Saw 4 (2007)

Oběť vraždí další oběť. Tak v tomhle se už nevyznám .. sice skládačkový vrah je po smrti, ale je tu jakýsi další fanoušek jeho díla a hra pokračuje pořád do nekonečna. Začátek docela slibný (místy až nechutný), konec byl však jeho opakem a náběhem na další pokračování. Každopádně v dalších a v dalších dílech nelze už ničím překvapit. Už se nejedná o starou dobrou zápeltku, jak to bylo v prvním díle, zato orige tvůrců pastí jsou nekonečné, ale už to začíná být poněkud nudné a poněkud překombinované ....

Prostě spolu (2007)

Možná jsem byl až příliš zvyklý, že se mi od Audrey dostával jakýsi nadstandard, co se filmového zážitku týče. Filmové zpracování románu z roku 2004, ale příliš "nevyšlo". Film spíš nevyšel pro filmově náročného diváka, který rád vyhledává silné scény. Když se člověk začne dívat na hodinky už v padesáté minutě filmu, znamená to, že ve filmu asi něco nefunguje. Tentokrát si myslím, že slavnou Audrey zastínil výkon Guillauma Caneta.

Patologie (2008)

Až moc perverzní záběry, až moc nechutných scén. Můžete tu vidět, svačinové pauzy odehrávající se během zkoumání obsahu lidského žaludku .. a já nevím jaké další všelijaké zvrácenosti ... no, pro slabší povahy docela mňamka. Zfetovaná banda vyšinutých doktorů, kteří studují Philadelphia's University Hostpital, hrají psychopatickou hru, kdo jak koho nejoriginálnějším způsobem urdousí či podřeže. Malým bonusem je následná nekontrolovatelná dávka sexu nad svým dílem. Soulože na pitevních stolech a před samotnými mrtvými těly nejsou výjimkou. Jedná se o pervezrní verzi Chirurgů .. nic víc v tom nevidím :)) Nebýt závěrečné scény, tak dávám slabé dvě hvězdy.

Určitě, možná (2008)

Po krátké pauze po P.S. I love you zase jedna lehce dojímající romantická komedie. Konečně se Ryan Reynolds strefil do žánru, který dokáže chytit za srdce. Na plném hodnocení však ztrácí první část - cca 45 minut, které jsou hodně upovídané a divák občas ztrácí přehled a poněkud se nudí. Co však divák nedostane v první části, to je mu vynahrazeno v druhé polovině dvojnásob. Poměrně originálně působí spojení vyprávění příběhu malé dceři a reality, stejně jako fakt ,že malé dítě dokáže v onom příběhu vidět mnohem víc, než jeho táta. Velmi slušných 75%.

Let's Dance 2 (2008)

Když tento díl porovnám s jedničkou, tak bych právě výše vyzvednul tento díl. Už se nejedná o jednolivce, ale už o celé skupiny, které jsou více efektní, ... navíc mě to přinutilo si občas poklepávat nohou :))) A kromě toho, některé myšlenky jsou sice sentimentální, ale pravdivé. Dramatická rovina je tu jen proto, aby se neřeklo, že se tu někdo nesnažil o děj. Ten tvoří jakousi niť, na kterou se lepí skvělé taneční kousky. Zkrátka tancuje se tu, kde a kdy to jen jde. Žádné zbytečné zdržování s komplikovaným dějem, parta charismatických lidí využije každé příležitosti, aby předvedli svůj cit pro rytmus a ohebnost svých kloubů. Nevadily mi obří mikiny, kšiltovky s rovným kšiltem ani nějaká povytáhnutá nohavice. Nemám nic proti tomuto stylu. Film zde zanechává pohodu mladých pohledných lidí, kteří občas řeší nějaký ten problém , ale halvně se nechávají unášet silou hudby a tance. U málokterého filmu si znova pouštím vybrané scény ... ale tady bych si musel zopakovat celý film. Už tak musím tomuto filmu vylepšit průměr, proto dávat plný počet a smekám kšiltovku. Doufám, že na DVD se mi bude líbit stejně tak ..

Suprhrdina (2008)

No .. byly tu vysmáté scény, kdy mi minerální voda vstoupila do nosních kanálků a já začal smíchy prskat kolem sebe, ale některé scény jsou prostě zbytečné viz. nemocniční prostředí. Nevim co to bylo za schýzu s Tomem Cruisem, ale tohle jsem viděl poprvý, parodii na youtube :D :D .. čekal jsem přesně něco takového, ale už mi připadá, že se s Leslie Nielsenem se přestávám bavit. Jinak dobře povedená parodie na X-mena :)))

Oheň (1991)

Tento film je správnou volbou, prostě klasika na víkendový večer. Pálivý thriller o nespoustaném a nekontrolovatelném ohni s neustálým hledáním tajemného žháře. Právě detektivka s Robertem De Nirem, mi připadala na tomto filmu nejzajímavější, i některé dechberoucí scény s efektním, vyčkávajícím ohni byly nezpomentuelné. Zřejmě největší hit W. Baldwina ... nebo ne? Rád se k tomuto filmu vracím i po tolika letech.

Kasandřin sen (2007)

Tento film mi připadal být prázdným, bez duše, bez emocí. Více zde převládají negativní vlastnosti než pozitiva. Ewan i Colin doslova vyždímali z tohoto snímku co se dalo, ale na více než slolidních 70% to u mě nevytáhli. Hodně mě oslovilo, jak zde byla zfilmována krize jednoho z bratrů a jeho postupná, zvyšující se deprese. No jo, co je člověk schopen udělat pro 100 tisíc liber. Toto beru jako příklad, kdy peníze dokáží rozvrátit samotnou rodinu.

Oko bere (2008)

Jim Strugess je nejspíš budoucí megastar amerických filmů, protože toto je již druhý snímek (prvním byla Králova přízeň) , kde mě tento sympatický herec dokázal pozitivně překvapit. Nicméně už přítomnost Kevina Speceyho značí, že se nejedná o leckterý průměrný film. Povedená americko-matematická výuka, jak přes noc obrat casino o spousty peněz s Vaším učitelem matematiky, který se přes noc stane rázem nejlepším kamarádem. Hodně jsem byl zvědav na samotný závěr a musím říci, že mě dostatečně potěšil závěrečným průchodem casina. Dávám gamblerských 75%.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Zřejmě něco na úrovni Zlatého komapsu, možná o chlup lepší. Stejně je to pořád na to samé téma, které mě už začíná unavovat, jděte radši ven.