Duch ve stroji (2017)

Ghost in the Shell se nepovedlo. Prostě je to nezkušeným režisérem a slabou hudbou. Prostě se tvůrci hudby a celého filmu měli snažit více, než do filmu pustili

Logan: Wolverine (2017)

Tak co bychom měli čekat od posledního filmu ze světa X-men. Všechno, co začalo před dlouhými 17 lety, tak musí také končit. Ani "dojná" kráva tak dlouho nemůže dojit. To co se nepodařilo Bryanu Singerovi, to se podařilo Jamesu Mangoldovi. Je to drsný, syrovy a brutální film. Plný krve, usekaných hlav a proto je to velmi důstojné rozloučení s X-Men universem, jak jej známe z prvních filmů. Ze staré party žije jenom Wolverine a Profesor X a jak Hugh Jackman, tak Patrick Stewart do filmu přináší zkušenosti s postavami. Na těchto dvou celý film stojí. Zdárně jim sekunduje tichá Dafne Keen. Celá trojice zkušeně drží celý film v nadprůměrné kvalitě.

Sherlock - Poslední případ (2017) (epizoda)

Třináctý díl je nej­lep­ší z této sezó­ny, uza­ví­rá se tím letoš­ní kapi­to­la, kte­rá zača­la smr­tí man­žel­ky Watsona. Tentokrát nekon­čí žád­ným cros­so­ve­rem, ani nevy­ře­še­ným pří­pa­dem, kte­rý by mohl pokra­čo­vat do dal­ší sezó­ny. Tvůrcům se poda­ři­lo seri­ál smys­lu­pl­ně zakon­čit, a tak bude dal­ší sezó­na oprav­du na vel­ké přá­ní fanoušků.85 %

Pán času - The Return of Doctor Mysterio (2016) (epizoda)

Díl je to na Vánoční speciál docela slabý. Během hodiny celé epizody si člověk ani hraní potrhlého doktora (Peter Capaldi), moc neužije. Je spíše vedlejší postavou, která pomáhá hlavním hrdinům zachránit celý svět. Pro mě to je zklamání.60 %

Pasažéři (2016)

V prosinci jsem viděl dva sci-fi filmy. Star Wars jsem dal velmi slabé ohodnocení. Druhý Sci-film jsou Pasažéři. Příběh o dvou přeživších, který obývají velkou loď na cestě za bajnou planetou. Snímek patří mezi krátké jednohubky, které mají zaplnit mezeru mezi velkofilmy od velkých studií. I malé studio s neznámým režisérem dokázalo natočit film, který je velmi zábavný a stávající hollywoodské hvězdy Jennifer Lawrence a Chris Pratt dokázali utáhnout celý film.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Je to pro­s­tě pro­pa­dák. Režisérovi se film roz­padl pod ruka­ma a ani dotáč­ky nic neza­chrá­ni­ly. Ostatní díly série Star Wars jsou o dost lep­ší, přes­to­že se v nich tře­ba obje­vil vel­mi pro­klí­na­ný Jar Jar Binks. Očekávaní, že by to mohl být jiný, ale přes­to dost dob­rý, film se mi nespl­ni­lo. Režisér pro­s­tě není ani ruti­nér, kte­rý umí nato­čit film prů­měr­ně. Po Godzzile jsem mu dával šan­ci, ale prav­dě­po­dob­ně jeho slav­né doby zača­ly i skon­čí s japon­skou pří­še­rou. 50 %

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Nový film Fantastická zví­řa­ta a kde je najít sice na posled­ní díly s Harry Potterem nemá, přes­to je to dob­rý film na odpo­led­ní sle­do­vá­ní v kinech. Pro fanouš­ky kou­zel­nic­ké­ho svě­ta je to povin­nost, pro­to­že kou­zel­nic­ký svět nesto­jí jenom na Harrym Potterovi. Určitě má svo­jí his­to­rii, slav­né bitvy o nad­vlá­du nad svě­tem. Po nových pří­bě­zích fanouš­ci prahnou, rádi se dozvě­dí, co se dělo před bitvou o Bradavice.

Westworld - Sabotér (2016) (epizoda)

Nový reži­sér zno­vu doká­zal nato­čit úpl­ně jiný díl. Tentokrát tajem­ný, kde se postup­ně vše ode­hrá­vá poma­lu, kou­sek o po kous­ku odha­lu­je tajem­né stříp­ky his­to­rie a mož­né i budouc­nos­ti. Opravdu se rád dozvím, jak to vlast­ně skon­čí, urči­tě v tom bude i něko­lik lid­ských mrt­vol a v posled­ním díle se dozví­me to, že vlast­ně pří­běh robo­tů (Dolores, Teddyho) vlast­ně neskon­čí a všech­ny klad­né (mož­né i zápor­né posta­vy) se vrá­tí do dal­ší sezó­ny. Jo a díky za cameo robo­ta z původ­ní­ho Westwordu z roku 1973. - 90 %

Doktor Strange (2016)

Film je oprav­du pove­de­ný, mož­ná, že to není film roku, ale pat­ří mezi fil­my, kte­ré jsou mezi prv­ní­mi. Sice na 3. Kapitána Ameriku, Strážce gala­xie, ani na Ant-mana nemá, ale v kon­ku­ren­ci ostat­ních fil­mů ten­to rok pat­ří mezi lep­ší fil­my. 80 %

Westworld - Disonanční teorie (2016) (epizoda)

Čím mně ten­to díl zau­jal? Dozvěděli jsme se něko­lik nových infor­ma­cí do sklá­dač­ky, kte­rá nám zapad­ne a v posled­ních dílech. Hodně důle­ži­tých věcí se udá­lo, přes­to­že to byl tro­cha vypl­ňo­va­cí díl, kde se nic moc zásad­ní­ho neu­dá­lo. Žádné mrt­vo­ly, žád­ná pře­kva­pe­ní, spí­še postup kou­sek po kous­ku v pří­bě­hu.80 %