Na život a na smrt (2013)

Přiznávám se, že jsem to chtěla vidět kvůli Taylorovi. Ale pár filmů z Afghánistánu jsem viděla, takže jsem přibližně věděla do čeho jdu a jak to asi skončí. Film se mi líbil. Zaujalo mě, že když byli v lese a hlídali terén, že nehrála žádná hudba, prostě reálný ticho a nervy k prasknutí. Samotná akce byla dost drsná, myslím, že místy nereálná, ale co já vím, co všechno jsou tihle drsní hoši zvládnout než padnou. Zase začátek nám ukázal, že asi dost. Kdo to vzdal, šel, kdo to nevzdal, byl schopen asi přežít víc než obyčejný smrtelník. Konec mě dojal. Asi jsem nečekala úplně to vyústění. Jednou mi to asi stačilo, ale zpracování bylo kvalitní a udrželo mě v napětí, takže 7/10.

Noe (2014)

Noe měl asi tak velký potenciál jako bylo moje zklamání. Já věděla, proč se víc těšit na Pompeje. Když bych film měla rozkouskovat. Strašně trvalo, než mě film dokázal vtáhnout do děje. Pak to bylo třeba skvělá půlhodina a následovala půl hodinu nudy. A takhle se to střídalo. Navíc jsem četla Bibli jakožto studentka religionistiky a nedokážu pochopit, jak si mohl režisér takhle nesmyslně změnit příběh. Už i v Bibli to hraničili s incestem a tady to byla myšlenka regulérního incestu. Prostě totální nesmysl. Já chápu, že chtěl udělat příběh zajímavější, ale nejsem si jistá, zda se mu to povedlo. Jediný, co se mi tam líbilo přidaného, byl příběh Noemova syna a Emmy. Jelikož jsem odpůrcem biblických nesmyslů (co se týče myšlenek), doufala jsem, že tohle nebude biblická hovadina. No nevím. Film měl několik silných okamžiků, které mě naprosto dostali a jen tak na ně nezapomenu, ale 4 hvězdy dát nemůžu proto, že jsem z kina odcházela znechucená. Myslím, že by se to dalo zpracovat mnohem líp (já vím, po bitvě každý generál) a dobří herci tomu tentokrát tolik nepomohli. Moc se mi líbila Emma a Jennifer. Ale myslím, že znovu si to už nepustím. Z morálního hlediska je to pro mě nepřípustné. 5/10

Holka z města (2009)

Náhodou mě to fakt bavilo. Mám ráda tenhle typ komedií s René, protože mě dokáže vždycky perfektně rozesmát do úplného výtlemu. Humor zde byl úplně skvělý a já si to užila. To s tou továrnou sice asi byla blbost a v reálu to tak nemůže fungovat, ale jako celek je to pěkný komediální i romantický film.

Táta na plný úvazek (2004)

Úplně jsem zapomněla, jak moc krásný film to je. A taky dost ubrečený, protože jsem řvala několikrát. Jsem hold na tohle téma citlivá. Je to strašně milý příběh o lásce k dítěti a o hledání štěstí v životě. A navíc velmi dobře obsazený.

Majestic (2001)

Film, který bych si sama od sebe nepustila. Nečekala jsem nic super, ale nakonec mě to příjemně překvapilo. Carreyho nesnáším v komediálních snímcích, ale naopak si ho užívám, když hraje vážné role, protože najednou není tím trapákem, ale docela milým hercem, co dobře hraje. Příběh byl dost poutavý a nejedna scéna mě dojala. Téma války a ztraceného syna bylo silné. Nevím, zda si to ještě někdy pustím, ale 3 hvězdy si to nezaslouží, takže asi tak.

Pomoc!!! Já mám rande (2002)

Překvapivě roztomilý a vtipný film. Příjemně jsem se u něj zasmála. Není to nic složitého, na oddych úplně super.

Zmizení (2013)

Naprostá dokonalost v tomto žánru. Většinu filmu jsem skoro nedýchala. Srdce mi bušilo jak o závod a vžívala jsem se do rolí hned několika postav. Na to, o co tam jde a kde, jsem tak nějak přišla už v první polovině filmu, ale nedokázala jsem tu myšlenku dotáhnout ke konkrétní osobě, takže mě závěr dost překvapil. Film jsem si naprosto užila, byla jsem z něj paf ještě dlouhou dobu po shlédnutí. Jackman mi opět dokázal, jak skvělý herec to je. Úžasná psychologická bomba! Jen úplný konec mě naštval, protože nesnáším, když nevím! Ale snad to z toho vyplynulo, no.... 9/10

Pompeje (2014)

Nádherný příběh, který mě dohnal k slzám. Zkáza Pompejí je výborně natočená, efekty se mi strašně líbily, měla jsem husinu a bylo mi těch lidí líto. To umocňoval pocit vědomosti, že se to opravdu stalo. Navíc krátký romantický příběh byl překvapivě příjemný na pohled a závěrečná scéna mě dojala, přestože mi bylo od začátku jasné, kam to spěje. Moc pěkný film. 8/10

Air Force One (1997)

Velká část filmu mě bavila. Nevadí mi většinou proamerické filmy, ale uznávám, že tady čeho je mnoho, toho je přliš. Gary Oldman byl zde naprosto excelentní a myslím, že to byl on, kdo dal filmu lepší kvalitu. Nechápala jsem průměrné hodnocení až do chvíle, kdy prezident převzal kontrolu nad letadlem. Odtud to bylo teda pořádné scifi a jeho nesmyslnost zaskočila i mě. Jinak jsem si film moc užila.

Need for Speed (2014)

Wow! Tak to byla naprostá bomba! Už jsem se tu chtěla rozčilovat nad hodnocením, které tu ještě před pár dny bylo pod padesát, ale je vidět, že se občas najdou lidi, co si film dokážou užít a neremcat Musím říct, že mě film velmi příjemně překvapil. Ale opravdu hodně překvapil. Příběh byl fantastický, břečela jsem jak mimino. Humor byl na vyšším levelu, lidi v kině se řezali smíchy. Adrenalinové scény s auty mě totálně vtáhly, měla jsem pocit, že to řídím sama a srdce mi bušilo jak o závod. Hru Need for speed jsem si párkrát v minulosti zahrála ve stylu "chsi si jen tak zajezdit". Bavilo mě to, ale nepovažuju se za fanouška, kterýmu se podle některých hodnocení zde mi měl film líbit. Červený mustang na konci byl boží. Jen mě mrzí, že tam nedali moje oblíbená závodní auta, ale nevadí. Herečka v hlavní roli, ačkoli se mi ze začátku nelíbila ani trošilinku, byla úžasná a její herecký výkon mě překvapil. A hlavní hrdina, z traileru nesympatický, je sakra sympaťák. Skvělý film. 9/10