Transformers: Zánik (2014)

Novinářské premiéry jsou super. Jsem první, kdo o tom píše. Ale k věci. Dozvíme se něco nového o autobotech, něco o nových nepřátelích, objeví se i Dinoboti. Ale oproti předcházejícím dílům už to není ono. Zvykli jsme si na Sama Witwickyho. Bohužel tatínek Cade má narozdíl od Sama více problémů se svojí 17. letou dcerou a jejím objeveným přítelem. Láska Sama a jeho dívek byla zábavnější. Stále bohužel kritizuji nový digitální IMAX. Musím zjistit, jaký je to rozlišení, protože za dob druhého Star Treku a Gravitace, bylo rozlišení lepší. Teď je to prostě nezaostřené. Sice se producenti chvástají tím, ze je rozšířen obraz, ale IMAX formát to není a škoda sledovat v tak drahém kině.Lepší bylo i Nevědomí.

Agatha Christie's Poirot - Opona - Poirotův poslední případ (2013) (epizoda)

Poslední díl patří ke klenotům celého seriálu. Těsně za ním je Poirot: Vražda v Orient-expresu, která také řešila dilema práva policejního a práva odvety. Je to opravdu velice důstojné rozloučení s celým seriálem a žádní fanoušci si už nechtějí, ani nemůžou, říct: „Natočte další díl“. Vše je natočeno, vše je dokonáno a bez Poirota budeme žít dál.

Mumie (1999)

Je to podle mne, nejlepší film z Egypta i Stephena Sommerse.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Tak mám kino za sebou.přemýšlím kolik tomu dát. Stará i nová herecká sestava hraje dokonale. 100% nebo 90%? Začnu připravovat recenzi. Pokud mne nějaký film nepřekvapí, tak si myslím, že je to hit letošní sezóny. Návrat staré školy Bryana Singera se povedl na výbornou a tyto komiksové filmy mám rád. Je dobře se film vrátil k duchu prvního filmu před 14 lety. Nesmíme i na několik cameí, o kterých se nikdo nezmiňuje. Vráti se všichni známí, třeba i na pár sekund, jediný kdo se nám nevrátil byla stará Mystique, ale to se dá omluvit. Objevila se totiž ve X-Men: První třída.

Godzilla (2014)

Nejradši bych se koukal, jak se Godzilla a spol bijí do krve, než čekat až na konec filmu. Lidi už jsou jenom tak na překážku. Američtí CGI tvůrci vzali upravené verze příšer z Pacific Rim. Je to horší, než Guillermo del Toro a jeho Pacific Rim. Režisér bohužel nemá vůbec umělecké cítěni, a tak si nelze vychutnat celý film jako umělecké dílo s nádhernými příšerami, které ničí lidstvo. Jediný klad to má, že jsou monstra lépe vidět, ale bohužel, jako Pacific Rimu je zas noc, či prší. Je hodně vidět, že se programátorům nejlépe daří, když jsou špatné podmínky počasí a tak nemusí vymýšlet FULL HD detaily.Ohledně IMAX Formátu. Bohužel obraz je škoda pro IMAX rozlišení není vůbec adekvátní, v porovnání se Star Trek (vybrané scény) je celý obraz rozostřený, pro IMAX zcela nevhodný. Obrazová kvalita nedosahovala jak Star Treku či Gravitace. Proto pro vychutnání stačí jít do normálního kina. Rozdíl mezi IMAX a normálním kinem není znatelný.

Černá díra (2013) (TV film)

Je to klasický moderní německý katastrofický film. Něco ve stylu Kobry 11. Triky jsou ucházející, ale myšlenka ubohá. S dětmi, počítači a samozřejmě s katastrofickým scénářem. http://www.zk4.cz/3I

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Po boku Iron Mana 3 a Avengers je až na 3. místě. Reálnost Kapitána Ameriky je pro tento film nejlepší. Nemá žádné Hi-tech, ani božskou sílu. A tak je to normální člověk (i když s Hulkovým ozářením), a tak je to nejhorší zlo, které nečekáš, od přítele. Takový je život..

300: Vzestup říše (2014)

Je škoda, že 300 druhý díl nerežíroval už Zack Snyder. Je to sice velmi podobný film, ale bohužel jiný. Režisér na Zacka Snydera - Supermana nemá. Hlavní postava není už charismatická, tak jako Gerard Butler. Spíše by se hodila do seriálu Spartakus. Návrat Lena Headey a David Wenham, případně i Rodriga Santora považuji za plus, ale bohužel ani ti nezachrání celý film, protože mají ve filmu pouze několik malých scén. Nesmíme zapomenout na jediné pozitivum, krásnou Artemis (Eva Green) a její full frontal. I když bohužel američtí cenzoři zakročili, a tak z jejího partnera nic neuvidíme a veškeré "příslušenství" má chytře zakryto.

LEGO® příběh (2014)

Všechno je v tom boží. Tento hit se mi vryl do paměti. Ale nechápu, proč zrovna tomu dal Fuka 100 procent. Ja to měl za 70 :-) A má přítelkyně, která šla se mnou na novinářskou projekci 75, (http://www.zk4.cz/3o). Bohužel mezi novináři byli i děti slavných (Hruběšová, Kobzanová, Potměšil a další..) Bohužel to novinářům kazili :-( a film začal za za více než půl hodiny, než oficiálně, protože se před tím čekalo na všechny slavné děti a potom bylo losování dárků, pro ty slavné. Já chtěl také lego, ale nic jsem nedostal.

Gravitace (2013)

Mne se gravitace super libila. Opravdu občas mám rád filmy o málo hercích. Veškerý vesmír je samozřejmě trik, to je velká pravda, Ale režisér mimo jiné i nejlepšího Harry Pottera patří k nejvýraznějším režisérům současnosti. Prvních 20 minut (jeden velký záběr) je úchvatných. Určitě více k recenzi napíšu během dalších dní.