Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Epizoda II je rozhodně lepší, než epizoda I, a to tím, že Anakina hraje charismatický mladík a už ne dítě, hlavní záporně postavy hrají zkušení herci. třeba Christopher Lee, který na své stáří natáčí jeden film za druhým (mimo jiné i Pána Prstenů)

Blade 2 (2002)

Pokud jste komixoví fanatici a máte rádi Prahy, tak na to jděte, jinak dost slabé.

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu (2015)

Už druhý celovečerní flm SpongebBoba pokračuje v zavedené seriálové tradici. Je plný výtečných vtípků a tak si za necelou hodinu a půl člověk oddychne od pravidelné práce a vrátí se tím do dětské jednoduchosti. Škoda je jenom hraných částí, když Antonio Banderas je rád za každý štěk ve filmu. Sice se snažili vytvořit Zátiší Bikin velkého záporáka, ale očekávál jsem alespoň cameo piráta "Očka", největšího fanouška SpongeBoba.

Já, robot (2004)

No prostě pravý letní oddechový film, plný hlášek, chytrého humoru, dobře natočené akce, která nenudí. Bez žádných velkých chyb, které by škodily filmu, který se může, i nemusí, líbit všem. Mě se teda líbil, a tak na něj půjdu minimálně ještě jednou…

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Kdyby nenatočil režisér trilogii Pána Prstenů (na kterou jsem zíral s otevřenou pusou), tak by to bylo důstojné završení trilogie. Bohužel s první trilogií je Hobit pouze malou knížkou, která je dětská pohádka, a není temnou trilogií, ze které se dalo vybírat. Hobit 3 se mi zdál nejlepším hobitem, dobrým završením příběhu Bilba Pytlíka. Ukončení je dostatečně dobré na pohádku pro děti. Nesmí tam být tolik temna, spíše občas sebe obětování, láska a samozřejmě šťastný konec. A co bude dál? Pusťte si rozšířené verze Pána Prstenů, kde uvidíte 10x větší bitvy, 10x více mrtvol a samozřejmě 10 důležitější příběh „Jednoho prstenu“.

Škatuláci (2014)

Bohužel Škatuláci jsou pouze pro děti. Znám totiž několik kvalitnějších animovaných snímků, které jsou o dost lepší. Například Ukradené Vánoce a nebo Mrtvá nevěsta. U těch jsem nedýchal a užíval jsem každý záběr. To bohužel u nových Škatuláků nemám, prostě příběh, který je připraven pro děti, aby se na to mohli s rodiči vypravit. Samotní dospěláci radši na to nechoďte.

Želvy Ninja (2014)

Na co se tak těšít s Želvami Ninja? Na nové CGI želvy, krátký příběh o tom, jak vůbec vznikli? Ale také na to, že sexi April běhá, zachraňuje a je zachraňována. Návrat k 80. letům v moderní době se podařil. Je to, dle mně, jedna z nejpovedenějších retro letní hitovka, kterou bude znova mládež milovat. Ninji, pizzu a samozřejmě malé želvičky, které se nám geneticky upravili. Je to sice letní hit, ale nikdo si za pár měsíců na ní ani nevzpomene, samá akce, samé vtipné, až cool povídání o mezidruhovém vztahu. Asi jsem moc náročný, ale Jonathan Liebesman dostal peníze Michaela Baye a natočil lehký a humorný popkorn, který se tak hodí do letního kina. Co si dát k letnímu popkornu? Samozřejmě předraženou kolu a popkorn.

Strážci Galaxie (2014)

James Gunn natočil nové Star Wars. Tentokrát se stromem jako Žvejkalem. Strážci Galaxie jsou taková letní zábavná oddychovka s mnoha popkulturními odkazy na 80. léta. Peter Quill je zemsko-mimozemské dítě, které si mimozemšťané, po smrti jeho matky, odvezou do vesmíru. Vyroste tam a stane se pašerákem, zlodějem a taky samozřejmě Strážcem Galaxie. Film je o jejich první společné akci a o tom, jak se vlastně spojili. O vtipnou vložku se starají hlavně mýval Rocket s oživlým stromem Grottem. Jeho věty si snadno zapamatuje „Já jsem Groot“. Rocket zas má mindráky z toho, že je jenom chytrý genetický upravený mýval. Bohužel, jak se ale stává zvykem, tak záporák je zas jenom loutka Thanose (jak v Avengers), a tak se jenom mračí a mluví děsivým hlasem. Jeho dcera Nebula (pro zasvěcené ostříhaná Amy Pond / Karen Gillan) je dobrou je pravou rukou. Nesmrtelnou, nezranitelnou a sexy.

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Pro mne nejhorší S.T. Film. Bohužel William Shatner není dobrý režisér. Dali mu to kvůli tomu, aby v tomto filmu hrál. Film má sice zapamatovatelné okamžiky, ale i nezapomenutelné triky z 60. let.