Kniha přežití (2010)

Film s velkým potenciálem, výborným obsazením, kamerou i hudbou, s velmi dobrou myšlenkou, ale s totálně špatným (nebo spíš žádným) příběhem. Mám ráda postapokalyptické filmy, zbožňuju Denzela, ale tady to ani on nezachránil. Je to takový průměr, stačilo mi to vidět jen jednou. Škoda, že režisér trošku na tom příběhu nezapracoval.... A ještě se musím pozastavit nad jednou věcí. SPOILER Na konci to tak na vteřinku vypadalo, že byl Denzel celý film slepý, pak jsem si tu i nějaký takový názor přečetla. Tak jsem si znovu pustila několik scén a prostě tomu nevěřím. To, že má dobře vyvinutý sluch, čich apod. neznamená, že je. Možná by to bylo o to víc lepší myšlenka, ale sakra špatně zpracovaná. Tak fakt nevím, jak to bylo, sám Denzel řekl v rozhovoru, že neví, možná že měl spíš slabší zrak, těžko říct... 5/10

Hříšníci (2011) (seriál)

První díl mě chytil za srdce, takže tomuhle seriálu dám určitě šanci. Zasmála jsem si, poplakala. Fakt mě to dostalo. Místy je to docela drsný a to hned různými pozitivními i negativními způsoby. Těším se na další díly. /// Za první sérii dávám 8/10. Nejen první díl, ale celý seriál mě chytil za srdce. Je to místy strašně smutný, místy se tlemím jak blázen. Je to takový hodně lidský, o životě, realitě. Místy možná přehnaný, ale nějak mi to k tomu sedí. Musím říct, že se tam s ničím nepářou. Drsnost zobrazení sexuálních scén, scén s gayi, alkoholismem apod. je taky dost lidská a upřímná. Občas jsem fakt šokovaná. Často je to na hranici kontroverznosti. Možná i proto je to jiný seriál než ty ostatní. Jeho název je doslovný. Jinak herecké obsazení je naprosto perfektní, oblíbila jsem si téměř všechny postavy. Uvidíme, co přinesou další série. /// Takže zhlédnuto a super. Nakonec mě tak nějak všechno chytlo za srdce. Shameless nám ukazuje jak to v Americe chodí u chudých v sociálním, pěstounském a pracovním systému. Akorát je to zobrazeno takovým svým originálním způsobem. Dost jsem si pobrečela, protože já citlivka to občas nedávala. A taky jsem si zanadávala, protože nesnáším nespravedlnost (viz poslední díly 4. série). A samozřejmě občasný pořádný výtlem nebyl výjimkou. Těším se na další díly, škoda, že to potrvá. 9/10

Temný případ (2014) (seriál)

Je mi to líto, ale jsem spíš zklamaná než nějak extra nadšená. 1.-3. díl byl pro mě většinou nuda. Miluju psychologický thrillery, ale tohle je trošku mimo můj vkus. Ty dlouhatánské kecy, co má Matthew o svém pohledu na svět, mě šíleně nudí, nedokážu se soustředit ani co říká, jak mi vadí to, co říká. Stejně tak detailní rozebírání rodin obou detektivů. Rozjezd seriálu je ještě pomalejší než v knížkách s podobnou tématikou. Konečně 4. a 5. díl přinesl pořádnou akci a bylo se konečně na co dívat. Oba díly mě moc bavily a jsem zvědavá na ty poslední tři. Musí to být ještě totální bomba, wau, protože jinak zatím nedovedu pochopit těch 92%. //// No, tak wau moment se nekonal. 6. díl byl velmi dobře koukatelný, ale byl úplně o ničem. Od 7. a 8. dílu jsem čekala mnohem víc, kdo je vrah přišlo tak náhle, nepřekvapivě, zvláštně nijak. Obsazení považuju za výborné a když bych seriál rozdělila na jednotlivé sekce, tak skoro vše bylo skvělé, ale jako celek je to loudavá snůška řečí. Málo akce, málo překvapení, přehnaná psychologie... no nevím. Rozhodně je to přeceňovaný seriál, viděla jsem mnohem lepší. Například The Killing to překonat nemůže ani náhodou (pro mě je to srovnávací seriál tohoto žánru). Rozhodně tomu nechci ubírat kvalitu, protože to je kvalitní hodně. Jen se mě to nedotklo tak, jak by mělo. Hodně se rozhoduju, zda dát horší čtyři nebo lepší tři. Ale jelikož je to strašně nadhodnocený, dávám tři. 5-6/10

Gravitace (2013)

Tak jsem byla zvědavá, čím je ten snímek tak výjimečný a strašně mě teď mrzí, že jsem ho v kinech nestihla a musela ho shlédnout na televizi. Sice mi z toho všeho točení bylo chvílemi opravdu špatně, ale o to víc to přidávalo na reálnosti. Film mě udržel v napětí od začátku až do konce. Každou minutu jsem prožívala se Sandrou, takže jsem občas ztrácela dech. Hudba byla perfektní a díky jsem byla šíleně nervózní, např. když padaly ty úlomky. Po filmu jsem si přečetla článek, co na to říkají opravdoví kosmonauti a hrozně mě potěšilo, že až na pár věcí byli nadšení reálností a provedením. Konec jsem takto neočekávala, to mě dost překvapilo, ale když jsem si na netu přečetla alternativní verzi konce, tak jsem se spokojila i s druhým vysvětlením. Jinak je to jako fakt úchvatný snímek. 9/10

Black Books (2000) (seriál)

Mám ráda anglický humor, ale v tomto případě mi nesedí. Bohužel. Všechny díly jsem viděla dvakrát. Občas výtlem, ale většinou mi to připadá tak absurdní, že to není ani vtipný. Některý díly jsou lepší, některý slabší. Hodně slabá 4 (ale manžel by mi neodpustil, kdybych dala 3 :D).

Procitnutí (2012) (seriál)

Tak jsem si udělala Awake maratón a jsem nadšená. Strašně jsem se bála posledního dílů, který není moc dobře hodnocený, v nejhorším případě jsem totiž očekávala vysvětlení pomocí mimozemšťanů. Seriál ale skončil přesně tak, jak jsem si přála, aby skončil a to se moc často nestává. I když celou dobu jsem se bála přesnýho opaku. Seriál má skvělou psychologii, ta mě na tom bavila snad nejvíc. Hlavního představitele mám ráda ze spousty filmů, takže mě jeho excelentní výkon nepřekvapil. Propletení případů i samotné případy byly hodně zajímavé, nenudilo mě to ani chvíli. Super seriál se skvělou myšlenkou a výborným obsazením. Doporučuju. 8/10

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Jednoznačně zatím nejslabší díl. Místy to bylo nudné, na expendables příliš moc řečí. Na druhou stranu mě moc příjemně překvapil Banderas, který mě nesmírně pobavil. Při první scéně jsem si teda nejdřív říkala, zda tohle myslí vážně, ale potom to bylo bomba. Taky Lutz mi zde byl dost sympatický. Akční scény byly skvělý a Gibson jako záporák je prostě strašně super, žeru ho. Ta ženská mi tam zas vůbec nesedla a Arnold je už takový dědula vedle Sylvestra, ale i tak tam nesměl chybět, to je jasný. Kvůli hláškám, oblíbeným hercům a supr akčním scénám dávám 7/10.

Milionář z chatrče (2008)

Shlédnuto znovu asi po pěti letech. Film jsem si téměř nepamatovala, krom dojmu. Znovu mě to uchvátilo. Sice je to taková pohádka, která je spíš nereálná. Ale je to úžasně zpracované, místy hodně kruté, ale to k Indii asi patří. Dávám 8/10.

Osm statečných (2006)

Člověk si po dlouhý době pustí televizi a dopadne to takhle. Za celý film jsem brečela několikrát. Je to strašně krásný a dojemný, úplně neuvěřitelně natočený. Nečekala jsem, že to bude až takhle dobrý. Líbilo se mi obsazení, ledová příroda, hudba a samozřejmě pejsci. 8/10

V oku tornáda (2014)

Srdce mi bušilo jako o závod ještě deset minut po skončení a třásly se mi ruce... Co k tomu dodat. Je to naprosto parádní adrenalinová jízda. Nejde ani tak o příběh (vlastně asi vůbec) jako o napětí, vizuální podívanou a adrenalin. Strašně se mi to líbilo. Záběry tornáda byly prostě dechberoucí ať už byl zabrán detail nebo celek. Kamera, střih a zvuk = 100% nejlepší podívaná v kině. Přesně kvůli takovým filmům kino miluju. Šla jsem na to s určitým očekáváním a to se naplnilo. 8 možná 9 z 10...