Macbeth (2013) (divadelní záznam)

Nemohu si pomoct, ale čekal jsem daleko více... Utahané, rychle na sebe navazující scény, plné příšerně dlouhých monologů. Doufal jsem, že závěr bude perfektní a strhne mě, ale naopak z toho bylo téměř třicetiminutové sledování hodinek a přál jsem si, ať už je konec. České titulky příšerné. Navíc podle reakcí okolních diváků (kino bylo PLNÉ a hlasy se ozývaly již v průběhu - často vtipné připomínky, díky kterým jsem se alespoň tolik nenudil) soudím, že můj názor sdílí mnohem více lidí. Samozřejmě obdivuji herce, že takto těžké role zvládli odehrát ve velkém stylu, ale to je tak vše.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

O něco pomalejší rozjezd, ale o to více to stálo za to v druhé polovině filmu. Akčnější a méně "pohádkové", než tomu bylo u prvního dílu, což jsem uvítal. Dokonce i já jsem si všiml skvělé hudby a to je to říct :-)) Jedinou kaňkou pro mě zůstává konec, který přišel velice brzy a v tom, dle mého názoru, nejnapínavějším okamžiku.

Thor: Temný svět (2013)

Měl jsem trochu strach, jakým způsobem se tvůrci zhostí natačení druhého dílu a musím konstatovat, že se jim to opravdu povedlo! Po všech stránkách lepší než první díl. Mnohem temnější, tajemnější, napínavější a vtipnější než jednička.

Gravitace (2013)

Audiovizuálně strhující, emocemi přetékající filmový ZÁŽITEK :-)

Kdo přežije - Nikaragua (2010) (série)

Prvních asi osm, devět dílů bylo celkem utrpení, ale závěr mě i díky vítězství mého oblíbence dostal :-) Nejotravnější a podle mě nejhloupější hráč na celou historii Survivor: NaOnka ... Oblíbenci: Marty, Fabio

Elysium (2013)

Pohodové, vizuálně a trikově dokonalé sci-fi. Mé očekávání fillm splnil a rozhodně to nebylo zklamání.

Schlussmacher (2013)

Zaměstnanec profesionální agentury, která se snaží dopomoci párům k rozvodu, musí zvládnout těžkou životní situaci, když za ním s prosbou o pomoc přijdou jeho rodiče...

Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům (2010) (série)

SPOILERY !!!SPOILERY !!!SPOILERY !!! Ještě jsem neviděl budoucí řady, ale doposavad jednoznačně nejlepší řada. Nevím jestli si to Sandra zasloužila, ale z těch tří finalistů mi byla nejsympatičtější. Zajímavé, že vyhrál někdo, kdo v podstatě celou hru balancoval na pokraji obou aliancí (kmenů) a nikdo ho nechtěl plnohodnotně přijmout mezi sebe. Sandra se s touto situací však vypořádala skvěle a využila ji ve svůj prospěch. Russella jsem nesnášel již při jeho účasti v Samoe, ale musím uznat, že hrát opravdu umí a dodává hře šťávu ... i když díky tomuto přístupu asi nikdy nemůže vyhrát. V posledním díle vznesl Russell zajímavý návrh, aby se na závěrečném hlasování podíleli i diváci. To by úplně změnilo tvář hry a bojím se, že negativně. Nicméně by mě zajímalo, jak by to vypadalo. No a rozhodnutí J.T.ho dát symbol Russellovi, to radši nebudu komentovat :-D

Kick-Ass 2 (2013)

Vlastně nevím, proč má dvojka o tolik horší hodnocení než první díl. Kick-Ass 2 byl odlišný, ale rozhodně ne horší než jednička. Líbí se mi, jakým směrem se Wadlow vydal a přesně tohle od takového typu filmu čekám. Nemáte ani chvilku na odpočinek, jenom sedíte v sedačce a čekáte, co přijde. Musím přiznat, že pro mě je to jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku a rozhodně nezklamal, ba naopak. Prostě NÁŘEZ

Očista (2013)

Originální námět především v první polovině filmu skvěle funguje. Druhá část (od chvíle, kdy útočníci pronikají do domu) je bohužel často předvídatelná, plná klišé a sráží úroveň poněkud dolů | 70%