Divergence (2014)

"Teen" film, co vůbec nepůsobí jako "teen" film a opět je to další podhodnocený film (protože to je o mladých? nebo nevím). Nedá mi to nesrovnat s Hunger Games, který jsem viděla jako první než se pak s podobnými filmy roztrh pytel. Takže tohle bylo zase o dost lepší než HG. Nový svět byl skvěle vymyšlen a hned jsem chápala jeho systém. Nejen hlavní představitelé se perfektně hodili do svých rolí a byli mi dost sympatičtí. Film jsem si fakt užila, nebyla v něm žádná šílená romantika, naopak jí byla velmi příjemná a přijatelná dávka. Užívala jsem si napínavé scény od začátku až do konce, ani chvíli jsem se nenudila. Moje hodnocení se ještě může snížit podle toho, jak se budou vyvíjet další díly, ale zatím to vypadá skvěle a moc se na další díly těším. Jen mě mrzí, že jsem to viděla z dabingem. 8/10

Zmizelá (2014)

To je tak, když se nechám zlákat hodnocením. Pro mě osobně je to výborný film, který mě těžce zklamal svým příběhem. Vyobrazení je perfektní, psycho scény super, herecké výkony excelentní. Fincher se předvedl. ALE. Možná jsem už tak vycvičená svojí četbou, kdy do poslední chvíle člověk fakt netuší a pak bum... To jsem od toho filmu čekala. Jenže tady byl příběh tak trapně předvídatelný, že mě to neskutečně rozčilovalo. Od prvního momentu bylo jasný, kam to směřuje. A po odhalení, toho co bylo jasný, bylo opět zřejmý, jak to dopadne. Skoro nic mě v tom příběhu nepřekvapilo. Poslední čtvrt hodinka byla sice skvěle psycho, ale ten závěr? Jo, ten mě možná překvapil, ale svojí nelogičností. Moje slova v kině "tak to jděte do p*dele...". Jsem tak naštvaná, že bych nejradši dala tak 2 hvězdy, ale to si zase Fincher nezaslouží, protože všechno ostatní je v tom filmu super. No nevím. Ne, nezvládnu tomu dát 4 hvězdy. Lepší 3 už jo. 6/10

Let's Dance (2006)

Je to můj nejoblíbenější moderní taneční film. Jediný, co za to fakt stojí. Další díly stojí skoro za odpad, navíc nesnáším hip hop a street dance, ale v tomto prvním díle je dokonale sehráno opravdové taneční umění. Krásný ženský moderní balet dohromady se siláckým hip hopem. Prostě paráda. A dokonce ani ta hudba mě neštve, ty housle tam zbožňuju. Příběh se mi líbí, není to sice nic extra, ale taková příjemná romantika stačí. Viděla jsem to několikrát a ráda si to kdykoli zas pustím. Navíc se mi líbí obsazení (až na hlavní představitelku, která mi není sympatická, ale už jsem si na ní zvykla). 8/10

Cash (2008)

Takový slabší průměr. Nic extra, ale poslední chvíle docela dost překvapí. Film, co už nepotřebuju vidět. 4/10

Trable v ráji (2009)

Docela podhodnocená komedie. Neříkám, že tam občas nebylo něco trapného, ale naopak spíš to bylo docela dost vtipné. Některé situace mě fakt dostávali. Je to taková příjemná romantická komedie, která vás dokonce donutí se zamyslet nad sebou. Navíc obsazení je super. Skvěle jsem si u toho oddechla.

Tygr a sníh (2005)

Ze začátku jsem si říkala, jestli to Benigni myslí vážně. Vůbec jsem to nepobírala a ani vtipný mi to nepřišlo. Ovšem od části v Bagdádu se celý film úplně obrátil a já si to strašně užila. Už mi to připomínalo toho skvělého herce a režiséra. Možná bych tomu dala původně 3 hvězdy, ale jelikož scéna s kyslíkovou maskou a minovým polem mě rozesmála nahlas a na delší dobu, že jsem film musela stopnout, nedá mi to jinak než hodnotit 4 hvězdami. Přeci jen ne tak často mám u filmů mega výtlem. Místy to bylo samozřejmě smutné, ale únosným způsobem. A ke konci už to bylo takové roztomilé. Jinak mi to samozřejmě také nedalo trošku nesrovnávat s Život je krásný. Ale to je taková filmová pecka, že se by se to nemělo srovnávat s ničím, protože to prostě patří a bude patřit mezi top světové filmy. 6-7/10

Ronin (1998)

Skvělé obsazení, o tom není pochyb. Film ubíhá rychlým tempem, takže nuda téměř žádná. Po velké automobilové honičce jsem si tak nějak představila, že na konci budou titulky "při natáčení filmu zemřelo..., bylo zraněno....". :D Až tak kvalitní a reálná byla. U Třísky jsem se zasekla a říkám - ty jo, dyť to je ten český herec, ne? Ovšem pointa je jedním velkým zklamáním, něco s čím jsem počítala od začátku a nenapadlo mě, že by to mohli myslet vážně jako že o to celou dobu jde.... a mě tedy nezbývá než říct SPOILER - co bylo ku*va v tom kufru!!!! No, fakt mě naštvali. 6,5/10

Gotham (2014) (seriál)

Nebudu hodnotit po prvním díle, ale jsem spíš zklamaná. Pilot Flashe jsem viděla dneska dříve než Gothem a líbil se mi tisíckrát víc, takže mi to nedá nesrovnávat. Obsazení je super, i když si ještě nejsem jistá rolí hlavního detektiva. Příběh Batmana (kterýho mám ráda) mě už znovu nezajímá a celkově jsem asi čekala něco jiného. Uvidíme co další díly a zda tomu dám šanci. Třeba to ještě překvapí.

Flash (2014) (seriál)

Nebudu zatím hodnotit po prvním díle, který byl mimochodem naprosto famózní!!! Nemůžu se dočkat dalších dílů a doufám, že si udrží pořád vysokou laťku. Obsazení je super, zatím jsem moc nadšená.

Labyrint: Útěk (2014)

Tak po dlouhé době v kině a parádně jsem si to užila. Ani jsem nečekala, že se mi to tak bude líbit. Rozhodně to bylo lepší než Hunger Games. Po celý film jsem měla napjaté nervy k prasknutí, děj se plynule a dramaticky hrnul a já ani neměla moc času vydechnout. Obsazení bylo tak nějak normální, nenadchlo ani nezklamalo. Strašně se mi líbilo zpracování labyrintu, prostoru k žití hrdinů i "příšer". Mělo to ten správný drive od začátku až do konce. Jedinou věc, co musím zkritizovat je lítavá kamera, nevím, proč tohle dělají... Hlava mě bolí ještě teď. Jinak momentálně hodnotím 8/10, ale to se ještě může změnit i o několik bodů níž. To záleží na dalších dílech a hlavně na tom, jaká bude vlastně pointa a hlavní myšlenka toho všeho. Mrzí mě, že jsem si nepřečetla knihu, protože chci už znát tu pointu a aspoň bych věděla, zda mi další díly budou stát za to. No uvidíme.