Střihoruký Edward (1990)

Tenhle film je pro mě vrcholem všech Burtonových filmů. Vracím se k němu zas a znovu a s chutí si pořád dokola dávám Johnyho Deppa, jeho ztracené a zvídavé oči, tu dětskou nevinnost, ze které občas vykoukne jeho sex-appeal. Pastva pro oči, typická burtonovská atmosféra, podivný zámek na předměstí a v něm neuvěřitelná nelidská bytost, která je ale tak lidská. Souhlasím s Kleopatrou, že nebýt Johnyho, film se mi tak pod kůži nezaryje. Ach...

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Co se stane, když 3 kamarádky začnou mít pocit, že jejich životy za moc nestojí... a přivolají si ďábla? Pořádně s ním zatočí,přece! :) Jack Nicolson skvělý! Jak píše Galadriel, role šitá na míru. Rozhodně je v jeho společnosti možné bát se a zároveň se dobře bavit. Doporučuju sledovat večer, ale rozhodně u toho nejíst třešně.

Requiem za sen (2000)

Skvělý zážitek! Po tomhle filmu člověk nemá ani chuť experimentovat s drogami nebo ve farmakologickém průmyslu. Super kamera a střih. Slyšela jsem ji v několika filmech (Sunshine, Lord of the Rings, Inception) a konečně vím, pro který byla ta ústřední melodie složena (Lux Aeterna - Kronos Quartet). Sugestivní herecké výkony. Děsivé a fascinující (ale já jsem tak trochu citlivka, co se týče psychologického dramatu :-) ).

Hostitel (2013)

Příběh je zajímavý, plný potenciálu, no natočený tak nějak polovičatě. I když je tahle filmová adaptace knihy Stephanie Meyer natočená lépe, než Twilight (režisér evidentně ví, co dělá. Není to trapné a některé scény se mi i líbily) No i tak působí film rozpačitě, podivně...rozhodně nenabízí, to co příběh slibuje a co jsem čekala - třeba zamyšlení nad tím, kam směřujeme jako lidstvo, jestli máme i s naší planetou nějakou budoucnost a zda to dobré a nezkažené v nás může soupeřit s tím, zkaženým, co se na nás za ty milióny let života nabalilo. I vnitřní boj jednotlivce, který bojuje o existenci ve vlastním těle by byl zajímavější, než dilema pubertální dívky, podobné tomu Bellinu v Twilight. Škoda převeliká, řekla bych. Romantické sci-fi, to si žádá opravdu oddaného diváka a tím já nejsem. Zajímavý komentář který stojí za přečtení: Matty!

Le Havre (2011)

I když se neodehrává ve Finsku a není o Finech... i přesto je to pořád ten starý dobrý stejný Kaurismäki. Hra světla a stínu, minimalistické dialogy, minimalistická gesta, dramatické výrazy v tvářích, nic navíc, všechno tak akorát, aby diváka udrželo v napětí a nechalo rorezhrát jeho vlastní fantasii o tom, co se vlastně pod tou velkou poklicí příběhu děje. Hlavní hrdina je sympaťák, s ryzím srdcem, který nikomu nic nevystvětluje a prostě dělá, co si myslí, že je dobré... a za ženu má samozřejmě Kati Outinen, která jako by stárla nestárla - ona totiž v žádném Kaurismäkiho filmu nesmí chybět!

Ženy v pokušení (2010)

Eliška Balzerová úžasně šmrncovní. Lenka Vlasáková skvěle neurotická. Vojta Dyk k sežrání sympatický. Oddechová komedie, která dobře odsýpá, má spoustu vtipných a milých momentů a je pro všechny ženy, co byly, jsou či by chtěly být v pokušení. Asi si budu muset koupit boty na podpatku!

František je děvkař (2008)

Takový milý film, který neurazí, ale ani se moc nevryje do paměti. Moc jsem se u toho nenasmála, ale ani mi u toho nebylo trapně. Herecké výkony dobré... no dvě hvězdy dávám hlavně za hudbu. Hana Hegerová - ach! Ty její písničky daly filmu jiskru a i trochu těch emocí, které jsou ve filmech o vztazích potřeba.

Pí a jeho život (2012)

Knížku jsem četla víc jak před dvěma lety, na film se tak trochu bála jít, abych nebyla zklamaná... a nebyla jsem. :-) V příběhu nic nechybí a vidět v 3D se opravdu vyplatí. I jsem si poplakala. 4hvězdy zasloužené.

Julie a Julia (2009)

Příjemná komedie, která si zaslouží 4hvězdičky, o nic víc, o nic méně. Meryl Streep tak trochu jinak a dokonale přesvědčivě, Amy Adams mile bláznivě a ztraceně, spousta dobrot a mluvení o jídle... a příběh, který dobře dosýpá a nezadrhává se. No, proč mi ale na konci něco chybělo. Příběh byl podle dvou skutečných příběhů, tak hádám, že autoři si nemohli nic moc navíc vycucávat z prstu... ale i tak jsem čekala nějakou pointu. SPOILER ALLERT! Rozhodně ne návštěvu muzea, odložené máslo pod fotografií a závěrečné titulky... (Zdá se mi to, nebo už u třetího komentáře píšu, že mi na konci něco chybělo? Jsem to já nebo ty filmy?? :-) )