Klub poslední naděje (2013)

Film, který musí mít zákonitě kolem 80%, protože je o AIDS? Nebo nevím. Film se mi tak nějak líbil, ale vůbec mě něčím nenadchnul nebo spíš mě něčím nedostal. Jasně, psychologická stránka je zde sehrána dobře, ale asi jsem už podobných žánrů viděla moc. Matthew byl skvělý, ale o tom jsem se přesvědčila už v nejednom filmu. Jeho zhubnutí kvůli roli je odporný, tudíž skvěle reálný, ale co by herec pro roli neudělal. Už to vidět nepotřebuju - asi proto, že nesnáším filmy o lidech, kteří si za svojí smrt můžou sami vlastní debilitou. Chtěla jsem především vidět, jestli si toho Oscara Matthew fakt zasloužil. A ano, zasloužil.

300: Vzestup říše (2014)

No, jednička je moje srdcovka, takže pochopitelně tohle lepší nebylo. Každopádně jsem si film víceméně užila. Grafika je prostě perfektní a bojové scény naprosto excelentní. Vadí mi, když do filmu přehnaně cpou sex, od toho jsou trošku jiné žánry a té krve lítalo taky trošku víc než je zdrávo, takže to se mi taky zrovna nelíbilo. Naopak musím vyzdvihnout propojenost s prvním dílem. To mě asi potěšilo nejvíc. A samozřejmě se opět bylo na co dívat, že. :P

Talentovaný pan Ripley (1999)

Tak tohle je správný psychopatický film. Čekala jsem to sice celou dobu a od začátku mi bylo jasný, co se tam stane, ale musím říct, že první rozhodná scéna mě fakt dostala a mám to pořád živě před očima. Když si vzpomenu na hodnýho Bournea, tak nedokážu pochopit tuhle Damonovu roli. Jak sakra někoho takovýho zahrál? Asi je fakt dobrý. Není to herec, kterýho normálně vyhledávám, ale zatím mě vždy přesvědčil, že své místo mezi hereckými top si fakt zaslouží. Musím říct, že si to někdy za pár let zas ráda pustím, ale pro teď mi to stačilo. Od této chvíli se totiž Damona bojim. Skvělý thriller.

NON-STOP (2014)

Perfektní thriller! Do kina jsem šla s tím, že jsem nevědala ani trochu na co jdu a jsem nadšená. Liama mám ráda, takže jsem věděla, že nezklame. Příběh byl super a do poslední chvíle prostě netušíme o co jde a kdo je hlavní zloun. Nervy jsem měla při závěrečných scénách na dranc. Miluju a zároveň nenávidim scény v letadlech, protože se strašně letadel bojím. O to víc byly konečné scény pro mě silnější. Nemám tomu téměř co vytknout. Možná až na motiv zlouna, to bylo trošku na palici. Ale vzhledem ke skvělému celku filmu to ráda odpustím. 9/10

Čtvrtý druh (2009)

Takže mám dost rozporuplné pocity, protože jsem včera večer, když jsem si to pustila, SPOILER neměla tušení, že kecaj s tím, že je to podle pravdy a celou dobu jsem jako debil věřila, že jsou to autentické záběry. Takže po shlédnutí jsem měla na krajíčku, protože jsem srab a takovýchto věcí se dost bojím (nevěřím na ně, ale jakmile se objeví relativně důvěryhodný důkaz, tak jsem v háji). Měla jsem pak problém usnout, protože jsem byla podělaná až za ušima. :D A říkala si, že tomu dám tak 2 hvězdy, protože mi to přišlo spíš jako dokument doplněný o ilustrační záběry. Dneska jsem se teda chtěla najít další důkazy o tom, že to fakt mysleli vážně a přišla mega úleva. Není to pravda. Na jednu stranu mě to strašně naštvalo, protože takhle děsit lidi, to by se až tak nemělo. Ještě slabší jedinci by z toho možná mohli i zkolabovat. Na druhou stranu jsem šťastná, že to není pravda a že tomu opět nemusím věřit a jen tak se trochu bát, co kdyby. Takže nakonec dávám tři hvězdy za to, jak perfektně mě to vyděsilo. Ale nikdy v životě to už nechci vidět. Bylo to fakt příšerný. Hrozně mi připomínalo tu dívku posedlou ďáblem, jak jsou k tomu ty nahrávky. Takže už nikdy víc jako.

Antikrist (2009)

Nehorázná odpornost všech odporností. Nikdy na ten film nezapomenu, bohužel. Něco tak nechutnýho jsem snad fakt neviděla. Už to nikdy nechci vidět. Jednu hvězdu dávám za tu nezapomenutelnost... A myslím, že další filmy od tohoto režiséra si dobrovolně nepustím, takže nazdar nymfomanko...

Rituál (2006)

Né, Nicolasi, jak si mohl tohle natočit? Chvílemi byl film dost napínavý, děsivý a měl dobrou atmosféru. Ale v určitou chvíli se to v mžiku zlomilo a bylo to tak trapný až i trošilinku lituju, že jsem to dokoukala. Na konci jsem si nedokázala říct nic jinýho než "to si dělaj p*del, ne". Cage je pro mě top herec, ale tohle se mi moc teda nelíbilo.

Robocop (2014)

Šla jsem na to bez jakéhokoli očekávání. Viděla jsem akorát trailler. Strašně mě potěšilo obsazení Robocopa. Joel ukázal skvělý herecký talent už v The Killing, takže tuto roli získal určitě právem. Skvěle zahrál veškeré emotivní scény a prostě mi na to pasoval. Užila jsem si akční scény a celkově asi tak nějak všechno, obecně jsem nadšená. Kromě obsazení mě asi nejvíc nadchlo pojetí Robocopa a to, že se nejednalo o klasický hrdinský film s akčními scénami, kdy jedna střídá druhou, ale že naopak byl dost kladen důraz na emoce a psychologii postav. To ve mě nechalo opravdu úžasný dojem. Jediné, co mi trošku vadilo, byly scény se S. L. Jacksonem. Vůbec se mi to do toho filmu nehodilo - taková zvláštní televizní politika a trošku mi to zkazilo dojem z konce. Proto dávám 8/10.

Herkules: Zrození legendy (2014)

37%?? Vážně?? Fakt už nevím, co po filmech tohoto typu a žánru chcete. Všichni si tu hrajete na největší všeznalce a machry přes filmy, ale dobrý film nepoznáte. Nejste schopný si prostě sednout na zadek, film si užít a nemyslet na to, co asi tak napíšu chytrýho na čsfd, jak moooc to bylo trapný... Takže já. Film byl skvělý. O efektech nemá ani smysl mluvit, protože ty byly fantastické (v dnešní době to snad ani jinak nejde) a líbilo se mi, že to bylo "ve stylu" 300. Veškeré boje jsem si naprosto užila, jak boj Herkula jako člověka, tak boj Herkula jako poloboha. Příbě mě zaujal, to bylo asi jediné, čeho jsem se na začátku bála. Přiznávám, že Kellan se mi jako chlap nelíbí (jeho obličej je mi nesympatický), ale Herkules je role pro něj jako ušitá. Film byl plný emocí, což jsem si taky myslela, že mě v tomhle snímku nečeká, ale opak je pravdou. Taky musím pochválit soundtrack, ten tomu dodal správnou atmosféru. Ráda si to pustím kdykoli znovu. 8/10

Zpátky do ringu (2013)

Tuhle skvělou komedii jsem si perfektně užila. Ani jsem to nečekala. Spíš jsem si myslela, že půjde o vážnější věc (o což ne/skrytě šlo také), ale podání tohoto snímku mě natolik nadchlo, že mi to vůbec nepřipadalo trapný. De Niro je perfektní komik a Sly se s humorem taky úplně nezapře. Dokonce jsem byla v jednu chvíli i dost dojatá. Takže jsem fakt spokojená, že jsem na tohle do kina šla a doufám, že podobných filmů se objeví více. 9/10