Strážci Galaxie (2014)

Už od mala absolutně nesnáším konkrétně tenhle styl sci-fi (berevný ksichty, barevný kožený oblečky, mluvící zvířata se samopaly, vznášející se zlý vládce nějaký planety nebo lodi....). Jinak mám sci-fi moc ráda, ale konkrétně tohle nedokážu brát jakože vážně. Takže jsem první třetinu filmu byla totálně znechucená. A za tohle bych normálně dala tak 1-2*. Jenže tvůrci sem vložili jeden z nejlepší humorů vůbec, takže na spoustu hlášek nikdy nezapomenu. Nasmála jsem se víc než dostatečně. Nejvíc jsem si oblíbila Groota a Rocketa. A spousta dojemných scén taky dokázala udržet mojí pozornost. Hudba byla úúúžasná, to se musí nechat. Starý pecky miluju. Dabing byl úplně příšerný, ale bohužel jsem na něj musela. :/ Můj celkový dojem je ten, že přestože jsem na to fakt strašně moc nechtěla jít, nelituju toho. Viděla jsem velmi dobré zpracování toho, co nemám ráda a byla jsem příjemně překvapená. 7/10

Hercules (2014)

Njn, hraje v tom Skála a už to má o 30% víc než nedávný Hercules. A teď k věci. Dávám silnější 4*, protože nejsem zrovna fanynka Dwaynea a možná mi trochu vadila i komičnost některých scén. Naopak se mi hodně líbí nápad, jak vznikla mytologie o Herculovi. Velkou chválu si tedy zasluhují závěrečné titulky. Co se efektů týče, ty byly samozřejmě perfektní, film se mi celkově líbil. Nějak k tomu nemám úplně co říct. Asi jsem přeherculována. Chtělo by to zase jiné téma.

Úsvit planety opic (2014)

Jednička byla pro mě nejlepším filmem daného roku a dala jsem 10/10. U dvojky dávám 9/10. Nedostalo mě to tak moc jako jednička, ale byla to opět naprosto fascinující a emotivní podívána. Je skvělé zpracování, úžasný příběh. Slzička ukápla... Vizuální stránka opic je skvělá, realistická a výborně zahraná. Až mě překvapilo, kdo je vlastně Caesarem (u jedničky jsem si to nezjišťovala). Taky musím vyzdvihnout božský soundtrack. Jako byla to paráda, pořádný mazec, i když z celého filmu jsem byla hodně smutná, protože je to neskutečně smutný příběh... Těším se na trojku, jestli bude.

Rytíři nebes (2006)

Přemýšlela jsem, zda dát 4 nebo 5 hvězd a vyhrálo vyšší číslo. Film jsem viděla před dvěma dny a pořád je ve mně. Snímek z 1. světový války s letci jsem ještě neviděla, takže to bylo něco nového do mé filmové zkušenosti. James Franco zde příjemně překvapil. Jeho role mám spíš míň ráda než víc ráda. Tohle byla asi první role, kde mi přišel naprosto skvělý, roztomilý a celkově mu padla jak ušitá. Romantický příběh se mi opravdu hodně líbil, i když musím říct, že mě trošku zklamal konec (proč asi). Je to dost dobrý film, kvalitní, příjemný, nenásilný. Nechápu moc takhle nízké hodnocení, minimálně červený by si zasloužil být.

Zlatíčko (2004)

Z roztomilého úsměvného začátku se stává smutné drama, které se vás dotkne. A po konci filmu vás to donutí se zamyslet. Ne teda mě osobně, ale věřím, že někdo, kdo žije podobným způsobem, by se to mohlo dotknout mnohem víc a třeba si pomoct uvědomit některé důležité věci. Law je zde okouzlující, jeho role se mi sakra líbila. Celou dobu jsem čekala trochu romantiky, která se ale nedostavila, což pak vlastně ani tolik nevadilo, ale spíš to na konci zamrzelo. Snad každý zaslouží ten dobrý konec. 7/10

Život po životě (2010)

Tenhle film mě dostal a když jsem si na konci přečela, že je to od Eastwooda, tak mi došlo proč. Na tohle má prostě Eastwood fakt talent. Musím opět přiznat, že jsem řvala jak mimino, protože to jinak nešlo. Bylo hodně smutné, dojemné, místy příjemně úsměvné. Obsazení se mi taky moc líbilo. Musím říct, že bylo příjemné vidět Damona v nepsychopatické roli. A pak především propletené osudy a jejich společné vyústění. Myslím, že tenhle snímek jen tak nezapomenu, dotknul se mojí citlivý dušičky... 8/10.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Překvapivě nádherná pohádka. Opravdu moc se mi to líbilo, i když mi pointa došla docela dost rychle. Také chválím krásnou grafiku, skvělé obsazení a trošku netradiční pojetí lásky v pohádce. Takových filmů víc! 8/10

Kůže, kterou nosím (2011)

Je to film, co si budu dlouho pamatovat, to jo. A taky si díky tomu asi hodně dlouho nepustím nic španělského. Film si udržel mojí pozornost až do konce, takže musím uznat, že něčím mě to zaujalo. Ale vtipné je to, že jsem tak v půlce ze srandy prohodila SPOILER on snad z toho kluka udělal jí ne? A ono jo. KONEC SPOILERU Je to neskutečná úchylárna, která není logicky, lékařsky a asi ani psychologicky možná. Nápad dobrý, ale špatně zpracovaný. No, asi mi to fakt na dlouho stačilo.

Godzilla (2014)

Na tomhle filmu se mi víc líbil příběh hlavního hrdiny a jeho otce než bitva příšer. Několikrát jsem byla opravdu dojatá, příběh se prostě fakt vyvedl. Ale když přišlo na pravou akci, tak se u mě střídalo napětí s pocitem nudy. Mám ráda dlouhé filmy, ale tenhle byl na mě nějak moc dlouhý. Strašně mě nadchlo to, že SPOILER konečně Godzilla byla za tu dobrou, zachránkyni lidstva a že nemusela umřít, ale na druhou stranu mi vadily ty další dvě příšery, co žraly železo s uranem, to bylo prostě nějaký divný, líbilo by se mi, kdyby to režisér vymyslel jinak KONEC SPOILERU. Jinak jsem si film fakt dost užila a víceméně splnil moje očekávání. Obsazení pro mě neznámých herců mě příjemně překvapilo. 7/10

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Asi nejlepší díl do toho dílu. Atmosféra je zde natolik skvělá, že totálně vtáhne do smutku hlavních hrdinů. Depresivní pozadí se dost přibližuje knížce a to se mi líbí. Změny ve filmu oproti knize u tohoto dílu nebudu komentovat, nebylo až tak hrozné jako v těch předchozích. Ale zase mě dost naštvalo, že úplně vynechali (podle mě) důležitý a dojemný příběh Siriusova bratra. Užila jsem si to víc než i jedničku a dvojku, protože tento díl není už pohádkový. Moc se mi to líbilo. 9/10