Podezření (1990)

Je to sice takové pomalé a chvílemi znuděné, ale přesto je to velmi dobrý film. Moje podezření bylo od začátku správné, ale to mi to nezkazilo. Je to kvalitní drama z prostředí soudu, občas jsem se do toho zamotala, ale v zápětí mi vždy došlo, o co že to mělo jít.

Svědek (1985)

Zajímavý film z netradičního prostředí židovského venkova. Bavilo mě to, ale na jedno zhlédnutí to postačilo.

Cizinka (2014) (seriál)

Seriál, který mě opravdu potěšil. Mám doma už dlouho 4 díly těch neskutečně tlustých knih od Diany G. s tím, že jsem přečetla zatím Cizinku a teď začínám s Vážkou v jantaru. Moje zjištění, že se podle Cizinky natočil seriál bylo opravdu překvapující a nemohla jsem se dočkat, až si to pustím. A musím říct, že je to natočený fakt perfektně. Kdo kritizuje, že jde o červenou knihovnu, tak by měl vědět, že kniha je především romantickým dílem. I z toho důvodu se mi to hůř čte, protože mám ráda více akce. A z toho důvodu je i seriál pro mě zajímavější, protože má dynamičtější průběh. Vybraní herci jsou skvělí, fakt mě tím potěšili. Strašně se mi líbí, že se v seriálu mluví gaelsky a skotská angličtina, i když je složitá na poslech, zní prostě v tomto prostředí tak dobře. Krásná skotská příroda a fakticky nádherná hudba doplňuje vhodně celý seriál. Strašně se těším na další díly. Moc se mi to líbí. Má to vysokou kvalitu.

Králova řeč (2010)

Moc pěkný film se skvělým obsazením. Přestože to vypadá jako nudné téma, tak jsem se vůbec nenudila. Bylo to celé takové sympatické. Stačilo mi to však vidět jen jednou, byla jsem zvědavá, proč je to oskarový film. 7,5/10

96 hodin: Zúčtování (2014)

Nevím, čím začít dřív. Ale asi kritikou. Tohle je snad film s největším počtem střihů, co jsem viděla. Už po chvíli mě tak bolely oči, že jsem myslela, že fakt z kina odejdu. O kývající kameře ani nemluvím... Nepochopím, jak tohle může režisér schválit. To se přece nikomu nemůže líbit, když se na to nedá koukat. Moje oči si na to zvykly až na posledních 20 minut filmu a nejsem si jistá, jestli to nebylo tím, že se to tam zmírnilo. Jinak příběh se mi moc líbil, nezklamal. Bylo to dobře vymyšlené. Super souboje. Na jedničku to nikdy mít nebude, to je jasný, ale jako pokračování se mi to náhodou líbilo.

Nebezpečný flirt (2015) (seriál)

Zatím hodnotím dva díly a musím říct, že to má obrovský potenciál. Tak snad to tvůrci nezkazí, snad se to fanouškům zalíbí a nebude jen 10 dílů. Líbí se mi herecké obsazení, jak na oko, tak herecky. Je to opravdu dost napínavé, má to správný thriller nádech. Všechno pak už závisí na tom, jak to zpracují, kdo je vrah a jak to bude dávat smysl. Zatím by to mohlo být možná i lepší než PLL.

Úkryt (2002)

Velmi kvalitní thriller se skvělým obsazením. Napjatá jsem byla od začátku až do konce. Fakt se dalo těžce předvídat, co by mohlo následovat. Konec mě velmi příjemně překvapil. Akorát nechápu, kdo by si pořídil stopatrový dům pro dva lidi. :D 8/10

Drive (2011)

Velmi povedený thriller. Takhle role Goslingovi fakt sedla. Někde mi bývá protivný, ale tady mi stačil jeho drsný výraz a mlčenlivost a hned mi to bylo příjemnější. Bojové scény mě překvapily svou razantností. Prostě mi to fakt sedlo. Ani mi nepřišel tak divný ten motiv toho všeho, byl to holt takový dobrák psychouš. Možná mě trošku zklamal konec a nudily mě scény s tou ženskou, ale jinak super, dost jsem si to užila. 7/10

Očista: Anarchie (2014)

Nestává se často, aby dvojka byla lepší než jednička a tohle je jeden z mála případů. Oproti jedničce jsem si to parádně užila, byla jsem napjatá k prasknutí a byla zvědavá, jak to dopadne. Utíkat v ulici mi přišlo jako lepší nápad než se schovávat v domě, mělo to větší drive. Hrdinové mi byli všichni sympatičtí (u jedničky jsem měla problém s tím hlavním). Ani mi tady nevadil smysl očisty, tak nějak jsem ho nakonec přijala, když tu vlastně trošku vysvětlili, že to ani není tak kvůli snížení kriminality a nezaměstnanosti. Je to fakt děsivý hnus, nic podobnýho si tady nedovedu představit. Dvojka byla opravdu dobře natočená. 7/10

Sedmý syn (2014)

Nebyl to špatný film. Nebo spíš pohádka. Fantasy scény byly kvalitní a hezky se na ně dívalo. Jediný, co mi asi vadilo, byl výběr herce na sedmého syna. Takový mladičký chlapec mi tam vůbec nesedl. Svaly nikde a prostě se mi nehodil na někoho s takovým posláním. Moore nemusím odjakživa, takže jsem jí tak nějak překousávala. Poslední půl hodinu jsem si užila nejvíc. Když to hodnotím takhle druhý den po zhlédnutí, film mě nenadchnul ani nezklamal. Lepší průměr - 5,5/10.