300: Bitva u Thermopyl (2006)

Další skvělé celovečerní dílko, u kterého jsem byla zapadlá v sedačce a ani jsem si rychlostí spádu děje nestačila vydechnout... jedna bitva za druhou, akce střídá akci a to přesně vytvořilo tu pravou atmosféru. Malinkou výtku dávám hudbě, kde bych vyřadila rockové skladbičky, které ubírali na celkovém starobylém dojmu. Ikdyž samotný příběh, na kterém se film zakládá, je celkem slabý a ohraný, celkové zpracování z něj udělalo film na velmi vysoké úrovni, na který se ráda kouknu kdykoliv znova.

Apocalypto (2006)

Dokonale zpracovaný film, u kterého se rozhodně nudit nebudete.. výborné maskování herců, dost realistické řekla bych a propracované do nejmenších detailů.. ale pro slabší povahy nedoporučuju, některé záběry jsou fakt nechutný.. :)

Sestry (2005)

Na můj vkus až dost uřvaný a ukřičený film, ale měli to ve scénáři, takže se s tim nic dělat nedá a koukat se na to určitě dalo. Hercům rozodně nezávidím jejich role, protože jednotlivé výstupy musely být dost náročné (dlouhé krkolomné texty obsahující složité úvahy)..

Nesvatbovi (2005)

Volný děj a nenucený vtípky, který nikdo divákovi nevnucuje, to je přesně ono. Každej si tak může vybrat z filmu jen to, co se mu líbí a co mu vyhovuje. Myslim že trošku delší stopáž nebyla na škodu, nebo aspoň nijak výrazně neovlivnila kvalitu..

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Takhle pěknou pohádku jsem už dlouho neviděla... jednoduchý ale přesto pěkný vtípky, to se bude dětem líbit, navíc drobná porcička strachu a už je z toho fakt výjimečný dílko. Chůvu McPhee sem ale už od začátku prokoukla, bylo mi to jasný že neni takhle ošklivá jen tak pro nic za nic ;) nevim jak se jmenuje herec, který hrál nejstaršího syna pana Browna (Colina Firtha), ale každopádně si myslim že je to dost nadějná dětská hvězdička a doufám že má před sebou dlouhou hereckou kariéru... kdybych byla o 10 let mladší tak dám určitě o 1* navíc...

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Adama Sandlera mám ráda, je to týpek, a tahle komedie se mi fakt líbila. Bylo to nečekaný, vtipný, originální, ikdyž po druhým shlédnutí mi už některý vtípky zas tak vtipný nepřišly a některý dialogy byly docela nudný a až moc jednoduchý ale nevadí... :)

Třináctka (2003)

Hodně realistický, ale v jejich věku tak trochu málo pravděpodobný. Vim že v Americe jsou se vším tak trochu "dál" než my tady u nás, ale tohle mi přišlo fakt až moc. Když si uvědomim co jsem dělala já když mi bylo 13, tak se mi tomuhle fakt moc věřit nechce... ale jinak to bylo fajn, bavilo mě to a doufám že takovýhodle náladovýho spratka jako byla Tracy nebo Evie nikdy mít nebudu :)

Finty Dicka a Jane (2005)

Jen díky Carreymu 3*, protože námět je dost ohraný, častý, viz Dannyho parťáci, Loupež po italsku atd.. nevim no, čekala jsem od toho víc :(

Smrt přichází v bílém (2003)

No to teda nevim co jste na tom viděli, mě to přišlo dost o ničem a tak trochu předvídatelný ne..? Kýčovitý scény a tak - např. jak si mamina s tou rozraženou lebkou šťouchala prstem do mozku.. ani nevim jestli sem se tam něčeho za celej film lekla..

Zbohatni nebo chcípni (2005)

Hopery teda vážně nemusim a ke shlídnutí tohohle jsem byla tak trochu donucená, protože mě ostatní přehlasovali, ale teď toho fakt nelituju. Nebylo to jen o hip hopu čeho sem se bála, byl to smutnej a realistickej příběh, který za skouknutí rozhodně stál. Z 50Centa by si měla vzít příklad Paris Hilton. Fifty totiž zvládá levou zadní jak hraní tak i pěveckou kariéru, zato Hilton je levá ve všem.