Tintinova dobrodružství (2011)

S tímhle Tintinem Jonesem mám trošku problém. Technická stránka filmu je dokonalá a režie hravá. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že strýček Steven vykrádá sám sebe a servíruje nám další pokračování Indiana Jonese. Jen postaršího Harrisona Forda nahradil zrzek Tintin, který v mých očích místy osciluje na hranici čiré nesympatičnosti. To je (vzhledem k tomu, že jde přece jen o hlavního hrdinu filmu) docela problém. Děj je navíc dost nevyvážený a, až na ten úvod, je to vlastně jedna gigantická honička.. Dobrý film ve mě nějakou dobu rezonuje a přemýšlím nad ním. Tintin mě pobavil, ale (kromě technické stránky) žádný zvláštní dojem nezanechal. Takže tři.

Charakter (1997)

Můj milovaný filmový klenot, který jsem si soukromě zařadil po bok takovým veledílům jakým je Kmotr. Souboj mladého Jacoba s démonickým Dreverhavenem mě jednoduše strhl. Aby taky ne, když herecké výkony, režie, kamera, hudba, vynikající výprava, atd. tady šlapou v dokonalé harmonii. A ten konec. Ou, yes!!!

Profesionál (1981)

Asi jsem se díval na jiný film. Jinak si nedovedu vysvětlit zdejší vysoké hodnocení Profesionála. Tohle, že dostalo tolik lidí?! Mě to přišlo jako nepovedená parodie s průměrným dějem a naprosto pitomými dialogy. Ty neskutečně dramatické, osudové hlášky říkají postavy fakt vážně?!!! No, tak to je konec! To jsem prostě nedal. Stejně tak mě nesmírně iritovala tupost policie, pronásledující Belmonda. Spíše než jako ostřílení profíci mi připomínali tlupu naprosto neuvažujících komiků. Aby toho nebylo málo, Profesionál je první film, ve kterém se mi božský Bébel vůbec nelíbil. Sorry, hrál vážně hrozně. Chvilku se pokouší o seriozní herectví, pak začne dělat kravinky aby skončil jako mačo, který je těžce "cool". A ani jedno mu moc nevychází. Takže za mě jen dvě hvězdy. Za skvělého Hosseina a nádherné Morriconeho tóny.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Nenapadá mě lepší komentář než následující trapné sdělení: Sežeňte si někde nějaký obří mixér, nacpěte do něj americkou romantickou komedii v pravém slova smyslu, trapný americký udobřovací happy end ( v pravém slova smyslu), k tomu přidejte Světáky nebo třeba Pigmalion, zahustěte to commedií del arte (kdy se všechny postavy setkají na jenom místě, navzájem se málem povraždí a je to vtipné) a dodejte pár hlášek Woodyho Allena. To všechno dokonale promixujte a máte Bláznivou, zatracenou lásku. Aspoň, že herecký ansábl se tady docela slušně rozjel, ale i tak. Z tak šíleného mixu mi prostě dobře nebylo.

Chvění (1990)

Milá záležitost, která mě příjemně pobavila. Rozhodoval jsem se mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičkami a nakonec dávám čtyři. Protože Chvění si dělá srandu samo ze sebe a to se cení.

Cesta (2009)

Film od kterého jsem čekal víc. Atmosféra byla skvělá. Herci také. Ale příběh a děj? Prakticky nulový. Škoda.

Tenká červená linie (1998)

Tvrdím, že tehle film má společně s Tenkrát na Západě nejdokonalejší soudtrack všech filmových dob. To co Hans složil.... to je prostě pecka! Jinak by ale Tenké červené linii ohromě prospěl radikální střih. Film totiž působí dost rozplizle. Je utahaný a ospalý. Některé scény bych okamžitě vyhodil (projev Clooneyho - co to sakra je?!), jiné naopak přidal (příběh vojáka Adriena Brodyho). Škoda, že Malick svým snímkem vyslovil tolik otázek a na tak málo jich dokázal odpovědět. Je to veliká škoda tím spíš, že Tenká červená linie měla našlápnuto mezi milníky filmové historie, ale k absolutnímu vrcholu ji ve výsledku pořád hodně schází.

Goldfinger (1964)

Skvělá bondovka, která má šmrnc, mile pitomý děj, úžasného záporáka i bandu krásných holek. Ale stárne nám holka, stárne.

Londýnský gangster (2010)

William Monahan si jednou řekl, že natočí "cool" gangsterku, a tak si napsal scénář, sehnal hromadu peněz i hereckých hvězd a začal režírovat. Výsledek? Zoufalá sračka, která se nepřibližuje ani průměru žánru. Něco tak špatného jsem už dlouho neviděl. V tomhle filmu nefunguje absolutně nic. Dokonce i obvykle vynikající Farell je neuvěřitelně nudný a mdlý. Londýnský gangster je hodně špatný film. Děsný! A to se ještě mírním.

Duel (1971) (TV film)

První polovina filmu je vynikající. Pak ale jakoby se někde zadrhl píst a film doklouže do cíle (podobně jako hlavní hrdina) na neutrál. Steven ukázal, že umí z minima vytěžit maximum. A nikdy bych neřekl, že může tolik mrazit z obyčejného túrování motoru náklaďáku. Každopádně by tomuhle filmu slušela mnohem kratší stopáž, absence vnitřních monologů hl. hrdiny a promyšlenější finále. Takhle jsem si říkal - a to je všechno?!