Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Oproti Fénixově řádu se tohoto dílu Yates chopil mnohem lépe. Víc mě to bavilo a nebyla jsem až tak moc rozčílená změnami a výpustkami, co řežisér udělal (krom závěru, kdy nechal Harryho se zachovat zbaběle, což by se v knížce u reálnýho Harryho nikdy nestalo a kdy totálně vynechal důležitou bitvu na hradě). Představitel Brumbála se zde konečně trochu víc vžil do pravé postavy z knihy a hraje již docela obstojně svojí roli. Pozdě, ale přece. Tento díl je temnější a napínavější a mnohem lépe koukatelný než ten předchozí. 7/10

Jedna za všechny (2014)

Náhodou to byla prča. V celým kině na tom filmu seděl pouze jeden chlap, zbytek samý ženský. Proč asi. :D Tuhle dámskou jízdu jsem si užila, parádně jsem se zasmála. I když možná některý věci byly trošku přepísknuté, dalo se to v klidu přejít a užít si to. Nechápu, co chlapi vidí na Kate. Jo, má hezký prsa a obličej, ale zbytek postavy příšerný, to i "stará" Cameron byla tou víc sexy, co se postavy týče. Ale to je mimo téma trošku. Musím říct, že Leslie byla místy tak ukecaná a pištivá, že i já měla problém, abych na plátno nezařvala - drž už tu hubu. Ale na druhou stranu, to byla pro ní role jak dělaná a občas mě pobavila víc než Cameron. Jojo, dnešní holčičí den jsem si užila.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Pátý díl = žalostně zkrácená verze. Nejdůležitější momenty knihy jsou buď úplně pryč (pobyt u Dursleových, celá pravda o Nevillovi) nebo pozměněné (celý smysl věštby) nebo nedůstojně natočené (poslední smutná scéna například, u které se nedá ani pobrečet)... Tento díl mě filmově bavil stejně jako ten čtvrtý. Chválím výběr hereček Belatrix a Dolores. U obou se jedná o naprosto excelentní výkon. Brumbál se zde už trošku zklidnil a jeho afektivita je mírnější. Tento režisér se držel zpracování těch dvou předešlých, akorát pozměnil lehce Mozkomory, takže aspoň hezky díl zase navazuje na ten předešlý a není tam žádný skok jako mezi dvojkou a trojkou. O zpracování fantasy stránky nemá smysl mluvit, ta je pořád stále perfektní. 5/10

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Velké zklamání. Vzhledem k tomu, že jsem knihu dočetla před pár dny, jsem trošku znechucená. Tento režisér už ztratil úctu ke knize úplně. Vím, že příběh musí okrouhnout, protože by se to tam všechno nevešlo, ale neodpustím totální překopání některých momentů, pro mě zásadních. Je to takové zrychlené a upřímně nedokážu říct, jestli by mě ten film bavil, pokud bych neznala příběh z knížky. Je to tady natolik zkrácené, že si myslím, že bych občas spoustu věcí nechápala nebo by mi nedocházeli souvislosti (vidím to na příteli, který to nečetl a pořád se na něco u filmu ptá - film vynechává spoustu důležitých otázek a momentů). Z čeho nemůžu snad nejvíc je Brumbál. Brumbál má být klidný mocný čaroděj, který mluví pomalu, moudře, s klidem, vždy inteligetně... Ve filmu je Brumbál neurotický roztěkaný stařík s culíkem na bradce :O, co dělá rychlý afektovaný pohyby, křičí, trhá s Harrym jak šílený. No hnus. Fakt mě to strašně moc zklamalo. Vynechám-li toto, tak je to jinak koukatelné pokračování, co místy vtáhne do děje. Fantasy scény opět úchvatné. 5/10

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Po prvních dvou dílech lehké zklamání. Změna režiséra je naprosto zásadní a viditelná hned v prvních chvílích. Dost mi vadí změna prostředí kolem Bradavického hradu, ale na to se dá zvyknout. Přestože je tento díl napínavější a dospělejší než ty předchozí, vadí mi, že si zde režisér už pohrává s knihou a mění některé věci. Ale pouze decentně, takže to dokážu odpustit. Nesedne mi styl "gotična", který režisér tady nasadil - takový ten styl hudby apod. Další poznatek z tohoto dílu pro mě je, že nový Brumbál je prostě divný (co si o něm myslím až ve čtyřce...). Naopak musím vyzdvihnout už velmi dobré herecké výkony hlavních tří hrdinů. Jinak jsem si tento díl užila a pořád ho považuju za kvalitní zpracování. 7/10

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Druhý díl Harryho mě baví úplně stejně jako ten první. Chris se opět překvapivě drží knihy a já jsem spokojená. Stále se jedná o příběh i pro mladší diváky, ale nevadí. Fantasy kouzelnická stránka mě doslova uchvacuje a prostě tohle zpracování mám fakt ráda. V tomto díle je i znát pokrok v hraní tří mladých hrdinů. Zatímco v prvním díle to ještě moc neuměli, tady už je to o něco lepší a ne tak úsměvné jako v jedničce. Navíc musím říct, že představitel Brumbála z prvního a druhého dílu je pro mě tím jediným Brumbálem. Byl to skvělý herec a škoda, že nestihl dotočit všechny díly. S tímto dílem jsem spokojená také na 8/10.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Takže. Momentálně si dělám knižní a poté hned filmový maratón Pottera. Na prvním místě musím říct, že naprosto miluju knihy a od toho se bude moje hodnocení odvíjet. První díl je skvělý a představuje přesně to, co jsem si kdysi já představovala, když jsem to četla poprvé. Chris se skvěle drží knihy, vybral naprosto odpovídající herce a jsem za to nesmírně ráda, protože si je takhle při čtení představuju i dnes. Hlavním rozdílem je, že film je určen i mladším divákům, tudíž tolik nezobrazuje depresivní stránku příběhu. První díl Harryho je krásná ukázka fantasy filmu a perfektní příklad toho, kdy se dá držet knihy. Navíc je to "klasika". A prostě si zaslouží pět hvězd. Jinak 8/10.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Mám takovou zásadu, kterou jednou za dlouhý čas poruším. Nechodím na český filmy do kina. Tohle mě lákalo a naštěstí tedy nejsem ani trochu zklamaná. Skvěle jsem se bavila. Po většinu času jsem měla úsměv na tváři. Matouš je naprosto super a strašně se mi líbilo, jak hrál (i když jsem pořád trošilinku musela myslet na Lexu :D). Jeho "kořist" je moc pěkná slečna, která se do filmu perfektně hodila. Prachař i Donutil mě dost pobavili, což jsem neočekávala. Vždycky říkám, že Češi by měli totiž tenhle styl komedií, tohle nám jde. Super oddych, nelituju, že jsem svou zásadu porušila. 8/10

Drž hubu! (2003)

Vidět to teď v dospělosti byla bomba. Naprosto jsem si to užila a patří to mezi nejlepší komedie, co jsem kdy viděla. Reno je skvělý vždycky, ale tady překvapil i Gérard, kterýho normálně moc nemusím. Krásný film.

Dogma (1999)

Né, tohle já nemusim. Jako občas jsem se zasmála, ale jinak to pro mě bylo zbytečný marnění času, kdy jsem mohla vidět lepší film. Musí se tomu nechat, že takový film se jen tak nevidí. Ale pro mě to nemá nic, co by to ve mě zanechalo. Prostě mě to nebavilo. A už mě začíná šílený Damon štvát. Poslední dobou jsem jeho šílených rolí viděla moc. :D