Iron Man (2008)

Robert Downey Jr. není pro mě moc známý herec, proto byl pro mě Iron Man velkou neznámou. Každopádně tento snímek předčil má očekávání (až jsem se ztrácel mezi všemi HiTech hračkami) více než u Wanted a stal se zatím největší akční peckou tohoto roku. Jistě musím zmínit neodolatelnou Gwyneth, která i v tomto snímku reprezentovala první hereckou ligu. Nelíbí se mi jen jedna věc, a to náběh na další pokračování ... nejsem fanda toho, že filmaři dokáží těžit z pilotního filmu a tak mohou dvojku totálně pohřbít .. no budu zvědavý.

Pinpon (2002)

Preferuju raději více komerční filmy, než jak to bylo v tomto případě. Jisté myšlenkové pochody jsem nepochopil, ale vše vyrovnávala docela zábavná, sportovní nálada a zapálení do každého úderu pingpongovou pálkou. Místy soundtracková hudba skřípala .. určitě bych se nebál a zvolil bych odvážnější hudbu, který by film povznesl o něco výše.

Sám v temnotě (2005) odpad!

Uwe Boll opět nezklamal v nejhorších natočených fimech, které kdy diváci mohli vidět .. nechápu, že si může získávat herce jako je Christian Slater.

Cesta za vítězstvím (2006)

Josh Lucas ve své životní roli jako trenér basketbalového týmu, který dokázal realizovat sny ve skutečnost. Ani nemohu nalézt slova chvály, jelikož tento film mi přinesl opravdu VELKOLEPÝ jak filmový, tak i sportovní, emocionální zážitek. Sportovních filmů je poslední dobou jak šafránu, a proto si tohoto filmu cením dvojnásob .. no vlastně trojnásob, když zde bylo poukázáno i na trnitou cestu za vítězstvím v těžkých dobách společenských a rasových nepokojů. Zase po delší době jedna famózní pecka.

Červený pás (2008)

Takové povedené drama ze sportovního zákulisí a docela jsem u sledování zapomněl, že se opravdu dívám na film .. vše mi totiž připadalo jako opravdová realita, kde skupina lidí dokáže člověka obrat takřka o vše a následně, kdy člověk si dokáže vzít svou čest zpět. U mě má tento film dva malé mínusy - prvním z nich - proč byl obsazen do filmu právě Tim Allen (který dodnes žije z nějak vtipného seriálu Kutil Tim). K druhému lze říci jen to, že pár otázek, které jsem si po zkončení filmu pokládal, zůstalo nějakým způsobem nezodpovězených. V celku slušných 75%.

Útěk do divočiny (2007)

Doclea "utahaný" snímek. Film by stál určitě za občasné prostřihání a tak za celkové zkrácení děje. Nesporně se jedná o myšlenkově bohatý film, ale některé scény byly zbytečné a nejspíš by zasloužily vyřadit. Je sice paráda, že zde bylo zfilmováno, jak člověk chtěl definitivní svobodu, ale osud měl jiné plány - ale právě samotná délka filmu ubírá z jeho kvality a z celkového dojmu.

Uvnitř (2007)

Nejsem žádný hororový odborník, ale tento film nebyl o děsu, ale spíš o masu .. aneb co se všechno stane za jeden večer v osamělém bytě. Zatím nejkrvavější film v roce 2008 (hned po 30 dní dlouhá noc) s nejoriginálněšími nápady, jak domácím náčiním připravit člověka a všemožné údy.

Štěstí na dosah (2006)

Příběh o všemožných klišé, které se jednoho dne vyplatili a bylo tak možno uzavřít neúspěšnou kapitolu života .. originální film svého druhu. I téměr o půlnoci (kdy jsem si film pouštěl) jsem Willovi zobal tuto roli z ruky. Velice autentické se skvělým happyendem :)

Krvavý diamant (2006)

Autentické kulisy patří k největším přednostem Zwickova snímku a nabízejí výrazně jiný pohled na Afriku, než jsou neskutečně barevné pohlednice se stádem žiraf a Kilimandžárem v pozadí. Krvavý diamant je tak bezpochyby filmem krásných a působivých obrazů. Mohl bych tak ale mluvit i o odvrácené tváři Afriky - např. vymývání mozků mladých vesničanů. Oslovila mě i velmi výrazná, pocitově barevná hudba Jamese Newtona Howarda, která Vás doprovází celým obsahem filmu (a to nejlepší filmová hudba za delší dobu, co jsem mohl slyšet) ... a skvělý popcornový konec. Není zde příliš věcí, které lze vytknout .. jen to, že opravdu nemusím Leonarda DiCapria, ale i to jsem nakonec překousnul a z filmem jsem se zžil. Pro mě osmdesátiprocentní napínavá honička proložena peklem občasné války. Troufám si říci, že po Armageddonu a po Pearl Harboru představuje Krvavý diamant jakýsi třetí pilíř v popcornových blockbusterech.

Stalo se (2008)

Shyamalanův rukopis je opravdu specifický tím, že dokáže diváka držet ve střehu, tak jako tomu bylo i v tomto snímku. Jisté postřehy a momenty byly hodně podobné Vesnici, i když Stalo se je o třídu horším filmem, ale zároveň slušným béčkem. I Shyamalan si občas vybere svou slabou chvilku - a byl to právě tento snímek. Divák po závěrečných titulcích dochází k závěru, že film byl jaksi o ničem, ale přesto "to o ničem" Vás dokázalo přidržet v sedačkách a dodívat film až do konce. Holt i skvělý Shyamalan z tohoto filmu víc vycucat nedokázal. Nejspíš jeho nejslabší film za posledních deset let.