Milenci ze severního pólu (1998)

Jej, to bylo hezké. Méně sexu než v Lucía y sexo, ale stejně snivé, nepředvídatelné a navíc i romantické. Příběhy podáváné z více úhlů pohledu, skládačky, které si divák dává dohromady, ty mě vždycky braly. Kdybych nemusela dvakrát odběhnout znovu uspat dítě, asi bych si i poplakala. No nadto jsem se i pěkně zasmála. Julio Medem prostě ví, kde příběh správně natáhnout, kde ho zase trochu ubrat a nechat to na divákovi... navíc skvělé herecké obsazení, jak u dětských herců, tak u těch dospělých. No, přiznám se, že 5 hvězdiček se zdráhám dát... mně by asi stačil konec bez té poslední minuty. Nechat to víc snivé, méně reálné.

Alois Nebel (2011)

Nesouhlasím, že by v tomto případě forma zvítězila nad obsahem. Děj mi přišel dostatečně zajímavý, k animaci a formě filmu mi sedl perfektně. Mimochodem, animace výborná. Fakt jsme si to užívali. No, víc jak tři hvězdičky bohužel dát nemůžu... Ten konec! Něco tomu prostě chybí. Nějaká hlubší pointa, větší náhled, jasnější rozuzlení...Škoda, že si autoři nedali ještě trochu více práce a nepřidali dalších 5, 10minut příběhu. Mně by to teda bodlo.

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Takový milý film...škoda, že se nevyšplhal trochu výše než na průměr. Penelopé Cruz a Nicolase Cage miluju - každého zvlášť, no dohromady jim to moc nesedlo. Jak píšou i jiní, nějak tam chybí ta jiskra. Cage není úplně typický Ital, že? John Hurt oproti tomu zazářil. Souhlasím s tím, že ostrov, na kterém se natáčelo je nádherný a musím dodat, že i hudba se povedlo. No, jsem ráda, že jsem ho viděla, ale podruhé si ho dávat nebudu. To si snad radši přečtu knižní předlohu.

Dál než se zdálo (2010)

Mile plynoucí romantický příběh, který potěší, a díky Bohu postrádá momenty trapnosti, které nejsou v této branži ojedinělé. Dvojici Barrymore - Long to hezky ladilo. Ke konci jsem dokonce byla chvíli zvědavá, jak to dopadne.

Terminál (2004)

Původně jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale nakonec jsem jednu ubrala - a to za závěr a jak k tomu všemu došlo. Je jasné, že film tohoto typu musí končit happy endem, ono ale taky zálěží, jak se k němu dojde... a je fakt, že po prvních dvou třetinách filmu jsem čekala více. Každopádně Toma Hanks je skvělý, příběh je milý a zápletka zajímavá. Určitě stojí za shlédnutí.

Americká krása (1999)

Úžasný film, kterému nelze vytknout vůbec, ale vůbec nic. Kevin Spacey brilantní. Hudba podmanivá a snivá. Příběh jednoduchý, citlivě podaný, se zajímavou zápletkou, která zamíří až k nemilosrdnému a dobře uzavírajícímu konci. Zajímavé komentáře: kleopatra, KevSpa

Hříšný tanec (1987)

Ano, tohle je muj oblibený film už od rané puberty a ne, netuším, proč mě pořád tak drží. Patrick Swayze je fakt fešák a role na oko zlobivého kluka se mu povedla. :-) Prostřih tréninkových scén si pokaždé vyloženě užívám a i když znám všechny dialogy téměř zpaměti, věta "Nobody puts baby into corner" mě vždycky dostane. Soundtrack je nadto velmi povedený a dokonce i "She's like a wind", kterou zpívá sám Swayze, je libá sluchu. Prostě tenhle film je sice velmi prostý, ale pro mou dívčí duši kultovní. Zajímavé komentáře: kleopatra, Radyo, Matty

Posedlé tancem (2006)

to je tak, když si někdo v šestinedělí pustí teenagerovskou komedii... Posedlé tancem? Spíš posedlé sexem... Na rozdíl od jiných komedií tohohle typu, tato je plochá, nedovařená, postavy nepřesvědčivé a z těch několika málo vtipných momentů čiší trapnost. Jednu hvězdu dávám za scénu na Eiffelovce a za hudbu. Jsem přeci jen romantická duše a hormony dělají své. Zajímavé komentáře - Rocket, ivonca.

Krtek a zelená hvězda (1969)

Krtka miluju a nědám na něj dopustit... no tenhle příběh patří k mým nějoblíbenějším. Příběhy (zejména ty starší a původnější) tohohle "chlapíka" se nebudu bát pustit svému synovi a vždycky si je užiju spolu s ním. Animované příběhy plné něhy a nějakého toho ponaučení, ve kterých je naprostá absence násilí nebo agrese, tak těch spíš ubývá než přibývá. Krtek je moje volba "number one" a nesmí chybět v naší dětské filmotéce.

Rozkoš v oblacích (2013)

Tak pobavila jsem se, to jako ne že ne... ale možná toho bylo až příliš. Zajímavá a jednoduchá zápletka je bohužel obalena příliš pestrobarevnou omáčkou růných (převážně gay) charakterů, zvratů, příběhů a emocí. Sex, drogy a disco... tak tohle je poslední Almodovar. Trojice gay stewardů ovšem luxusní - ty pohyby. ta přesvědčivost, nespustila jsem z nich oči. Jejich taneční číslo velmi vydařené a za ně dávám dvě hvězdičky. To ostaní však tak nějak splývá v pozadí, i přestože je to tak křiklavé.