Marco Polo (2007) (TV film)

Zase tak hrozné to nebylo, druhý díl už mě chytl více než první, ale i tak se objevily dočista zbytečné scény ... na televizní produkci ale úspěch.

Klan létajících dýk (2004)

Po závěrečných titulkách mohu říci, že jsem spokojen. Silná první půlka filmu vyvažuje druhou - poněkud slabší. Hned v prvních minutách mě zaujala slepá bubnující dívka se svým oděvem a pronásledování dvojice uprchlíků císařovými vojsky. Naneštěstí druhá půlka znamenala hodně velký zvrat, kdy bylo vše jinak (na můj vkus hodně velký skok). Trochu mi to připadalo, jako kdyby se střihačům ztratilo dvacet minut filmu. Závěr už byl divný, tajně jsem doufal, že zde bude viděn souboj létajících dýk s císařovo armádou, bohužel se tak nestalo. Další film na způsob tygr a drak - zkrátka hezký, barevný až oči přecházejí, trikově bohatý.

Zkrocená hora (2005)

Obdivuju herce, kteří ztvárnily tyto role, i když se museli asi hodně přemáhat. Nicméně příběh byl opravdu skvělý, poutavý a neotřepaný. Toť asi vše, nic víc bych nedodával.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tyto tři hvězdy se mě zdají být pro tento film dostatečným hodnocením. Johny Depp na mě působil hodně divným dojmem (až bizardním) a být s ním v jedné místnosti, tak asi vyskočím z okna. Ten samý pocit jsem měl, když jsem mohl vidět skupinu tančících a naklonovaných liliputánů, hrajících si na akvabely v čokoládě. Pro mě bylo nejlepších prních dvacet minut filmu, kdy se v tabulkové čokoládě objevovaly zlaté výherní tikety znamenající prohlídku továrny. Po zavření vstupní brány byl tento děj už hodně divoký, až řekl bych pro pacienty psychiatrické léčebny (nevím proč jsem si vzpomněl na Teletubies). Sám nevím, jaké hodnocení by si měl tento film zasloužit. Ale pro děti to musí být neskutečná pecka.

Ukradené Vánoce (1993)

Hodně jsem se nasmál, když jsem měl konečně možnost vidět tento film. Hlavně všechny možné postavičky jako obyvatele Halloweentownu. Ale právě ta muzikálnost ztrácí plné hodnocení. Při první, druhé, třetí písničce jsem si říkal, že toto byl dobrý tah zakomponovat i zpívající příšerky. Ale zpívá se tu až přespříliš a když jsem zjistil, že ze zpívá takřka nepřetržitě, byl jsem malinko zklamán. Když by došlo k ořezání hudby, zbylo by tak deset minut filmu, ale pěkný snímek to bezesporu byl.

Věc (1982)

Atmosféra skvělá! I když film začínal o půlnoci, tak mě nenechal usnout a vydržel jsem až dokonce. Triky jsou spíše úsměvné - i co se nestvůr týče. Chtělo by to stejně tak skvělý remake ..

Oko dravce (2008)

Mé oko už dlouho prahlo po něčem novém, neokoukaném, a proto jsem sáhl po tomto titulu. I když asi týden tento filmík odolával a moc se mi do něj nechtělo. Musím říci, že jsem netušil co mě bude čekat, protože se z toho stalo akční překvapení za posledních pár měsíců. Shia LaBeouf mě dokáže v poslední době překvapit opravdu čímkoliv. Tento film je plný technických vychytávek a určitě nepostrádá děj, který jsem ani nemohl předvídat a neustále mě překvapoval. Píšu si jedničku.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Prostě nemusím Brendana Frasera! Tento člověk mi prostě brání dávat filmům lepší hodnocení :D .. pokaždé ho mám spojeného s komedií a né s tímto akčním filmem, který se od přechozích dílů velice liší. Přemýšlel jsem nad čtyřimi hvězdami, ale když jsem viděl že císař se změnil v draka - k tomu v hodně chabého digidraka, nevydržel jsem a opravdu jsem se nasmál - dávám 3. Hodně jsem zde postrádal Monicu Belluci - byl to docela nezvyk na novou "hrdinku". Pro děti to musejí být fantasy orgie.

Soudný den (2008)

Zase tu máme jeden snímek, kde akce zvítězila nad celým obsahem filmu. Nějak jsem příběh nechápal, jak mohli tvůrci spojit tři světy dohromady - středovek - současnost v roce 20xx a svět plný kanibalů. Ale i tak celý příběh tak nějak odbíhal, že jsem nad tím ani nepřemýšlel. Moc se zde mi líbily akční sekvence a obsazení hlavní hrdinky, která byla pro mě velkou neznámou - hodně se podobá Kate z Underworldu. Kdyby tvůrci více promysleli celý příběh a ne nesmyslné prolínání těchto světů, nebránil bych se dát plné hodnocení.

Motel smrti (2007)

Další céčkový horor, který jsem mohl za poslední dobu vidět .. už prahnu po výborném hororovém zážitku, tak jsem sáhl po tomto titulu. Nejlepší volba to zrovna nebyla .. už ta chabá atmosféra vůbec naznačovala, že se nejedná zrovna o "pecku" tohoto roku. Parta zabijáků, kteří nekompromisně kuchají do lidí mě zrovna neláká, tudíž hodnocení 35% je na tento titul poměrně dostačující.