X-Men (2000)

První X-men. Nejepší představení hrdinů, co znám. A nejvíce povedený film z celé série.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Nechci Přízračnou nevěstu porovnávat s dalšími devíti díly, je to samostatné dílo, které spojuje předchozí i pokračující události. Pro další sledování, které uvidíme pravděpodobně až za rok, možná za dva, nemusíte novoroční epizodu vidět. Je to jenom zábavný díl, ve kterém se tvůrci a herci vyřádili s tématem, co kdyby se mohlo stát, kdy se moderní Sherlock odehrával v času jeho správné historické doby. Přestože jsou už lidé zvyklí na to, že se britský seriál odehrává na začátku v druhém desetiletí 21. století, tak tato historická odbočka je velmi povedená. Chválím scénáristy za to, že se jim tento díl povedl.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Historie se bude opakovat.J.J. Abrams rebootnul Star Trek. Podařilo se mu to samé i se Star Wars. Není to reboot, ale je to pokračování se postavami, které jsou o 30 starší a doplněné o nováčky, které zdárné doplňují herecké matadory. Bohužel před tímto filmem se musí veškeré filmové novinky roku 2015 klanět. A tak v posledních 14 dnech roku 2015 se našel hit, který položí všechny na lopatky Recenzi vydám dnes po ránu, bohužel si musím zpracovat pocity z filmu, aby dokázal přepsat své nadšení i nějakou tu kritiku do psaného slova. Na rozdíl od Fuky, který ten film překládal, jsem viděl konec filmu teprve před necelou hodinou.Pro mně 100 %.

Tři muŠTĚKýři zachraňují Vánoce (2014) odpad!

A to Vážně? Na to si myslí tvůrci, že budou lidi chodit? Případně kupovat digitální nosiče? Já viděl ukázku a vážně se mi z toho chtělo bleeeeggggggggggg.

Méďa 2 (2015)

Kdyby nebylo Comics Conu v New Yorku, kde se finále filmu odehrává, tak by to bylo ještě horší. Díky tomu, že tvůrce zná hodně komiksů, tak se ve finále odehraje mnoho vtipných okamžiků, nejen v kombinaci s cameem Flashe Gordona, ale i to, že si dělá srandu ve Star Wars / Star Trek a dalších filmech, ale využívá každého vtipu, který se naskytne. M.j. Hlavní postava je i herec, co hraje Worfa ve STNG, a další pro nás v neznámem seriálu Tick (má jenom 9 epizod). Pro mě je to zklamání roku.

Santa (2014)

Jednoduchá předvánoční jednohubka. Kdyby tam nebyla Paříž, tak by to byla pěkná blbost :-(

Terminátor (1984)

Šup sup do obchodů na Vánoční prodeje. Tohle Blu-ray musí každý fanoušek mít, pokud si chcete vylepšit náladu od posledního dílu, který nemá nic, co má první díl z roku 1984.

Kill Bill 2 (2004)

Tarrantino není bůhvíjaký režisér, natočil sice několik slavných filmů, napsal několik dost dokonalých scénářů, ale přiznám se, mě se jeho poslední film vůbec nelíbil. Nejen kvůli tomu, že kvůli tomu, aby vydělal více peněz, film rozdělil na více části, na dvě, ale že nesplnil mé očekávání, že druhý díl bude lepší než ten první. Řekl bych, že do první části dal to lepší, a na druhý dal méně kvalitnější části, aby lidi mohli jít na oba dva díly, když se jim první díl líbil. Což mě ne, a tak si teď vyčítám, že jsem za takovou blbost utratil více než 200 Kč za oba dva filmy, v očekávání kvality. 60 %

King Kong (2005)

Dle mého názoru se to novozélandskému režisérovi podařilo. Je pravda, že vydržet tří hodinový film v kině je docela záhul na tělo a výdrž, ale bohudík se člověk nenudí. Jak začátek, střed i závěr filmu je velmi uchvacující. Jackson dokáže všechny herce i počítačové prvky spojit do dobrého filmu, který zaujme na celý odpoledne.

Ant-Man (2015)

Poslední film Marvelu a první už třetí fáze je velmi přelomový. Je velmi povedeně natočen. Na Strážce Galaxie samozřejmě nemá, ale velmi dýchá na záda prvním Avengerům. Je ale jiný.Ve snímku je úplně jiný humor. Budu velmi rád sledovat postupné spojování světa Avengers, Strážců Galaxie a Ant-Mana. Snad to bude velmi úspěšný film. Čeká nás totiž třetí díl Avengers, jejích dvoudílné zakončení. Ale co nás příští rok čeká? Občanská Válká Captaina Ameriky, která by měla pokračovat v akci sourozenců Russových. Těším se na to.90 %