New Yorku, miluji Tě! (2008)

Všechny ty obyčejné situace, které se mi zdály, měly tak specifické kouzlo, že se proměnily v neobyčejné. Hodně je zde poznat, jak si režiséři vyhráli s pocity člověka a melancholickým způsobem se do nich dokázali vcítit. Je to taková filmová skládačka, žádný příběh netrvá dlouho, aby člověka začal nudit. Některé příběhy jsou tak krátké, ale dokážou toho říci více, než samotný dvouhodinový film.

Patrick (1978)

Nikdy nezapomenu na vytřeštěný pohled ležícího pacienta a závěrečnou scénu. Navíc na tuto dobu výborně zpracované, ovšem publikum na MFF tento snímek spíše zesměšňovalo, což mi nepřipadalo zrovna fér.

Truchlení pro Annu (2010)

Shlédnuto na MMF KV. Tolikrát jsem se ještě v kině na hodinky nepodíval. Scény zdlouhavé, nudné bez zajímavého, dynamického příběhu. Už samotný úvod napovídal, že to pro mě nebude pravé ořechové.

2012 (2009)

Hodně jsem tento film oddaloval na pozdější dobu, protože Cusacka zrovna nemusím, ale budiž. Film má rozhodně své plusy - jako byla nekonečná jízda potápějící se Kalifornií, ale něco mi připadalo až hodně přehnané viz. potopa u Everestu. Závěrečná třetina filmu byla hodně sci-fi, a právě ta, podle mě zkazila i celkový dojem. V porovnáním se snímkem Den Poté zase vidím plus, že se tvůrci nezaměřili pouze jen na Spojené státy, ale měli v hledáčku větší část světa.

Spartakus (2010) (seriál)

Pro mě nový seriálový skovst. 300 se jeví proti tomuto snímku jako laciné "béčko". Navíc mě překvapila seriálová Xena tentokrát v jiné roli, než jsem býval zvyklý. Andymu přeji brzké uzdravení a budu se těšit třeba i na druhou sérii :)

I Love You Phillip Morris (2009)

Tak takhle McGreggora vůbec neznám (s jeho přihřátým hlasem) .. zprvu jsem se docela vyděsil, ale pak jsem se nechal kochat netradičním pojetím .. musím uznat, že jsem se "natlemil" v první půli víc než dost. Závěr překvapivý, vůbec jsem nečekal, že tohle mohl v reálu někdo dokázat ... :))

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Hláška za hláškou, Zdenda jede ... jen kdyby to pořád nevypípávali.

Máj (2008)

Kdybych nečetl báseň, tak netuším o co vlastně šlo ... za zmínku stojí pouze hudební zpracování.

Janghwa, hongryeon (2003)

Zřejmě film pro prudce inteligentní lidi. V půlce jsem už nevěděl o co vůbec jde, navíc se mi začali nehorázně plést samotné osoby ve filmu a nejsem si jistý, zda jde vůbec o horor. Snímek který je spíš určen pro členy "menza klubu" a navíc mě tento film nechával ledově klidným.

District 9 (2009)

Nečekané překvapení! Už dlouho se mi tenhle filmík válel na stole a s nevelkým nadšením jsem se rozhodl, že to konečně nějak zkousnu a pustím ho. Říkal jsem si, že po pár minutách ho stejně vypnu, ale nakopak jsem rád, že jsem "vydržel" až do konce. Musím uznat, že po pár nezáživných minutách nabral příběh na plných obrátkách a já se kochal netradičním příběhem. Velké plus je za mnou považované neznáme herce a čím vším filmaři mohou zaujmout, ale ti "kreveťáci" jsou opravdu nechutní (krom malého hrdiny).