Černá smrt (2010)

První polovinu filmu má atmosféru, že by se dala krájet. Morová rána je nasnímána fakt hustě a putování lesem a bažinami vám taky moc nepřidá. Jenomže pak se dorazí do tajemné vesnice a kouzlo filmu je fuč. Ani "šokující" pointa nezabere a nakonec zjistíte, že ten film byl vlastně hodně o ničem. Ale za tu úvodní atmošku a středověk jako vyšitý - 3 hvězdy

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Jednoznačně nejslabší díl celé série. Vždycky jsem měl rád nadsázku příběhů Indiana Jonese. Ale tady je to už vážně přitaženo za pačesy. Jeden příklad za všechny - honička na autech v pralese (!!!) je proložená vsuvkou a´la Tarzan, pokračuje útokem přátelských opiček na záporáky, kteří se v zápětí musí vypořádat s obzvláště vypečenými mravenci a to vše je následně ukončeno skokem auta do řeky, kdy strom funguje jako padací most. A pak hned tři vodopády za sebou... Sorry - co je moc, to je moc. Tři hvězdy jen za Harrisona Forda. Na jeho věk - super výkon!

Romeo a Julie (1968)

Yes! Tak jsem si vždycky představoval filmového Romea a Julii! Filmový zážitek numero uno!

Zkrocení zlé ženy (1967)

Celý film stojí a padá na výkonech Taylorové a Burtona a nutno říci, že ti dva si své role náležitě užívají. Krocení zlé ženy v podání těch dvou nemá chybu a nad hláškou Burtona "... ty já ti jednu střelím!" se culím ještě dnes. Jinak ale film ve srovnání se Zaffirelliho dalším Shakespearem - Romeo a Julie pokulhává a už to není úplně ono. Přesto - nadprůměr!!!

Souboj Titánů (1981)

Já ten film prostě miluju. A kdo z nás třicátníků ho jako dítě nežral?! Scéna s Medusou, Calibos v bažinách, Kraken drtící město prostě pouze tím, že se "zavrtí" na pobřeží... to jsou pro mě nezapomenutelné scény a příšery, ke kterým se vždycky rád vrátím. A plechový Bubo! Prostě miláček:-) Jen ten Perseus mi vždycky přišel nějaký divný. Hezoun postrádající jakékoliv charisma.

Souboj Titánů (2010)

Od "moderní" verze Titánů jsem nic nečekal a ničeho se ani nedočkal. Kravina na druhou, která britskému originálu nesahá ani po kotníky. Tak pitomý scénář jsem dlouho neviděl. Jedna hvězda je jen za Mikkelsena (Madsi, proboha - proč hraješ v takové slátanině?!)

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Jooooo, tak to je jízda! :-) Doporučuji všemi deseti, ale jedině a bezpodmínečně v originálním znění! Ještě jsem nezažil film, která by dabing tak šíleně srážel. Kusturica je Bůh a Dadan teriér...:-)))

Plechový bubínek (1979)

Za mě jen tři hvězdy. Proč? Protože jsem četl knížku a ta je mnohem košatější, propracovanější a hlavně vykresluje Oskara úplně jinak než film. Tin drum jen klouže po povrchu své knižní předlohy. Chybí celé postavy i děje, které jsou ale právě pro vykreslení Oskara, jeho povahy, příběhu a jeho světa zásadní. Je to asi vůči filmařům nespravedlivé, klobouk dolů co i tak dokázali natočit, ale knížka je o 100% lepší.

Mary a Max (2009)

Originální animace a příběh, který vás chytne za srdce. Jen toho nádechu jakési krásně posmutnělé atmosféry, který do mě Mary a Max naroubovali, jsem se zbavoval ještě druhý den. A Jindřich VIII, IX, X, atd. nemá chybu :-)

Občanský průkaz (2010) odpad!

Otřesné herecké "výkony", příběh o ničem, režie děsná. Obrovské zklamání. Asi poprvé se mi stalo, že jsem chtěl z kina odejít v půlce filmu.