Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Film, který je spíše určený pro zkouknutí na DVD než jít na něj pro zábavu do kina. Já jsem bohužel zvolil druhý případ, jelikož ze začátku jsem si musel hodně domýšlet, protože děj šel mílovými kroky vpřed (alespoň mé IQ nestačilo vnímat). Hodně mi zde už vadilo, že se chodilo od jednoho rébusu k druhému, který byl rázem vyřešen během pár pikosekund a jelo se dál (v prvním díle jsem tomu nepřikládal takovou váhu, ale podruhé mi to vše už poněkud vadilo). Vše co vynikalo v prvním díle rázem zaniklo v druhém pokračování. Jediné, co mě probralo z křesla byla automobilová honička londýnskými uličkami a scéna na jakési kyvadlové desce. Pokud máte čas zkoukněte to na DVD.

Mlha (2007)

Opravdu nevím, co se ostatním lidem v tomto filmu konkrétně líbilo, ale já jsem dopadl pocitově hůře. V celém filmu až na pár chapadel a hejno divých včel, na mě prakticky žádný dojem neudělalo nic. Naprosto IN byla postarší babča, která likvidovala stvoření sprejem a zápalnicí, což mě dost pobavilo, než vylekalo. Své jisté negativní kouzlo měla i paní Carmodyová a její utváření jisté skupiny lidí a nakonec si dokázala podmanit nevýslovými kecy prakticky vše. Za zmínku patří i ubrečený a onudlený syn Nathan, který mě neuvěřitelně nasíral po celou dobu filmu. Psychozávěr filmu také udělal své a proto jsem dospěl ke konečnému hodnocení 50ti procent.

Božský Bruce (2003)

Jim Carrey a jeho nezapomenutelné gumové obličeje .. k tomu výborná scéna u vodopádu s deštníčkem na hlavě a zesměšnění Titanicu. Jedna z těch lepších komedií.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Nevím, co má dvojka co dočinění s jedničkou :) Absolutní ptákovina, které se ale musíte stejně smát. Navíc nově přidaná panenka Barbie byla dost děsivá a z přechodu přes ulici se stal akční film.

Pokání (2007)

Přiznám se, že jistá forma zklamání to pro mě byla. Ač jsem se těšil dle reakcí od ostatních, film postrádal jistou dávku větších emocí a občasné logiky.

Kouzelná romance (2007)

Prvních 10 minut jsem netušil, co ta retardovaná zrzka v New Yorku vůbec dělá a vlastně celý smysl tohoto filmu. Když jsem uviděl navlečenýho prince a za ním lezoucího sluhu z kanálu, tak už jsem se musel řezat (ale veverka Pip byla stejně nejlepší). Chvilku animované, chvilku hrané, na konci slušný mix toho všeho. Zmixovaný příběh popelky, sněhurky a všeho možného zakompovaný do dnešní doby. Potěšila mě hravá, pozitivní nálada, která vládla po celou dobu filmu a také nazpívaná scéna při procházce v parku. Nejvíce se mi ale líbila sekvence při večerním bálu (jen do té doby než se z čarodějky stal drak). Celkové hodnocení je vesměs kladné cca. 80% a myslím, že se na tento film vyplatí jít od kina.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Jediný animovaný a sprostý film, na který jsem šel dvakrát do kina. (On je tedy jediný film svého druhu, ale nevadí .. )

Shutter (2004)

Tohle bude nejspíš nějaká královna lekaček, jelikož film mi dal dost zabrat svou opravdu dechberoucí atmosférou, jen nepatrně vypůjčenou od Nenávisti. Nejhorší (v dobrém slova smyslu) bylo, že film v tomto tempu nepovoluje, ale s každou minutou jsou scény děsivjěší. Absolutně mě dostala situace ve fotokomoře, při bližším sledování fotky a také focení v ateliéru, kdy byly vidět jen záblesky z fotoaparátu. Závěr byl opravdu překvapující a vše do sebe chytře zapadlo. Na závěr doufám, že došlo i k ukončení filmu (nerad bych slyšel že bude druhý díl, protože druhé díly kazí filmy). Pro shrnutí pro mě opravdová spokojenost s iteligentním dějem a hlavně s nepoužíváním nesmyslných střihů a matení diváka. Kažodpádně bude zajímavé, jak si filmaři poradí s americkou verzí, protože tento snímek nasadil laťku opravdu vysoko - navíc s thajským Orlandem Bloomem :)

Pokoj 1408 (2007)

Tak tu máme tentokrát "horor" z hotelového pokoje, který je ve skutečnosti rozáshlý jako fotbalové hřiště. Děsivá atmosféra byla opravdu pomálu, snad na mě zapůlsobila jen okenní římsa, po které stepoval John Cusack a zajímavý odraz z přilehlé budovy. Avšak pochopím, že není nic jednoduchého, když Vás snímá kamera po celou dobu filmu. Zde se jedná opět o film z řady, kde zaujme trailer, ale film je pak o poznání slabší. Jsem nejspíš na jiné úchylárny.

Eoneunnal kabjagi cheotbeonjjae iyagi - D-day (2006)

Pořádně chladná atmosféra a věrohodné prostředí, ale tím to všechno končí. Ani bych tento film nenazval hororem, jelikož zde není příliš momentů, u kterých zaboříte svou hlavu strachem do polštáře. Divák se zpočátku nechává unášet zajímavým příběhem, kde se ději podivné věci, ale náhle po zhruba 80ti minutách filmu - střih a vše je jinak. Zdálo se mi, že filmaři přišli s hodně drastickým sestřižením filmu. Hodnocení se tak pohybuje okolo 3,5*, ale tak abych neošidil japončííky tam dám 4.