Světáci (1969)

Jasných pět hvězd. Tenhle film si museli herci vážně užívat. Absolutně všichni jsou skvělí :-))) Pro mě nejúžasnější je pan Nový. Tohle byla role pro něj a starý pán se ji chopil bravurně. I paní Šejbalová se vyřádila. Rozhodně jedna z nejlepších komedií z našich luhů a hájů všech dob.

Rabín Jákob (1973)

Dneska takovou komedii někdo natočit, tak ho zavřou za rasismus na deset let. Arabové honí Židy, Funés není schopen vystát černochy... No, není to na kriminál?! Jenže, když ono to je sakra vtipné a naprosto boží! Tohle jediná Funésova komedie, kterou pan Filipovský už nestačil nadabovat, proto pozor - dívejte se na originál a ne na ten humus s Krampolem!!!! Vedle Pošetilosti mocných a Senzačních prázdnin nejlepší komedie božského Louise :-)

Pošetilost mocných (1971)

Jedna z nejlepších komedií Louise de Funése. Je nejen třeskutě vtipná, ale navíc (na komedii) neskutečně výpravná. Louis v roli dona Sallusta válí, ale nutno říci, že celý herecký ansábl mu zdatně sekunduje. Škoda jen, že po brutálním rozjezdu se film ve finále jaksi rozmělňuje a děj už nemá takový tah na bránu jako v prvních dvou třetinách. Přesto ty fóry - ty jsou nadčasové! Pán je krásný muž, papoušek, němčina a´la Funés a závěrečné hledání královny v hrnci... To nemá chybu :-)))) Jo, a má to NAPROSTO BOŽÍ HUDBU!!!!

Spartakus (2010) (seriál)

Velmi příjemné překvapení. První dva díly jsou hodně slabé a trapně kopírují 300. Překonejte je a čeká vás parádní jízda plná intrik, překvapení, strhujících dějových zvratů a (samozřejmě) krve. Sex (na rozdíl od zmiňovaných prvních dvou dílů) už konečně není trapně prvoplánový a když už se souloží, tak z nějakého důvodu. Navíc, i když každý zná Spartakův příběh, do poslední chvíle nevěříte, že k (brutálně, fakt BRUTÁLNĚ drsnému) povstání opravdu dojde. Pochválit moc musím i herecké výkony a hodně solidní historickou věrohodnost. Konečně gladiátoři vypadají jak mají, mirmillo je mirmillo a provocator je prostě provocator. A ty litry digitální krve při jejich soubojích ani moc nevadí.

Monstrum (2008)

Jo, jo, jo! Tohle je pro mě to správné uchopení tématu o Godzille. Roztřepaná kamera téhle ještěrce rozhodně sluší a celkově to hodně připomíná a vyvolává atmosféru 11.září. Musím pochválit i skvělou práci se zvukem (dolby je naprosto zásadní) a nekompromisní vyvražďování hlavních postav. Zápory?! Strašně dlouhý a utahaný rozjezd a´la Beverly Hills, pár logických nesmyslů (tváříme se realisticky, ale hrdinka šlape po městě poměrně bez problémů a to měla před chvilkou trup probodnutý železnou trubkou, monstrum je prakticky nesmrtelné a skáče po vrtulníku jako klokan, atd.). Kupodivu, fakt, že celou věc jakože točí jeden z hrdinů, mi nevadila.

Mlha (2007)

Čekal jsem asi víc. Začátek slušný, budování svíravé atmosféry brilantní a pak najednou bum - trapná (fakt trapná) chapadla v garáži a nástup zoufale nepovedených digitálních příšer. Tohle mi Mlhu prostě zmršilo. Určitě by byla působivější, kdybych neměl ani šajn, co v té mlze je a režisér pracoval jen s náznaky, se zvukem... Scénář má navíc docela dost logických děr a i ten konec... Mám rád špatné konce, ale tady se prostě nepovedl. Dojde mi benzín, tak hned bez rozmyslu postřílím všechny okolo?! Ne, to prostě neberu. Filmu by slušelo více realističnosti. Je to škoda.

Ukradli torzo Jupitera (1980)

Můj zamilovaný film s úžasnou Aničkou Girardotovou. V Noiretem se krásně doplňují a společně s potrhlým archeologem i jeho mírně přelétavou ženuškou tvoří milou čtveřici. Anička, ale boduje a sledovat ji - to je jedna veliká pastva pro oči. Do toho krásné Řecko a milý jemný humor.. Pro mě jedna z nejpohodovějších letních komedií všech dob. A inteligentní film.

Strašidla ze Spessartu (1960)

Tomuhle filmu obrovsky pomohl náš skvělý dabing, na kterém se kompletně všichni herci opravdu vyřádili. V bunkru pro atentáto, mačky sexy bomby, formy klasiky... Tohle si člověk pamatuje pořád, x-let po tom, co tenhle film běžel naposledy v televizi. Navíc přidejte nenáročný příběh, pohodové písničky pro dětičky a pár narážek pro dospělé (hákový kříž nad řvoucím soudcem nebo decentně, ale trefně podaná skutečnost, že když se chce, prosouložíte se k pěknému majetku) a máte tady tři a půl hvězdy jako když vyšije.

Ztracený prapor (2001) (TV film)

Hodně, HODNĚ nepovedený film! Banda Američanů naběhne do lesa (kupodivu nijak zničeném okolní válkou) a v něm se řežou s Němci. Ti (ač Američany obklíčili) stále tupě útočí z jednoho směru a jen kroutí hlavami, proč že tu americkou pakáž nejsou schopni odpravit. Do toho spousta neskutečných keců o neporazitelnosti Američanů, o tom, že srdcem Ameriky jsou ti všichni chudí, ale stateční přistěhovalci atd... No, prostě - děs, běs. Žádný pořádný děj, scénář hrozný, herecké výkony mdlé... Zajímavé téma, ale zpracováno naprosto tragicky. Dvě hvězdy za snahu.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Příjemná, inteligentní oddychovka se sympatickým Eckhartem a tradičně neslanou, nemastnou Katie Holmes.