Zrcadla (2008)

Mohu být docela spokojen, co zde Kiefer vše ukázal (není to zrovna nejlehčí, když Vás téměř celou dobu filmu snímá kamera viz. Pokoj č. 1408). Nápad originální, s ubíhajícíma minutama velice dobrý příběh, návaznost, hudba i napětí, ale u tohoto snímku jsem se bohužel nebál, což brání plnému hodnocení. Ke konci už příliš sci-fi, ale samotný závěr opět zvládnutý na výbornou. Napětí zde může dívák očekávat na každém kroku, hororových prvků pomálu. No nic, už jdu spát a jsem zvědav co uvidím zítra ráno v zrcadle.

Oni (2008)

Nakonec jsem se přiklonil k 40%, protože takové "horory" já neuznávám. Po velkém očekávání (jelikož začátek vypadal slibně) přišla ledová sprcha. Jestli toto bylo natočeno podle skutečnosti, tak to opravdu nechápu. Po půlce trvání se film změnil, troufám si říci v trapnost a hodně laciný film, až jsem se musel nad tím vším trochu pousmát (viz vysvětlení celého filmu - protože jste byli doma, kuch, kuch, kuch). Scottu Speedmanovi přecejenom sluší více role viz. Underworld a Liv Tyler by si měla vzít příklad z Armageddonu.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Neotřelé, zábavné a hlavně oceňuji originální prvky spojené s novou myšlenkou, která se objevuje v druhém pokračování. Mohu říci, že jsem v podstatě spokojen s novými nápady, které jsem doposud nikde neviděl a hlavně, že tvůrci nečerpali z jiných filmových snímků. Hlavně mě upoutala akční scéna se strážcem lesů a setkání se se smrtí. V tomto podání jsem se mnohem více ponořil do fantasy světa (než tomu bylo v pokračování Narnie), a tak HellBoy 2 je zatím u mě nejlepší fantasy movie tohoto roku.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Tentokrát žádné děsivé prvky, jak jsem byl u této dvojice zvyklý. Asi Mulder a Dany opravdu dospěli .. tento snímek mě děsil podstatně méně než předchozí části. Můžu říci, že je tam jisté menší zklamání, protože po téměř hodině a půl se vše vyřeší ránou do hlavy ... no nevím, u mě tento snímek znamená průměrový střed.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Podle hodnocení zde jsem si nechával film na pozdější dobu. Po zkouknutí jsem si říkal, že má na víc než 48%. Nic více jsem od tohoto snímku nečekal, taková sci-fi průměrná akční komixovka, která si zaslouží 3*.

10 000 př. n. l. (2008)

I tak trochu naschvál vůči všem hodnocením dávám 4*, kde nejsilnější stránku tvořila právě hudba. Po zkouknutí jsem neváhal a sáhl právě po tomto soundtracku, který je výborný. Sice některé scény byly poněkud slabší, nicméně to mé hodnocení nezmění a jsem rád, že jsem mohl něco takového vidět.

VALL-I (2008)

Ani jsem nepotřeboval titulky :)) vše bylo rozumnět .. alespoň prvních 45 minut, které mě neskutečně bavily. Jakmile přišli na řadu lidi, začal jsem je potřebovat, ale děj už byl trochu slabší. Zase po dlouhé době jeden snímek, který může hodně silně konkurovat filmu Hledá se Nemo. Celkově jsem spokojen, hlavně s tím, jak se tvůrci dokázali tímto projektem poprat. Moc hezky se na to koukalo.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Teda mohu říci, že jsem po prvním díle čekal daleko více. Dvojka byla snad horší než jednička - i když se jedná o pouhé srovnávání. Pokračování bylo daleko pohádkovější, ale bohužel občas mez myšlenky, bez nového nápadu (nepočítám konec, který byl o třídu lepší než celý film). Ale když si zase uvědomím, že tento film vznikal převážně v ČR, tak si tento snímek tři hvězdičky zaslouží. Třetí díl tedy bude pro mě velkou neznámou a doufám, že to už konečně vyjde a Narnie dostane pět hvězdiček :)

World Trade Center (2006)

Tentokrát se žádný doják nekoná, jen kýčovitý happyend. Tvůrci přecejenom mohli vymačkat z tohoto filmu něco více, mnohem více emocí i akčních sekvencí. U rozhovorů pod sutinami zřícenin jsem umíral nudou při tom, jak hlavní hrdinové dokázali promrhat 1/3 filmu pouhým tlacháním o nesmyslných věcech. Jistě závěr filmu vzal za své s pravdivými údaji a zlepšil si u mě, již tak nevýrazné hodnocení.

Temný rytíř (2008)

Brilantní a bombastické .. jen ta Katie Holmes tomu chyběla. Dark Knight má bezpochyby náběh na nejlepší film roku 2008. Netřeba více komentovat, jen jsem se místy přistihl s otevřenou čelistí. Samozřejmě nemohu zapomenout na Zimmerovu hudbu, která je opravdu nepopsatelná, holt se to musí vidět!