Masajové - bojovníci deště (2004)

Krásná kamera, zajímavé postavy, ale děj postupem času trošku nudí. Dost dobře ale nechápu, jak rejža s Masaji pracoval. Fakt frajer. Hodně ubírá zjevně digitální lev, ten je jako pěst na oko.

Apokalypsa (1979)

Když jsem na to šel do kina podruhé, řekl jsem si, že už mě nedostane. Na rozdíl od prvního zhlédnutí jsem byl v depresi o den déle... Neskutečný zážitek, který se musí vidět na velkém plátně! A podle mne jeden z nejlepších nápadů ve filmové historii - cesta proti toku řeky, cesta do opravdového pekla. A čím jste dál, tím je atmosféra dusivější... Klasika, kterou musí každý filmový fanda znát!

Stíny zapomenutých předků (1964)

Geniální režie a filmový zážitek, na který nikdy nezapomenete! Jen vedení kamery omráčí snad každého filmového fandu. Hlavně se ale jedná o zcela odlišný přístup pohledu na film než jaký známe ze západních filmů. Je to jedna velká metafora, balada snů, filmová báseň par exelance, zabalená do jedinečného koloritu ukrajinských Huculů. Jestli budete mít možnost tohle vidět, vřele doporučuji! Je to úplně něco jiného, ale nemá to chybu!

Jeřábi táhnou (1957)

Jeden z nejzásadnějších a bohužel zároveň nejzapomenutějších snímků světové kinematografie. Bez skropulí ho můžeme zařadit mezi Občana Kaena nebo Křižník Potěmkin a možná ještě nad ně! Geniální herectví Samojlovové a perfektní režie i příběh nemají chybu. A scény jako běh podél kolejí snímaný skrz plot je stejně úchvatný jako klasický kočárek na schodišti... Prostě podívaná pro filmové fajnšmekry, kteří přehlédnou tu špetku dobové ideologie. Kdyby to šlo, dávám 10 hvězdiček! Howg!

Mariňák (2005)

Mariňák mě docela zklamal. Jake Gyllenhall je perfektní, ale z celého filmu jsem měl pocit, že Mendes navlékl vietnamské atributy na válku v Kuvajtu. Citace (ač přímé, či nepřímé) z Kubricka, Coppoly, Stona a jejich vietnamských filmů jsou více než zřejmé. A Mendes někdy opravdu sklouzává jen k trapnému napodobování. Z celého filmu, jakkoliv má silné momenty, jsem tak měl pocit, že tohle všechno jsem už někde viděl, akorát kolem byla džungle a ne písek.