Stáhni mě do pekla (2009)

Děsivé, občas trochu nechutné (viz. scéna s rakví), některé scény vtipné (viz. mluvící kozel), celkově povedené. 80% je na dnešní horory velmi slušné hodnocení.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Edward Norton má určitě na něco více, už od něj jsem očekával lepší výkon. Občas jsem se ve veškerých bojích ztrácel a zklamal mě i dost nechápavý závěr ... co sem mají co tvůrci plést jiný film! Plus dávám Liv Tyler, ta mě příjemně překvapila.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

No, takže asi takhle ... příběh o ničem, hlavně když je sranda, nikdo nic neřeší a všichni se baví a to vše na otřepané téma. Jediný mínus bych viděl v tom, že zakrslá veverka mě baví čím dál tím méně.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Vtipné, ale občas přehnané určitými pasážemi, celkově však povedené. Myslím, že dva díly už bohatě stačily. Doufám, že tvůrci nesáhnou po trojce, myslím, že už by nebylo na co koukat.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Zase tak vtipné určitě všechno není a vadí mi tu "ten divákovský smích", kdy po každé větě slyšíte jen automatické hihňání ... právě tohle ubírá na vtipnosti sitcomu.

Hrůza v Connecticutu (2009)

Duchařiny ve mě vyvolávají opravdu panickou hrůzu :o) .. i v tomto případě. Když byla odkryta hlavní myšlenka, tak konec byl přecejenom poněkud slabší, ale i tak solidní horor. Úvodní titulky strach nahánějící!

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Zřejmě "nejslabší" z pěti dílů, které mohli diváci na filmových plátnech vidět. Malinko je pro mě tento film zklamáním, protože už od slibného traileru jsem očekával něco více. Vesměs veškerá atmosféra byla vložena do začátku, ale postupem času se stával příběh slabší a slabší. Celková náplň byla o ničem (zřejmě se jen v tomto díle řešily společenské vztahy) a krom pár podstatných detailů (které bych zase ohodotil jako vynikající) bychom mohli tento díl vyškrtnout a přejít rovnou na poslední díl. Sice dávám 4*, ale jen z důvodu, že Yates zpracoval skvělý film, ale obsahově o ničem.

Futurama (1999) (seriál)

Jo, u těchlech animáku se občas zasměju více než u Simpsonů, některé díly jsou opravdu "schýza :D" (viz díl Vévécé). Rád ujíždím na tomto seriálu, s mým oblíbencem Dr. Zoidbergem. P.S. Někdy mi to připadá jako naprostá hovadina, ale já to stejně žeru ..

Terminator Salvation (2009)

Ze začátku mi to připadalo jako vykrádačka "Mad Max", ale to diváka časem přejde a lehce si na toto okolí zvykne. Po všelijakém ději mě vtáhl Christian bez servítek do děje, kde lítají stroje, bomby, lidé .. no zkrátka vše, ale v zápalu boje občas vázla má orientace. Kamera byla zajímavě pojatá, jinak než jsem zvyklý u jiných smínků. Za zmínku stojí zřícení letadla či průběh minovým polem, to mě zarazilo hluboko do křesla. Ke konci jsem se musel zasmát nad tím, když jsem uviděl Arnolda, ale závěrečných dvacet minut bylo výborným osvěžením a já si tu akční, devastující atmosféru společně s výborným soundtrackem náramně užíval.

Coach Carter (2005)

Samuel Jackson se zase jednou vytáhl, tentokrát jako drsňák coach. Už jsem měl možnost vidět jiný snímek o basketbalu, který určitě zůstane nepřekonán. Proto tomuto filmu uberu jeden stupeň z hodnocení, ale i tak jde o kulervoucí závěrečných deset minut.