Důkaz (2005)

Bohužel toto není asi téma pro mě. Nudné.

Titus (1999)

Ta básnická mluva se nedala dvě a půl hodiny dostatečně vnímat. Možná je to umělecké dílo, ale pro mě to je jedna velká patlanina s nesmyslnými abstraktními scénami. Usekané ruce a podobné nechutnosti byly v tomto snímku spíše směšné. Jediné co mě zaujalo, byla poslední scéna u velkého stolu, toť asi vše. Bezesporu se nedá popřít vyníkající výkon všech známých herců, co se zde objevili. Hodnotím spíše pojetí, které mě opravdu nebavilo.

Ohrožení Britannicu (1974)

Moje hodnocení asi nebude úplně objektivní. Miluju lodě, ale mám mořskou nemoc. Ve filmech jí ale nevnímám a nevadí mi to. Jenže tenhle film jsem viděla s kocovinou, takže jak se tam ta loď pořád houpala, tak jsem musela pořád zavírat oči, protože mi z toho bylo ještě víc zle. Spoustu scén jsem tedy vnímala jen slovy, co se říkalo. Ale ty napínavé scény jsem si nenechala ujít a docela mě bavily. Předpokládám, že přestřižení drátu u bomby tady možná poprvé vzniklo. Zajímavé.

Na ostří nože (1997)

Tenhle film jsem viděla už 3x a vždycky se mi to moc líbilo. Je to opravdu napínavý a dobrodružný snímek v divoké přírodě. Scény s medvědem považuji za jedny z nejlepších scén, co se filmových medvědů týče. Anthony opět vynikající výkon.

Kouzlo (1978)

Nebylo to špatné. Asi bych to nenazývala thrillerem/horrorem, ale mělo to takový mrazivý nádech. Asi bych si to už nepustila, ale musím ocenit, že Anthony Hopkins je opravdu brilantní herec ve všech rolích.

Profil vraha (2002) (seriál)

Po prvním díle zatím nebudu hodnotit. Jsem milovnice knih s Tony Hillem od McDermidové, takže i v budoucím hodnocení mě to možná bude ovlivňovnat. Co se týče volby herců, tak se mi líbí zatím pouze a jenom výběr Tonyho Hilla. Hlavní představitel ho hraje excelentně a takhle nějak jsem si ho představovala. Naopak Carol se mi vůbec nelíbí. Taky mě mrzí, že jsem to nesehnala v originále, dabing se mi u prvního dílu nelíbil ani trochu. Mám-li hodnotit celkové provedení, zatím to není nic tak úžasného, ale není to ani hrozné, takže jsem zvědavá, co bude dál.

Lovci myšlenek (2004)

Tohle je velmi dobrý psychologický thriller, řekla bych, že snad i nadprůměrný. Jediné, za co ubírám hvězdičku, je to, že tam bylo pár chyb, kterých by se podle mě nikdy profiler nedopustil a taky, že bylo lehce předvídatelné, kdo je vrahem. Každopádně jsem byla napjatá až do konce a fakticky mě to bavilo.

Potrhané osudy (2010) (pořad)

Také patřím mezi ty, kteří tenhle pořad viděli náhodou. Ještě teď mi tečou slzy. Myslím, že tohle je něco, co by mělo být i u nás. Spousta lidí se odsuzuje, spousta trpí kvůli rodinám, šikaně, postavě, všude panuje nenávist. Přitom stačí se otevřít a uvědomit si, že v tom nejsme sami a že člověk, kterého odsuzujeme by vlastně mohl být náš nejlepší přítel. Tohle kdyby se dělo i u nás, věřím, že by to mohlo pomoct.... A o těch, co dali odpad, si myslím, že patří přesně mezi ty lidi, co odsuzují a ubližují. Protože koho tohle nechytí za srdce a každý se v tom nevidí, ten nemůže mít dobré srdce.

Africká princezna (2009) (TV film)

Je to zajímavý a spíše vizuální snímek o polygamii, přičemž polygamie se týká jednoho černocha se dvěmi černoškami a jednou běloškou. A je to také snímek o tanci, jedna z dcer sní o tom, že bude tanečnice jako její bělošská maminka (vše doplněné hojnými vystoupeními). Dost jsem u toho snímku přemýšlela nad tím, jak ty ženy polygamii vnímají, jestli je pravda, co říkají a upřímně jsem jim to moc nevěřila. Je to spíš potoj a zvyk, kultura. Taky mě dost překvapilo, že jsem si až v polovině filmu všimla, jaký bordel v Senegalu všude na zemi je (přičemž kamera to zabírala často jako panorama). Jak jsem se celou dobu soustředila na výrazy celé rodiny a na to, co říkají, vůbec jsem nevnímala, jak to tam vypadá. Snímek mě zaujal a nutil mě se nad vším zamýšlet. Je to zvláštní vidět úplně jinou kulturu.

Sloní muž (1980)

Takové emoce jsem opravdu nečekala. Lidé bez lidskosti jsou zrůdy a někdo, kdo jako zrůda vypadá má v sobě více lidskosti než... všichni. Opravdu smutný a dojemný příběh. Nemůžu uvěřit, že tohle se fakt stalo a že lidé jsou tak krutí (proč mě to pořád překvapuje?)... Dokonce mi nevadilo, že film byl černobílý. Normálně to mým očím nedělá dobře, ale u tohohle filmu se to nedokážu představit nijak. Opravdu krásný film..... "Já jsem lidská bytost..." :,(