Miláček (2012)

A mně tam ten Pattinson vlastně až tak nevadil. Je fakt, že si režisér mohl vybrat daleko charismatičtějšího a přesvědčivějšího herce (ten Edward Cullen tam chvílemi fakt vykoukl), ale on to možná byl i záměr, ne? Jak říká na začátku Uma Thurman, nejsou důležití Ti mocní a bohatí pánové, ale jejich ženy... a je fakt, že v tomhle filmu byly ženy na výsluní a jasně vedly. Uma Thurman, Christina Ricci i Kristin Scott Thomas byly prostě skvělé. A protože jsem nečetla knižní předlohu, tak mi tam ten ztracený a nevyzrálý mladík, který se žene za mocí a penězi, aby pak nevěděl, co s nimi, i docela seděl. Jinak kostýmy se mi teda hodně líbily a hudba taky!

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Pohlazení po duši s legračním knírkem, brilantní myslí a obrovským egem. :-) K tomuhle sahám vždycky, když se chci uvolnit, pobavit... detektivka dle mého gusta.

Přátelé (1994) (seriál)

Já nevím...znám je od puberty a baví mě... od té doby, co jsem byla představena originální verzi, českému dabingu nemůžu přijít na chuť. Je to oddechovka, kterou si můžu pustit k vaření nebo když malý spí, abych si trochu odpočinula. Hlášky mi příjdou i po letech vtipné. K seriálu se vracím tak nějak cyklicky, vždy po pár letech. Chandler je fakt nejvtipnější (a vůbec nevadí že je to jeho zvládací mechanismus), v Monice se občas (ale občas) malinko vidím... Vždycky mi bylo tak trochu líto, že ten čas, kdy Joey a Rachel něco něco, ukončili scénáristi dost nečekaně a podivně... :-) Asi jim to snižovalo sledovanost či co. No prostě Friends jsou další klasika pro mě... A ještě něco - viděli jste Friends: The Stuff You've Never Seen? Skvělé!

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Miluju je a nedám na ně dopustit. Scénka Dead Parrot je mou legendární, stejně jako The Brain Specialist. Jak vidím nohu Terryho Gilliama, chytá mě chuť na trochu úžasně suchého anglického humoru a skvělé nadsázky, vyhnané až tak akorát na okraj.

Ztraceni (2004) (seriál)

Miluju to postupné odhalování příběhů jednotlivých "ztracených". Líbí se mi propojení s tajnou Dharma společností. Nevadí mi ani ten konec, kteýr jsem tak nějak čekala. Celé mi to příjde dobře promyšlené a i když se v tom člověk občas ztrácí, je to zábava. Nemám ráda horory, protože jsem schopná se k smrti a dost nepříjemně bát... a tak i ta trocha mystiky a dramatu, které tady vykukují. stačí, abych se hezky a trochu bála...a mohla pak klidně spát. Seriál, který nemůžu sledovat nahodile a musím ho začít prvním dílem první epizodou, abych ho dosledovala až do konce... takže úkol na celý rok. :-)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jeden z mála seriálů, které mě ještě dokážou dobře rozesmát a jsem schopná ho sledovat, aniž bych u toho dělala něco jiného. Sheldon je skvělý od prvního do posledního dílu... Ostatní tak nějak oscilují od série k sérii, no nnicméně si nemůžu stěžovat, každá epizoda mě baví... a to se na ně můžu dívat zase a znovu.

Osobní strážce (1992)

Film mého dětství a dospívání. Něžné, romantické, dobrá oddechovka. Skvělá hudba!

Předčítač (2008)

Tenhle film mě moc bavil! Nevěděla jsem o něm vůbec nic, když jsem ho shlédla a diky tomu jsem si mohla plně vychutnat moment překvapení ve dvou třetinách filmu a naplno si užívat herecký výkon Kate Winslet. Tolik propírané téma, ktere je možné zfilmováním proměnit ve velký průšvih. Oceňuju, že režisér nechává posouzení příběhu a všeho, co k němu směřovalo plně na divákovi a nevnucuje nikomu nic. Film přetéká emocemi, občas natolik protichůdnými, až jsem měla chvílemi chuť to na chvíli zastavit, nadechnout se a vrátit se k němu později. Drama, které odkrývá složitost milostného vztahu starší ženy a mladého muže, aniž by šlo o nevkusnou béčkovou erotiku. Film, který dává divákovi uvidět, jak nemožné bývá utéct minulosti, a jak výjimečné je dostat druhou šanci. Předčitač je ódou na lidskost ve všech možných směrech.

Vlk z Wall Street (2013)

Chvílemi jsem měla až pocit naprosté nereálnosti. Svět, kde se fetuje k snídani, k obědu i k večeři, a ženy si rády a bez požádaní sedají nahé na klín, je mi na hony vzdálený; miliardu dolarů si prostě nedovedu představit. Leonardo di Caprio byl úžasný a myslím, že v téhle roli čerpal ze všech dosavadních zkušeností (i Gilbert Grape tam chvílemi vykukoval :-) ). Scéna, kdy se plazí po schodech k autu mě úplně roztrhala a scéna s dcerou v autě mi nahnala husí kůži. Zajímavá a velmi výživná exkurze do světa peněz a moci, která hned po shlédnutí rozpoutá diskusi, nicméně časem na ni člověk rád zapomene... Jinak by musel začít přemýšlet, jakto že v takovém světě žije a je s tím v pohodě...

LOL (2012)

Takhle opravdu vypadají a chovají se dnešní středoškoláci?? Vždyť já na te střední vůbec nežila... Už prvních pět minut dialogů mě úplně roztrhalo... Miley Cyrus se mermomocí snaží být strašně cool a drsná a v pohodě... No nevím... Nakonec dávám jednu hvězdu, pro demi Moore, aby jí nebylo líto, že si vybrala zrovna tenhle film...a to i přes ten konec, který mi přišel ale strašně patetický.