The Lying Game (2011) (seriál)

Momentálně jsem v půlce první série. Vím, že hvězdičku už nepřidám, protože to nedosahuje kvalit seriálů, které řadím mezi své nej. Každopádně je to fajn podívaná, když se nudím. Někteří herci nejsou tak perfektní, ale hlavní představitelka to zvládá s přehledem. Příběh není tak promakaný, jak jsem čekala, když je to srovnáváno s PLL, ale i tak je zajímavý a jsem zvědavá, co bude dál. Ještě musím ale dodat, že debilnější znělku + to, co se v ní objevuje, jsem fakt neviděla.

Statečné srdce (1995)

Hrdinské filmy jsou nejemotičtější a zde je důkaz. Nejenže je Mel Gibson skvělý herec, ale ještě je brilantní režisér. Tenhle film patří mezi nejlepší filmy světa - toť můj názor. Gibson se s drsnými scénami vůbec nepáře, noha sem, hlava tam a to je právě to, co film dělá ještě lepším. Ukazuje, jak to v bojích opravdu chodilo. Boj za svobodu a lásku je jediný boj, který dává smysl a je něčím, za co stojí zemřít. Závěrečná scéna patří mezi nejsrdceryvnější scény filmového plátna a myslím, že každému v uších navždy zůstane znít "Svobodáááááááááááááá".... 100%!!!!!

Pianista (2002)

Tento film z 2. světové války považuji za nejvydařenější ze všech filmů o tomto tématu. Od jisté chvíle jsem až do konce nepřestala vzklykat a často jsem musela chytat dech. Adrien Brody je neuvěřitelně autentický a myslím, že tohle je jeho životní role. Polanski tomuto filmu dal duši a dokázal, že patří mezi nej režiséry. Tento snímek je opravdu zdrcující a asi potrvá, než si ho pustím znovu, nebudu se přece dobrovolně trápit díváním na ty hrůzy. Přesto ho opravdu považuji za nejlepší.

Krvavý diamant (2006)

Film, u kterého jsem ani nedýchala. Bohužel je smutné, že příběh je víceméně pravdivý. Děti jsou nuceni fetovat a vraždit, jejich rodiny jsou nuceni hledat v otřesných podmínkách diamanty. To vše jen kvůli zlé podstatě lidství - touze po moci. Tohle je jeden z filmů, kde mě Leonardo přesvědčil, že to rozhodně není jen nějaký "slaďoušek" z Titanicu, ale skvělý herec (stejně tak Skrytá identita, Nespoutaný Django apod.), který zahraje všechno velmi dobře. Jeho postava, z prvu spíše nesympatická a dychtící po penězích, se zde úžasně vyvíjí v dobrosrdečného pomocníka a zachránce. A černošský herec Djimon Hounsou je natolik přesvědčivý, že bych řekla, že opravdu všechno kdysi prožil. Dojetí je zde opět samozřejmostí.

Leon (1994)

Tenhle film mám ráda už od malička. Jean Reno patří mezi mé oblíbené evropské herce a zde překvapil svou druhou vážnou stránkou, protože my ho nejvíce známe jako komika. Natalie Portman, si myslím, zde dobře připravila půdu pro slibnou kariéru, protože jako dítě byla naprosto brilatní. Opět je to film, kde si musím připravit kapesníčky, když se chci na něj znovu povídat. Čisté přátelství mezi "hodným" zabijákem a malou holkou, kterou nezažila doposud nic pěkného, je úsměvné a dojemné. Opravdu nádherný francouzský kousek!

Sedm životů (2008)

Člověk by si řekl, že je to jeden z těch smutných romantických filmů. Což on je. Jenže vyvrcholení je natolik zdrcující, že se to nedá řadit mezi tyhle klasiky. Je to překrásný film, který opět chytne za srdce a nepustí. Musíte ho nějakou dobu rozdýchavat a trvá to, než na něj přestanete myslet. Will Smith mi posledními filmy stále jen dokazuje, že je čím dál lepší herec a ne ten trapák z německého seriálu.

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood nepochybně patří mezi nejlepší herce a režiséry vůbec. Jeho filmy mají odkaz a u tohohle to vnímám nejvíce. Je to krásný a smutný příběh o přátelství amerického starce a imigranského mladíka, kdy starec mění zcela od kořenů své hodnoty, které měl od války úplně jiné, ve velké míře především nenávistné. Je to film, který směřuje k něčemu, co vůbec nečekáte a proto tolik znamená. Dobré srdce je třeba hledat i tam, kde jsme si z nějakého přesvědčení jistí, že tam není... Poté ho nalezneme.

Pošli to dál (2000)

Co více Vás může chytit za srdce než příběh malého chlapce, který se snaží změnit svět k dobrému. Lidé si mají pomáhat, mají tu být jeden pro druhého a to si děti uvědomují mnohem více než dospělí. Také si to uvědomují více lidi, kterým něco chybí, kteří se kvůli něčemu opravdu trápí. Tenhle film dokáže vyjádřit čistou dětskou lásku a upřímnost. Vyvoválá u mě obrovské emoce a bohužel ani zde se nedokážu ubránit slzám. A nejhorší je, že ti nejčistší a nejhodnější většinou musí nejvíce trpět... možná jen tak se dá nejlépe předat odkaz lidství. Nádherné!

Prázdniny (2006)

Tohle je jedna z mála romantických komedií, kterou můžu vidět pořád dokola. Není to taková ta jednoduchá romantika, kterou známe v tětchto žánrech. Je to pro mě úsměvný film, který zahřeje na srdci vždycky. Kate Winslet je zde krásná a s Jackem Blackem mi do páru moc sedí. Na to, že moc nemusím Cameron Diaz, v tomto filmu mi vůbec nevadí a naopak se k Judeovi moc hodí. I příběh je zde neobvyklý a inteligentní srandy se dočkáme ve velké míře, takže možná o to více se mi tento film tak líbí.

Armageddon (1998)

Pro mě je tohle jeden z TOP filmů vůbec, v žánru katastrofický je hned na druhém místě. Akorát mě mrzí, že už není nikde k sehnání původní dabing, které byl na první originální VHS. Naštěstí předabování nebylo tak strašné, že by se mi to kvůli tomu znechutilo. Také doufám, že se ještě jednou vrátí na plátna kin třeba ve 3D, jako to bylo u Titanicu, protože jsem bohužel neměla tu čest tento film v kině shlédnout. Myslím, že tohle je jedna z největších rolí Bruce Willise. Komu by se nelíbil jako hrdina, co se snaží zachránit svět. Opět scény z vesmíru a scény, kdy padají meteority jsou na tu dobu nadčasové a já si je nehorázně užívám. U Armageddonu brečím úplně vždy, to prostě jinak nejde. Jsou to obrovské emoce. K tomu ještě přidává úžasná hlavní píseň od Aerosmith. /// Děkuji ČT1 za Armageddon bez reklam a hlavně v původním dabingu!!!! Po letech jsem si to parádně užila. :) A ještě bych chtěla říct, že Titanic je sice můj nejoblíbenější film, ale Armageddon je ten nejlepší film pro mě.