Mlčení jehňátek (1991)

Po několika letech jsem to znovu shlédla a znovu jsem místy ani nedýchala. Je to naprosto brilantní thriller se skvělým obsazením.

Kráska a zvíře (1991)

Krásná pohádka. Zatím nejhezčí, kterou jsem zatím od Disney shlédla.

Bůh masakru (2011)

Jo, tak tenhle film mě bavil. Zvláště druhá čast, kdy jsem se fakt nasmála. Zajímavé, jak se lidi chovají na venek a jací jsou doopravdy. Ve skutečnosti je to k pláči, jenže ta absurdnost a realita byla tak vtipná, že se to v tu chvíli tak brát nedalo.

Milujte svého zabijáka (2002)

Moc mi to nesedlo. Téma mě nezaujalo. Zvládla jsem to celé, ale už si to nepustím.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Já nevím... Úvodní odstřelovačská scéna úžasná (ani jsem nedýchala), honička s luxusním Camarem skvělá (vč. toho zvuku motoru), dějství na staveništi super. Ale! Tom Cruise jako bývalý armádní vyšetřovatel mi fakticky nesedl. Dokážu si tam představit vhodnější kandidáty v jeho věku. Občas to bylo prostě takový nemastný neslaný. Možná lépe posoudím až to uvidím po druhé nebo až si přečtu knihu. Zatím 60%.

Ruiny (2008)

Tenhle film jsem viděla úplnou náhodou pár týdnů poté, co jsem přečetla knihu a vůbec jsem netušila, že existuje i film. Myslím, že by se to dalo natočit o chlup lépe. Kniha je přece jenom kniha. Ale bylo to koukatelné a občas i napínavé, tak proto 3 hvězdy.

Temný obraz (2006)

Tak tohle mě fakt nebavilo. Přiznám se, že jsem to ani moc nepochopila a ani jsem se o to nesnažila. Jediné, za co dávám 2 hvězdičky je obsazení.

Sherlock - Unaired Pilot (2010) (TV film)

Moc se mi to líbilo. Je to prostě taková kratší verze s malými změnami. Ale nemůžu dát plný počet, protože ten první díl, co ve skutečnosti vyšel je o dost lepší (včetně vystupování Benedicta). Hezky jsem si vyplnila pauzu čekání na 3 sérii.

The Big Bang Theory: Unaired Pilot (2006) (TV film)

Oproti stávajícímu BBT je to dost slabé. Představitelka Katie je navíc děsná herečka. I tak jsou ale Sheldon i Leonard stejně vtipní a drželi by seriál i kdyby šel v tomhle stylu. Možná, že kdybych nebyla ovlivněná tím, jak je to teď, tak by se mi to líbilo víc. Stejně je zajímavé sledovat, jak tam dali nakonec úplně jiné postavy. Dobře udělali...

Zločin (2011) (seriál)

Tenhle seriál hodnotím zatím na konci první série. Je zajímavé, že je to americký seriál, který se tak vůbec netváří (ve srovnání s dalšími US kriminálkami). Postavy nejsou upravené - namalované, stylově oblečené apod., scény vypadají tak opravdově, že mě často dojímají. Opravdu se mi tenhle moc líbí. Je to hodně napínavé a jsem zvědavál, co mě ještě čeká. Zatím 90%. /////////// Vše shlédnuto a dávám 97% celkem. Poslední díl neuvěřitelně vygradoval.... a byl strašně smutný... //// Na tenhle seriál myslím docela často a uvědomila jsem si, že je to nejlepší kriminálka, jakou jsem kdy viděla. Teď koukám na novou třetí sérii a moje nadšení pokračuje. Nedokážu popsat, jak skvěle je to natočený, jak dobře jsou vybraní herci a hlavně jak perfektně jsou dané případy (nebo vždy spíš daný případ) vykonstruované/ý. Měním na plných 100% a těším se, co nám třetí série všechno přinese... Každopádně psychologická stránka seriálu zde funguje asi nejvíc (a to v každé sérii). V tomhle směru je to naprosto geniální a tvůrce naprosto obdivuju. "Usedavě" jsem ještě nebrečela u žádného seriálu, The Killing to obrátilo v opak.