Casino Royale (2006)

Nikdy sem neviděla žádnou z bondovek celou, protože mě taková utopie (když se honí za různýma chlápkama, pere se s nima, válí se po zemi a pak vstane, jen si poupraví klopu u saka a bez škrábnutí a ušpinění běží dál) vůbec nelákala,ale tahle byla první a určitě mi za to stála. Akčnosti tam na mě bylo sice až až, střílečky moc nemusim, ale bylo to fakt dobře udělaný, pěkný výbuchy, oheň, hroutící se dům pod návalem vody... a navíc taky nezapomenutelný hlášky, který bych v bondovce teda fakt nečekala. Myslim že tahle odlišnost od ostatních bondovek jenom prospěla..

Extrémní svahy (2005)

Vzhledem k tomu, že to byl dokument, jsem od toho zas tolik extrému, jak je v názvu, nečekala.... a dobře sem udělala :) Svahy sice fakt extrémní byli, jenže moc extrémních jízd se nekonalo. Ale i tak se mi to dost líbilo - krásný záběry na krajinu Aljašky, ty východy a západy slunce nad třpytivou zasněženou karjinkou, paráda... Navíc zachytili i úplný začátky snowboardingu, který byly i dost vtipný, protože ty prkýnka na kterých se jezdilo dřív, to fakt stojí za to vidět :D Jestli měli tvůrci v plánu navnadit diváky na svět snowboardingu, tak se jim to určitě z velký části povedlo :)

Šifra mistra Leonarda (2006)

Tak tenhle typ filmů je přesně pro mě :) zajímavej příběh, o kterém po zkouknutí musí přemejšlet snad každý. Možná na tom něco pravdy je, možná ne... Každopádně mě ze začátku trošku nudilo jak T. Hanks s A. Tautou všechny vodítka k tajemství tak rychle rozlušili a všechno jim tak rychle došlo a okamžitě zapadalo do sebe. Vim že to nebyli žádný béčka, byli to vzdělanci a ne žádný tupci, ale stejně, kdyby jim to trvalo aspoň o chvilku dýl, než na to přijdou, tak by to bylo realističtější ;) nesouhlasim s tím, že by to bylo pro ateisty nepoutavé, protože už jenom to, že je možné, že církev lidem po staletí lže, jak bylo omýláno ve filmu, musí zaujmout kdekoho a když ne přímo zaujmout, tak se nad tím aspoň pozastaví...

Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Až moc zdlouhavý a těžko stravitelný. Nevim proč, ale ten pohled na komunismus a zachycení té situace která tu byla, mi přišli takové přiškrcené, ne opravdové. Kdyby to natočil český režisér, s českými herci, tak je mi to sympatičtější..

Asterix a Vikingové (2006)

Neřikám že to bylo špatný, ale ze starých dobrých Asterixů už toho moc nezbylo.... docela mi vadilo jak všechno museli za každou cenu modernizovat, třeba tanec nebo ten týpek se zlatym řetězem na krku, škoda no.. scének u kterých jsem se tam zasmála bylo fakt minimálně :(

Experti (2006)

Vzhledem k tomu, že sem na tom nic moc humornýho ani zajímavýho nenašla, tak to asi bude vypovídat o kvalitě filmu.. řekla bych, že to byl film uplně o h**** , ale nechci bejt sprostá :) celkově mi přišla první půlka filmu herecky slabší, pak už to bylo lepčí..

Jak se krotí krokodýli (2006)

Jednoduchej filmek pro nudnej večer..myslim že na tohle můžou koukat členové rodiny od 0-100, teda pokud to nejsou moc náročný filmoví nadšenci, protože v tomhle směru to nebylo nic extra. Navíc nesnášim Dana Nekonečnýho, takže další veeelký mínus.. co říct, koukat se na to jakž takže dalo :)

Štěstí (2005)

Hezkej příběh, ikdyž hodně smutnej. Řekla bych, že byl dost realistickej, všechno odpovídalo životu průměrnýho Čecha a netvrďte že ne.. z konce jsem byla trochu zklamaná, možná by si to po všech těch smutných scénách zasloužilo happy end, tak ten už si můžu leda tak domyslet.. těšila jsem se na Táňu Vilhelmovou a na Pavla Lišku (patří mezi moje nej český herce), ale čekala jsem od toho možná malinko víc.

V jako Vendeta (2005)

V celém filmu mi mstitel v groteskní masce dodával pocit, že jde jen o nějakou frašku, komedii nebo jak by se to dalo říct, myslím že ta maska mi ubrala na celém významu filmu, protože celý ten děj byl mnohem vážnější a složitější a maska to jakoby znevažovala. Taky se mi to zdálo hodně urychlený, nedomyšlený a nedovysvětlený.. Nijak to na mě nezapůsobilo a myslim, ža ani nebudu mít chuť dívat se na to někdy znovu..

Wyatt Earp (1994)

Achjoo, slibovala sem si od toho teda rozhodně víc :) na to že to mělo tři hodky, tak děj byl fakt slabej, řekla bych až nudnej. Vim že je blbý že to říkám, ale na konec jsem čekala jak na spásu, bylo to šíleně zdlouhavý... myslela sem že to nedokoukám,ale řikala jsem si, že třeba aspoň ten konec by to mohl nějak vylepšit, ale ten to akorát dorazil, fakt jsem nepochopila, k čemu tam byla scéna ve který nějakej cizí klučina připomíná uplně bezvýznamnou scénu ve filmu, kdy Wyatt zachránil jeho strejdu...? Snad proto abyještě víc zdůraznil Wyattovu chrabrost a neohroženost :)))