Králova přízeň (2008)

Po delší době jsem mohl vidět dílo, které se zvláštím způsobem od ostatních lišilo. Film, který hodně zabíhá do nitra osobností a spíše řeší konfliktní vztahy než druhou stranu tj. prostředí venkova a anglického dvora. Díky tomuto zpracovnání je film chladnější a přesně vystihuje tenhdejší dobu (ve srovnání s dobu ve Francii). Hodně je zde sázeno i na spád událostí a na jejich rychlý střih mezi jednotlivými scénami, což oceňuji, protože se zde do detailů příliž nezabíhá (film by tak musel trvat minimálně tři hodiny, což v kině není pro diváka nic příjemného). Mohu zde vyzdvihnout a pochválit Erica, který svou roli hrál více než věrohodně a každou jeho pohnutku jsem mu zobal přímo z ruky :) Jedná se také o první snímek, kde jsem si poprvé všiml Jima Sturgesse, zřejmě jednu z budoucích velkých hvězd .... Závěrem můžu říci že jsem spokojen, že film splnil má očekávání jak od nadutých kostýmů tak od děje samotného .. avšak hudba mohla být daleko lepší, hudba která by více umocňovala zážitek divákům. Nicméně se jedná o film, který se zapíše do mé "delikátní" sbírky DVD.

Kruh 2 (2005)

Tak tohle nevím co mělo znamenat, taková vykrádačka prvního dílu. U jistých scén se prostě už začnete smát, protože já se po pěti minutách totálně ztratil. A to nemluvím o stádě jelenů. Jestli se natočí třetí díl, mělo by se jednat o hororovou komedii.

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Tak tohle byla pro mě velkolepá hostina a zase po dlouhé době geniální sci-fi, které Vás donutí přemýšlet a více se zamyslet nad celým průběhem děje. Občas můj mozek nestíhal různé chemicko-fyzikálně-vědecké tlachanice o nesmyslných věcech, které by pochopily jiné galaxie, ale i tak jsem byl více než ohromen. Musím zde ocenit nadčasovou hudbu, která samotný zážitek ještě více umocňovala. Kůži jak struhadlo jsem měl při prezentaci vědecké laboratoře - hlavně při efektně vypiplané detoxikační scéně, která zabíhala i do těch nejmenších detailů a to nemluvím o závěrečné scéně v letadle. Byl jsem tak neskutečně namlsanej prvním dílem, že jsem si v zápětí musel pustit i druhý (i když o něco efektně slabší díl). Od konce jsem čekal něco více, ale i tak jsem spokojen. P.S. díky Livingdead za titulky :)

Gejša (2005)

Film opravu zajímavý už svou výpravou a obdivuhodnými kostýmy, kde na Vás za každým rohem dýchá spousta japonské historie. Vždycky jsem měl na Gejšy jiný názor, ale tento snímek mě vyvedl z omylu a nechal mě nakouknout do prostředí plného etikety a pořádku. Občas ale dostáváte pocit, že se krapet nudíte, už samotnou délkou filmu a tím, že je film vyprávěn pomalejším tempem. To byl ten důvod, že nedávám plné hodnocení.

Přes noc třicítkou (2004)

Tohle jsem si chtěl dlouho půjčit na DVD nebo prostě shlédnout v kině. Kdyby se tento příběh odehrál ve skutečném životě, byli by asi všichni štastně spokojeni. Tohle je prostě freekomedie na víkendový večer, kde se příliš nic neřeší a divák se nechává bavit béčkovým humorem, který já považuju za velmi vydařený. Já tyto tuctové komedie miluju, proto dávám za 4*.

Hedvábná cesta (2007)

Nevím, na mě bylo tohle až moc pře ... jak je to slovo? Prostě moc přeumělkované, bez emocí, vlastně bez ničeho. Vysloveně silné momenty se tu dají zpočítat na rukouch ukrajinského dělníka .. a vůbec, ke konci docela nudné a určitě až si za pár měsíců budu chtít vzpomenout na tento film, tak ani nebudu vedět o čem byl. 2,5*

Penelope (2006)

Toto opravdu není ze života :)) ,ale je to opravdu kouzelná pohádka s Christinou Ricci. Velmi mě zde překvapil výkon Jamese McAvoye, který si u mě zlepšil reputaci po Pokání. Není nad to objevit krásu v sobě samém.

Wimbledon (2004)

Další slaďárna z trávníkových kurtů .. v záveřečné scéně s vítězným podáním a tlukotu srdce mě přejela docela silná zimnice. Jen trochu pokulhávaly výkony tenisových hráčů, ale toto se dá lehce přehlédnout. Celkem přijemné osvěžení :)

Deník mrtvých (2007)

Ano i pan Romero vysadil prášky a chtěl natočit real horor movie. Kdyby měl absťák a natočil tohle jako zhuleninu, tak dávám pět, pokud je to pokus o hororový zážitek, tak jednu a pokud se jedná o komedii tak tři. Nemohu se však zbavit myšlenky, že se jedná o horor/thriller. Takže dávám za tři, jen kvůli masovým kopancům do obličeje a němého kozlíka šikulu na opuštěné farmě.

Sbohem, baby (2007)

Ne! Tohle prostě není můj styl filmů. Ač jsem viděl snímek od zkušeného Bena Afflecka s jeho bratrem, byl jsem silně znechucen. Neříkám, že vše bylo hrozné, ale už dlouho se mi nestalo, abych se u filmu takhle nudil, jelikož tolik zbytečných vět jsem zažil naposled ... ani si nedovedu vzpomenout. Zkrátka na tento film rychle zapomenu, krimi po příště nebrat. Určitě si jiný divák, který má ve svém jídelníčku krimi přijde na své.