Kletba Měsíčního údolí (2008)

Nejspíš se tu budu hodně lišit svým hodnocením od jiných, ale pohádkové příběhy mě fakt berou :)) .. hlavně že to nedopadlo jako Letopisy, kde zvířata mluvila .. to už by bylo silný kafe. Ale jinak zajímavé, navíc jsem se mohl kochat pohledy na maďarskou krajinu.

Královna Alžběta (1998)

Královna Alžběta v X-tém podání opět nezklamala a snímek se mi zalíbil. Už jsem viděl tolik mnoho verzí a i tato byla velice vydařená.

Star Trek (2009)

Nejsem až takový blázen do Star Treku, ale tento snímek jsem si na filmovém plátně nenechal ujít. Mohu říci, že jsem spokojen a to co jsem očekával od filmu bylo splněno (krom šílených sci-fi komentářů).

Hotel Babylon (2006) (seriál)

Zase něco nového, něco neotřelého. Hotelové prostředí tu snad ještě nebylo. Velmi zajímavě zpracovaný pohled do duše hotelu a jeho zaměstnanců. Občas vtipné, jindy vážně působivé. Každý díl byl odlišný, svým způsobem originální ... a já se ani od jednoho dílu neodtrhl.

Sedm životů (2008)

Z celkových dvou hodin filmu se chodilo více než 100 minut okolo horké kaše a divák spíš sledoval jen samotnou omáčku. Ti, co se dodívají až dokonce budou příjemně překvapeni ... pokud do konce vydrží, jelikož první polovina filmu není zvlášť záživná.

Stmívání (2008)

Tleskám. Opět po delší době film, který mě zarazil do křesla a já si mohl děj vychutnat plnými doušky, scéna bassebalového utkání nevýjimaje ... Škoda jen, že nemám doma domácí kino, napravím, píšu si.

Tudorovci (2007) (seriál)

Spíš než kompikovaný děj tady hltám filmovou hudbu. Pokud by se vytrhly jisté erotické scény, postrádali bychom dvacet minut filmu. Ale jinak chválím.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

To nejlepší bylo možno vidět v traileru. Film byl sice skvělý, plný efektů .. ale bez hlavní myšlenky a stále jsem čekal na něco mimořádného (od Keana jsem to teda očekával), co nepřišlo.

Austrálie (2008)

Krásná barevná příroda, monumentální scenérie Austrálie .. tyto dokonalé obrazy zastiňují samotný děj. Od Nicole a Hugha jsem přecejenom zvyklý na vyšší úroveň filmu, ale právě zde samotný děj trochu pokulhával a určitě jsem všechno nepochopil. Překvapil mě i záporák David Wenham, u kterého jsem zvyklý na opačnou stranu hrdiny. Hudbu bych si určitě představoval lepší s výraznější dynamikou, ne jen opakování písně z čarodeje ze země Oz. Přesto tento snímek byl pro mě něčím novým a někdy jsem koukal až z otevřenou pusou. Přesto se jedná o snímek, který potřebuje být viděn v kinech, protože doma Vás lehce omrzí.

V temnotě (2008)

Můžu říci, že jsem spokojen a začínám nacházet jistou oblibu ve španělských hororech, protože mě poslední dobou lepší horory neuspokojujou. Nápad zajímavý, atmosféra napívaná (zvlášť po nocích strávených v temném bytě) ... ale překvapení v podobě "praholčičky" se mohlo odtajnit až v závěru filmu + skvělá hudba při závěrečných titulkách :D co víc si přát ... jen pokulhával děj s videokamerou na způsob "BlairWitch", který mi nepřipadal zase tak skvělý . Ale i tak se nakonec odtajnilo to, co jsem právě potřeboval znát a vše do sebe rázem zapadlo. Ale přecejenom ten "top" to pro mě není.