Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Tak co si budeme povídat. Hvězdé války nejsou nic jiného než klasická pohádka odvyprávěná formou sci-fi. Máme tady chudého, ale srdnatého hrinu, zlého čaroděje Dartha Vadera, rytíře (akorát že Jedi), nějaké to kouzlení (vlastně síly) a spoustu strašidel, pardon mimozemšťanů, A všechny postavy jsou krásně černobílé, jak už to v pohádkách bývá. Ale co. Dobře se na to kouká, je to klasika a tenhle díl mám rád.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Dřív se u nás točily filmy poctivě. POCTIVĚ!!! Nekecal do toho kdejaký pablb, co šustí prachama, nikdo nevymýšlel kalkul jak být rádoby světový a in a makalo se. Výsledkem byly kvalitní věci a někdy i skutečně světové skvosty v pravém slova smyslu. Jenže tohle je pryč a Saxana a Lexikon kouzel je toho jen dalším důkazem. Stačí mrknout na trailer a soudný člověk má jasno. Tohle už není odpad, ale naprostý humus!

Valčík s Bašírem (2008)

Valčík s Bašírem je film na který se nezapomíná. Pro mě osobně je to taková ilustrovaná verze Apokalypsy. Ari Folman si pro svou výpověď nemohl zlepšit lepší formát než animovaný film. Právě dík "kresleným" obrázkům se jeho příběh jeví jako něco snového a zároveň drtivě skutečného a neuvěřitelně skličujícího. Valčík s Bašírem mě nadchnul i uzemnil zároveń. Nezapomenu na to, jak se v kině rosvítilo a já se podíval do publika. Nikdy jsem neviděl tolik lidí hledět před sebe jak v nich tenhle film emotivně dozníval. Klobouk dolů Ari...

Velká ryba (2003)

Mě tento film nějak úplně minul. Nikdy bych neřekl, že ho točil můj milovaný Tim. Snad ještě nikdy jsem neviděl, že by byl tak mdlý a nevýrazný. Tak rád mám ten jeho mile vyšinutý svět. Ale ve Velký rybě jsem ho hledal marně. Nesedělo mi ani herecké obsazení - Billy Crudup je nesympatický a Ewanovi jsem těch 18 let fakt nevěřil... Až ke konci se ten film trošku rozjel, ale to už můj dojem z neslaného, nemastného zážitku nezahnalo. Já nevím, no. Hezký námět, hezká myšlenka. Ale výsledek?

Nelítostný souboj (1995)

Velmi, VELMI příjemné překvapení. Říkal jsem si - film s De Nirem a Al Pacienem..., to bude kravina postavená jen na slavných jménech. A ono ne!!! Dostal jsem náležitě hutnou, do posledního detailu promakanou detektivku, které nemůžu dát méně než pět hvězd. A že to má skoro tři hodiny?! To bych nikdy neřekl! Nelítostný souboj je parádní záležitost! Kdo to neznáte - dejte si! ;-)

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Steven se chytil do vlastní pastii. Vykašlal se na propracovaný děj jako v jedničce a myslel, že ještěrky diváka zase nasytí. Jenže ouha - všechno špatně. Výsledkem je nuda, nuda a NUDA!

Jurský park (1993)

Klasika s (na svou dobu) neskutečnými triky a zároveň neskutečně blbýn scénářem. Steven vsadil všechno na scény s přerostlýma ještěrkama. Zápletka filmu, děj i jednání postav jsou až na druhé koleji a to je špatně. Často naprosto postrádají smysl. Třeba závěrečný atak tyranosaura v budově parku je už fak neskutečně blbý (kudy tam vešel? a to šel po špičkách, že se najednou země nechvěla?atd., atd.) Proto jen tři hvězdy.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Pasolini byl normální prase! Lidé, kteří si hrají na duchaplné intelektuály v téhle sračce možná vidí umění. Já v Saló nevidím nic jiného než naprosto zvrácený pokus o něco takového. Pokus, ze kterého se chce člověku zvracet!

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

To se nedá hodnotit jinak než v superlaivech. Některé díly jsou možná slabší, ale těch silných a opravdu skvělých je celá řada. Nikdy nezapomenu na epizodu nazvanou Krev. Z toho šel vážně mráz po zádech. Pan Moskalyk sakra uměl!

Pro pár dolarů navíc (1965)

Pane bože ta hudba! Ta HUDBA!!! Ta samotná by stačila na milion hvězdiček.