Notting Hill (1999)

Krásné, sladké, příjemné a naivní.... Konečně jsem to viděla asi na popáté celé. :)

Svět podle Lelanda (2003)

Zajímavý psychologický film o vraždě. Na její důvod jsem přišla sice brzy, ale to mi nevadilo. Obsazení bylo fajn a na konci jsem byla z toho všeho dost smutná, což byl asi záměr.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Hurá, "nudný" Hobit skončil... Ne, jak už jsem psala u minulých dílů, Hobit má pro mě jednu velkou chybu a tou je příběh. Ten mě prostě nezaujal, nebaví, nudí. Bála jsem se, aby i u toho dílu zase nedošlo k tomu, že na chvíli v kině usnu, nakonec jsem tak půlku jen prozívala. Bitva o bohatství, která se obrátí na bitvu se skřety, mi nepřijde nijak zvlášť zajímavá. Nejlepší z celého dílu byl souboj Legolase a pak souboj Thórina. A taky scéna s fantastickým drakem. Po vizuální stránce je to neskutečná podívaná a nikdy mě nepřestane fascinovat, jakým způsobem Jackson Pána Prstenů i Hobita zpracoval. Hudba je též perfektní. Určitě se ještě někdy k Hobitovi vrátím, ale moje srdce si to jako Pán Prstenů nezískalo. I tak, tomuto dílu 7/10.

Vzorec pro vraždu (2002)

Docela slušný film, viděno třikrát. Vždy se mi to líbilo, nenudilo.

The Guest (2014)

Tak to bylo slušné psycho. Dana Stevense znám z Downton Abbey (trvalo mi, než mi došlo, že to on), kde byl takový sympaťák a tady tohle byla jeho nejvíc mazec role. Zahrál to prostě naprosto skvěle, změna výrazů a chování byla perfektní. Někde ho takhle potkat, tak se fakt bojím. Zápletka se mi moc líbila a celkem mi ani nevadil ten zvláštní závěr. Hudba dobře prokreslovala scény. Jsem fakt nadšená, možná i po dalším zhlédnutí přidám hvězdu.

Všemocný (2011)

Něco nového, zajímavá myšlenka, super nápad. Fajn obsazení, velmi dobré zpracování. Stačilo mi to vidět jednou. Jinak něco podobného by mi nevadilo, kdyby to mělo jen ta pozitiva. 8/10

Zimní příběh (2014)

Bylo to takové.... já nevím. Něco mi tam chybělo. Kamarádka mi to doporučila s tím, že je to romantika jak prase. To mi nepřišlo až tak. Ale potěšila mě role Jessiky Findlay, která je prostě nádherná. Will Smith mi tam zase vůbec neseděl. Možná to bylo takové moc překombinované. Jednou mi to vidět stačilo.

Svatý boj (2001)

Bože, to byla hovadina. Nudilo mě to takovým způsobem, že jsem chvílemi nedokázala vnímat ty nacistický nebo židovský kecy. Ani jsem neměla snahu to pochopit, protože na tohle téma mám trochu jiný názor. Divím se, jak je to dobře hodnocený. Asi bych tomu dala i horší hodnocení, ale sem tam mě nějaká scéna zaujala sama o sobě... pak pokračovalo znechucení a nuda.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Flashforward je úžasný a velmi dobře propracovaný seriál a neskutečně mě mrzí, že není dokončený. Mělo to obrovský potenciál, další pokračování mohlo být fakticky skvělé. Divím se, že i docela velký počet fanoušků, se nepovedlo pokračování zajistit. Budu doufat, že se tak ještě stane. Strašně mě to bavilo. Bavily mě všechny postavy i vedlejší příběhy. Líbila se mi ta myšlenka a je fakt škoda, že to není dotažené alespoň k odpovědi - proč.

Prodloužený víkend (2013)

Dojemné drama o netradiční lásce mě docela zaujalo. Byla to povětšinou příjemná podívaná, místy jsem byla nervózní a byla jsem fakt zvědavá, jak tohle může dopadnout. Samozřejmě bych si ideální konec představovala jinak, ale i tak mě to nezklamalo. Kate Winslet zahrála moc pěkně, ale vypadala zde naprosto příšerně (a to jí normálně zbožňuju). A změna charismatického Brolina s vousy po oholení byla docela šokující, někde ho potkat bez nich, tak se ho asi bojím. To šlo charisma okamžitě stranou. Jedno zhlédnutí mi ale stačilo. 7/10