Oranžové léto (2011)

Příběh je inspirovaný skutečným příběhem. Autorka scénáře je v podstatě hlavní hrdinka, čili jde o vtipnou, něžnou a zároveň nemilosrdně upřímnou výpověď o životě v komunitě Osho... pro všechny, které kdy zajímalo, jaké to asi je a jaké by to mohlo být... Vyprávění z pohledu dítěte mám ráda a tady se to obzvláště povedlo. Momenty k zamyšlení bravurně střídají ty absurdní a vtipné. Nadsázka je skvěle vybalancovaná a děj se nikde nezasekává. Na film se určitě podívám ještě jednou...

Láska a nedůvěra (2010)

Tak to byla pořádná slátanina! A kde je to romantický? (1) The Summer House - nuda bez nápadu a bez konce. Herci zcela splynuli s pozadím, stejně jako "děj" povídky. (2) Blue Poles - takové nijaké, prvoplánové... Achich ouvej. (3) Grasshopper - drsné, docela zajímavé. Možná až příliš šokující. A taky nechápu, kde je ten "mladík, co se schovává za počítačové komunikace..." Eh? (4) Pennies - na chvíli jsem tam viděla Jima Jarmusze, a za pár minut se to proměnilo v bláznivý rádoby vtipný úlet. Tahle byla asi nejhorší! (5) Auto Motives - po těch prvních čtyřech už jsem ani neměla chuť to dokoukat a musela jsem se pořádně přemáhat. No nakonec tahle nebyla tak hrozná a vysloužila této hrůze jednu hvězdičku ("Hey, think about me for Spider-man!" hehe :-) ) Jo, a nejhorší je ta znělka mezi jednotlivými povídkami ve stylu "Věřte-nevěřte".

Voda pro slony (2011)

Cirkusy nesnáším z duše... Slzu jsem u filmu uronila - pro Rosie! Robert Pattinson zase dostal roli nenapravitelně posedlého zamilovaného mladíka, jehož ochranářský instinkt nezná mezí. No šlo mu to.Film okořeněný nastíněním vztahu agresora a oběti v klasickém případě domácího násilí... no jen nastíněném, do hloubky to moc nešlo, asi ani nemohlo, páč by se to celé zvrtlo jinam. Příjemný romantický film, s hezkými exteriéry, pěknou hudbou a troškou akce. Jen ta občasná podobnost s Titanikem mě trochu štvala...(hlavně těch prvních deset minut filmu...kruci... to to nemohlo začít trochu jinak?). A taky ten konec mohl být pravda trochu méně dojemný.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Vizuálně je to moc pěkná podívaná a Angelina Jolie válí (že by ostatní ženské role byly schválně spíše nevýrazné, aby ona mohla zazářit?)... No nevím, jestli chci aby se můj syn (protože je to pohádka i pro děti, že?) dozvěděl, že muži jsou vlastně jen slaboši posedlí nadvládou a mocí, případně sluhové, kteří udělají co jim řekneš, či loutky, kterými si můžeš jen tak pohazovat... protože každá pohádka nějaké poselství nese a já si v téhle přečetla zrovna toto. Takže skvělý výkon, no nevím však, co tím Disney sleduje?!

Horečka sobotní noci (1977)

Ono je to vážně hudební drama! A docela dobré drama. Nesouhlasím z Gemini, že příběh nemá hloubku. Film jsem poprvé skutečně viděla (a dívala se na něj, ne jako kulisu z televize, kterou měli puštěnou rodiče) a překvapilo mě, jak i přes překombninovanost příběhů, které do děje vstupují, film nese diváka do hloubky a dává možnost k přemýšlení. Možná je to tím, že jsme se na film dívali po rozjuchané a perfektně sladěné a naaranžované Pomádě (kterou mám ráda)...ale Horečka sobotní noci na mě skutečně zapůsobila jako drama.

Nová holka (2011) (seriál)

I po několika shlédnutých dílech musím bohužel souhlasit s KevSpa.

Román pro muže (2010)

Nijak hlubokomyslný film to není, ale po Románu pro ženy mě to příjemně překvapilo. Všechny čtyři hlavní postavy daly plochému a jednoduchému scénáři trochu hloubky a emocí. Vladyka to opravdu (jak píše Malarkey) zahrál skvěle, i když toho moc nenamluvil (hlavně díky němu bych se na to podívala ještě jednou). A Donutil zdá se umí hrát i ty hajzly. A parádně! Táňa Pauhofová válí... Hudba je příjemná. Trapná scéna snad jen jedna... Ta nízká hodnocení nechápu. Film sice není nějakým veledílem, ale tři hvězdičky si podle mě zaslouží.

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Bála jsem se toho dost... ale nakonec jsem se i já podívala. A docela v pohodě. Příběh mě moc nezaujal. Přišlo mi to až příliš... Paralelu bych viděla v dokumentárním filmu Kumaré, který doopravdy doporučuju shlédnout ... No oproti tomu herecké výkony byly opravdu milým překvapením. Skvadra z Nudy v Brně (btw, scénka s "Olinkou" v metru - super bonus :-) ) , ve vedení s Budařem nezklamala. A Krajčo, pro kterého mám slabost, mě taky bavil. Fakt jsem se zasmála a taky mne to tak nějak potěšilo. Díky.