Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

No, tak asi takhle ... když dávali dvoudílný film Královna Alžběta v TV z roku 2005, s Helen Mirren a Jeremym Ironsem, hodnotil jsem za 4. Nová Alžběta s Cate Blanchett je o poznání lepší i Clive Owen se rozhoupal a jde mu herectví jak na drátě. Všechno co jsem postrádal u předchozí verze bylo doplněno v této ( jako chystaná vražda královny, tajné pletky s Alžbětinou schovankou nebo poprava sestry Marie). Toto byla opravdová Alžběta, proto musím dát 5. A na závěr nezapomenutelná myšlenka filmu ..: Když propukne bouře, chová se každý tak, jak je mu vlastní. Někdo oněmí hrůzou. Někdo prchne, někdo se schová. A někdo roztáhne křídla jako orel a letí proti větru.

Obávaný bojovník (2006)

Ač jde o film ze staré Číny, tak je to velmi povedené. Nemohu se zbavit tehdejší vizáže lidí, kteří měli vlasy jen za zadní půlce hlavy :). Divák zde dokáže věřit bojovým sekvencím více než v Matrixu a ještě celé zaobaleno v asijském prostředí. Každopádně se divák doví i něco více o wu-shu.

Maska zrcadla (2005)

Film, který si ve velké míře hraje s představivostí diváka a bere ho zde jako 16ti leté dítě. Každopádně to byl jeden z nejzvláštějších filmů, co jsem zatím stihnul shlédnout. Příběh zde není tak důležitý, hodně si hraje s vizuální stránkou a pocity.

Probuzení (2007)

Díky bohu, že filmy takového rázu existují. Konečně po delší době věc, která mě hodně zaujala. Zajímavé spojení dvou realit, které se navzájem prolínají a začíná se vše vyvíjet, děj graduje, dynamika úžasná. Na mnoho překvapení, na které přichází hlavní hrdina v průběhu operace, pak jen divák kulí oči. Ke konci filmu nastává výborné rozhřešení, které Vám dá všechny myšlenky a pohnutky do kupy. Ač Haydena nemám rád z hvězdných válek, musím uznat že tento film se vydařil a můj život obohatil opět nový, zajímavý snímek. 90%

Juno (2007)

Již úvodní titulky diváka posadí do křesla. Do toho křesla, kde se to právě odehrálo :), všechno je hravé, veselé, příběh 16ti leté teenegerky ze všedního života. Zapůsobila na mě Ellen Page, která svou mocí utáhla celý film a divák se neměl čas ani nudit. A hlavně hláška "mám tvé kalhotky, a já mám tvé panictví" mě hodně pobavila ..

Tohle je Sparta! (2008)

Kdo neviděl 300, Transformers a nezná Britney ani Paris, tak si toto pouštět ani nemusí, protože nebude chápat. Je to brutální masakr neustále se valících nových vtipů, až si člověk myslí, že je to přehnané. Ale občas jsou momenty, u kterých se člověk začne nekontrolovatelně smát jako bylo sparťanské tažení do boje :))

Já, legenda (2007)

Spokojenost veliká. I když to není čistých pět hvězdiček, tak se k ním rád přikloním. Will Smith si hezky užil prakticky celý film o samotě a strhnul tak na sebe velkou dávku pozornosti diváka. Některé momenty byly opravdu skvostné, jako odpalování golfových míčků na křídlech letounu Blackbird, potloukání se v kukuřičných polích na ulicích New Yorku nebo průjezdy zatravněnými, zanedbanými ulicemi, kde volně pobíhala zvěř. Jedna scéna mi nahnala husí kůži - a to hledání Robertova psa Samanty v temných zákoutích činžáku, kde se bylo možno setkat poprvé s Tmáři. (Ale stejně nelpeší scéna s pistolí a puškohledem byla v 28 týdnů poté) Asi bych se na psa vykašlal a hezky upaloval domů :) .. jinak spousta velkolepých efektů se také cenní - viz. odpal mostů a útok Tmářů na Robertův multifunkční dům (což se nedá říct po jeho útoku). Konečná scéna samozřejmě také zapůsobila a celý děj byl konstruován iteligentně s rozvahou, takže divák nebyl vystaven žádným deziluzím. Prostě film, na který se vyplatí zajít do kina. 90%

Městečko South Park: Říše fantazie (2008)

Ani kdybyste se zkouřili tak takovýhle věci si prostě představit neumíte. Směska Hvězdné brány, Letopisů Narnie, Gladiátora, Hvězdných válek, Pána prstenů a já nevim co všeho možnýho .. to lze nalézt právě zde. K tomu nadržený Mel Gibson, lesní zvířátka, které si vymyslel student čtvrtého ročníku a také lidoprasomedvěd .. skvělý :)) Nejlepší pointou celého filmu bylo hledání AIDS v Cukrovém lese a úprk do Sluníčkového hradu před nepřáteli, kteří se blížili z Mňamkových hor.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Zapněte tento film, pak ho můžete přepnout na celou jeho dobu a ke konci znova přepnout zpět. Nakonec zjistíte, že jste o nic nepřišli. Opravu nekutečné a tragické co se dá natočit. Každopádně oblečky z praskajícíh bublin se nezapomínají. Film, pro skalní fandy, kteří mají rádi podobné ujetiny.

Píseň lásky samotářky (2004)

Jednoduché ale zároveň originální. Po celou dobu na mě dýchala atmosféra poklidného venkovského prostředí a soužití třech hrdinů. Každopádně film není přikladem zdravého životního stylu či perfektního soužití rodiny, ale vše bylo tak dokonale promyšleno, zpracováno a přeneseno na filmové plátno a zároveň i zakončeno. Film, který pro mě vyjadřuje radování se z maličkostí a všedních věcí s nezapomenutelnou scénou na verandě venkovského domu. Pro mě to byl jeden ze silnějších, nezpomenutelných filmů.