Templář (2011)

Holky mají své oblíbené "odpočinkové" filmy, kde mozek necháte za dveřmi (např. Mamma Mia, Hříšný tanec), no a pánové taky, že. Templář je přesně jedním z nich. Pokud si chcete oddychnout, podívat se na poctivou středověkou řežbu a vypnout, Templář neuklame. Pokud ale nedej bože začnete jen na chvilinku toho šťourala v hlavě používat, Templář vás tak akorát dožere. Je totiž v podstatě totálně o ničem, logických děr je tady nepočítaně, nemluvě o věrohodnosti postav a jejich jednání (historickou realističnost raději vynechme úplně, to by bylo na moc dlouhé povídání). Takže tak. Já od Templáře nic nechtěl, dvouručák v akci mě bavil a proto ty tři hvězdy dám. Ale vzhledem k rozpočtu a hercům, který produkce sehnala, ve mně jistá mrzutost s výsledku přetrvává.

Cirque du Soleil: Corteo (2006) (divadelní záznam)

Nejslabší vystoupení CdS. Moc "mluvení", málo artistiky. Na Varekai nebo Alegrii to v žádném případě nemá.

Nespoutaný Django (2012)

Jsem na rozpacích. Vždycky jsem si říkal, že až jednou Quentin natočí western, bude to pecka. Django ale má očekávání nenaplnil. Marně dumám, o čem tenhle biják vlastně je. O tom, jak jeden černý otrok ke své ztracené lásce přišel? No, tak to Kill Bill fungoval zatraceně lépe a zatraceně emočněji. Nebo prostě klasický westernový příběh jednoho nemluvného "motherfuckera" a pocta původní Djangovi? Tak, to tedy zase sorráč, ale k úvodní scéně týpka táhnoucího rakev se Quentin zase nepřiblížil... Beru to tedy tak, že je to prostě zase jeden z náhledů do Tarantinova osobitého světa. Mínusy - chybí mi pořádný charismatický hrdina, film má nevyrovnané tempo (hlavně cesta do Candylandu je dlouhá) a rozmělněný konec taky nepotěší (sakra, kde je pořádný finální souboj?!). Plusy - Quentinova tradiční kvalitní filmařina, DiCaprio, Waltz, Jackson a Foxx (v tomto pořadí), kteří prostě neumí hrát blbě, nabušená hudba a pár tradičně silných i vtipných scén (ale ne tak dechberoucích, jako třeba odhalování skrytých Židů v Panchartech). Slabší čtyři. Chtěl jsem víc, pane Tarantino.

Pohádka o Honzíkovi a Mařence (1980)

Asi nejméně hororová pohádka pana Zemana (i když "upíří" podoba Honzíka docela slušně děsí) a taky dost vtipná (pojízdné křeslo s živým pohonem chci taky - kdo se hlásí dobrovolně?!).

Čarodějův učeň (1977)

Jednoduše boží! Jen ať ti dnešní malí smradi vidí, co je to smrt a beznaděj...;-)

Pohádky tisíce a jedné noci (1974)

Jako malý jsem byl ve scénách s Magnetovou horou regulérně podělaný strachy. Pan Zeman tomu dokázal dát neskutečnou atmošku a pan Tříska ji svým hlasem neskutečně umocnil. Strašně mě mrzí, že se právě tahle geniální pohádka prakticky vůbec nevysílá v TV a sehnat ji na netu je taky děs. Hlavně, že debilního rusáckého Mrazíka hrají každoročně.

Bunkr (2001)

Námět dobrý, zpracování špatné. Rejža vůbec neumí budovat atmošku a pravda, scénář mu taky moc nepomáhá. Elitní němečtí vojáci se tak chovají spíše jako parta zelenáčů, kterým šéfuje totální parodie na zfanatizovaného vojncla (ne, sorry, takhle iracionálně uvažující guma by na frontě nepřežila ani týden - sejmul by ho buď nepřítel nebo vlastní velitel). Takže ve výsledku je celek neslaný, nemastný a je to škoda. Uchopit tenhle námět někdo schopnější, mohla to být super záležitost.

Malá Miss Sunshine (2006)

Naprosto super záležitost! Už dlouho jsem se u něčeho tak nebavil :-) Některé scény mě doslova rozsekávaly na atomy (silniční kontrola vs. zaseknutý klakson, závěrečný taneček). Nemluvě o malé Abigail, resp. Olive - takovu dceru jednou chci!!! Tenhle film řadím na čestné místo ke svým "permanentně pozitivním bijáskům" (jako třeba Černá kočka, bílý kocour). Můžu mít sebeblbější náladu, ale tohle mě prostě vždycky na 100% nakopne a rozveselí.

Sherlock (2010) (seriál)

Bože, sešli mi ó další díly... Tohle je prostě pecka a Sherlock jak má být! 28.1.2014 - Bože proč?! Třetí série výrazně slabší. To nemůže trvat extáze věčně?! :-(

Tři dny ke svobodě (2010)

Ach, jo!!! Pan režisér si měl ještě před první klapkou ujasnit, o čem ten jeho biják vlastně bude! Jestli o tom, jak průměrný obtloustlý kantor jde vysvobozovat manželku z lochu a nemá absolutně šajn jak na to (jako 99% z nás), protože pak to šlape suprácky a napětí se dá místy krájet (u scény se zalomeným paklíčem jsem kontroloval obsah trenýrek). Nebo jsou Tři dny ke svobodě o tom, že pravou americkou lásku a rodinu nezničí nikdo a nic? Pač to se Haggisovi podařilo (BOHUŽEL) natočit taky. A celek to děsně ničí. Fakt jsem se asi v půlce filmu tetelil blahem, že je tady konečně zase něco správně drsně věrohodného a pak bum ho - miluju tě, všichni se milujeme, zatkli jsme vůbec tu pravou, hm, no já nevím... Ještě závěrečné obětí rodiny s prozřivšími policisty, poplácání po ramenech a tragédie by byla dokonána. Aspoň, že toho mě konec filmu ušetřil.