Skyfall (2012)

Nemohu jít pod pět. Jako milovník Bonda jsem nadšen. Co nadšen, i regulérní slza ukápla (ve scéně výměny aut). Po všech těch stupňujících se hi-tech vychytávkách a návštěvě Bournova rybníčku je Bond konečně zase tam, kde má být. Na další díl jsem nadržený jako nikdy před tím. Mistrovský kousek celé série!

Terminátor (1984)

Klasika. A asi nejlepší Cameronův film.

Skrytá identita (2006)

Nikdy bych si nemyslel, že budu u nějakého filmu napnutý jako kšandy prakticky po celou stopáž. A nikdy bych si nemyslel, že nejvíc mě k obrazovce přiková němá scéna s mobily...

S čerty nejsou žerty (1984)

Geniální záležitost. Děti to baví a dospělí u toho řvou smíchy. Pač tohle bych nenazýval pohádkou, ale spíš komedií s pohádkovým motivem, To co předvedla sestava Preiss, Nárožný, Kemr, Dlouhý, Heřmánek, Kretschmerová..., to prostě nemá chybu :-) Jediným kazem je postava Adélky, ale to se dá přehlédnout.

Počátek (2010)

Do háje a k čemu mi je, že Nolan i (božský) Hans Zimmer tady tak válí, vše šlape a vše je vlastně parádní, k čemu mi to je, když mi to furt připomíná ten zatracený Matrix. Navíc důvod, proč se to všechno děje (našeptávání zazobanému synkovi) je tak blbý. Tyhle dva důvody u mě Počátek hodně zhazují.

Ray (2004)

Scénář velmi průměrný, režie kapku lepší (ale taky žádná hitparáda), no jo, jenomže to, co předvedl Jamie Foxx, to prostě má neskutečné koule. On se prostě Rayem Charlesem stal. Do toho ta hudba... Už jenom proto nemůžu jít pod čtyři hvězdy.

Poslední Mohykán (1992)

Dost nepříjemně realistická záležitost. U tohohle filmu jsem poprvé pochopil, že bomba tomahawkem do břicha = fakt hnusná řezničina. Scénář mohll být vypilovanější a odpustil bych si i tu romaci. No, ale chápu, že na přesný opis knížky by zase diváci asi moc nešli. Každopádně Day-Lewis a ta hudba (!) jsou bezva.

Lehká jízda (1987)

Celý film je tak trošku rozvleklý, ale závěrečný útok vám to vynahradí. Skvělá scéna.

Frigo na mašině (1926)

Tohle, že vzniklo v roce 1926?! Čert vem Chaplina! Buster Keaton je němý Bůh!!!

Sen noci svatojánské (1959)

Měl jsem to štěstí, že jsem tenhle skvost viděl na velkém plátně. Neuvěřtelná filmařina!