• Mysteriózní

Honey (2003)

Tak tahle "písnička" se mi nelíbila. Typické, obehrané, předvídatelné, herecké výkony (J. Alba, opět a bohužel) dost slabé, takže co se dá čekat.. Mimoto hip hop vážně nemusím.

Prime (2005)

Přišlo mi to jako o ničem. Ani Streepová a ani Thurmanová nedokázaly "zachránit" tenhle film, který je nemastný-neslaný.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Dalo by se říct, že smekám, jelikož nejsem úplný "žrout" podobných žánrů, ale už se mi (možná paradoxně) líbila jednička. Byla jsem zvědavá, hlavně z těch pozitivních ohlasů, jaká bude dvojka a musím přiznat, že jsem se nenudila. Toporné hraní Arnolda sem jakoby patří jako ulité a výměna oproti jedničce na "hodného" terminátora mu také šla. Ale koho bych chtěla 'vyzdvihnout', resp. ocenit je obsazení Edwarda Furlonga, který již v útlém věku, tady ve svých 14 letech, předvedl podle mě skvělý výkon - troufám si říct, že mnohem lepší 'John Connor' než jeho následník v podobě Nicka Stahla, to je ale věc názoru... Každopádně je škoda, že si v poslední době vybírá takové brakové filmy, i když asi mu nic jinýho na výběr nezbývá. Dalším, hodně výrazným pozitivem jsou určitě vizuální efekty, které jistě musely v r. 1991 brát všem podobným filmům vítr z plachet.

Souboj Titánů (1981)

Vizuální efekty 80. let nic neubírají na kvalitě zpracování ani v dnešní době (s přihlédnutím na rok výroby). Zkrátka pro mě "tato verze" bude důležitější. Pozn. Hamlin je prostě vhodný Perseus.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Povedlo se. Ostatně většina Gondryho počinů. Vize tohohle chlápka jsou zkrátka nadčasové ve všech směrech. Moc jsem si nedovedla Carreyho představit ve "vážnější" roli, ale naštěstí nezklamal. Kate Winslet je sázka na kvalitu a role celkem dost excentrické, ale i citlivé ženy byla uvěřitelná. Užívala jsem si taky tu zmatkovitost záběrů, kdy jsem na konci pochopila Clementininy změny barev vlasů, koneckonců slouží jako dobrý orientační bod. Výborný scénář... nejednou mi rozrazil ústa do široka. Je to takový kaleidoskop barvitých představ, který se odehrává uvnitř Carreyho hlavy.

Super drbna (2007) (seriál)

Další z mnoha snobských seriálků US produkce, nicméně se budu na další díl asi dívat, abych se poučila jak se intrikaří.. EDIT: Tak ne, vzdávám to, k ničemu to nevede - stále je to o tom samém a žádný vývoj se vlastně nekoná. Pořád dokola se to točí kolem omladiny z Horní /Dolní (vrstvy), což po několika dílech působí umělohmotně.

Constantine (2005)

Reeves mi přijde, že už se stává jakousi jistotou pro obdobné typy filmů (matrix, smlouva s ďáblem, johnny mnemonic...), alespoň do určité míry si jsou podobný. Nicméně ani Constantine právě díky Reevesovu charismatu a všem těm (někdy až dost) děsivým efektům z něj dělají vcelku slušný sci-fi thriller, u kterého se v podstatě není čas na nudu.

Jake a Tlusťoch (1987) (seriál)

Každý díl je v podstatě úplně o tom samém, stačí vidět jich pár a máte vystaráno, jelikož můžete dopředu odhadnout o čem to příště asi bude. Tlustý právník, tedy státní návládní, který zaměstnává frajerskýho detektiva, který má (téměř) v každém díle jinou líbeznou krasavici a je to vlastně hoch do nepohody, poněvadž vás i sebe ze všeho vyseká. A pak je tu v pozadí asistent pana právníka, po kterém se jeho šéf prakticky pokaždé vozí, což je ale pro jeho vlastní 'dobro'... horší průměr.

Faunův labyrint (2006)

Od tohohle snímku jsem docela dost očekávala a dostala jsem 'to' alespoň dvojnásobně zpátky. Na první pohled "pohádkový" faunův svět není vůbec pohádkově pozitivní, jak jsem se domnívala. Ba naopak párkrát mi bylo stydno, především u scény s monstrem s očními bulvami v jeho prackách mi tuhla krev v žilách, doslova jsem se zapomínala nadechnout. Vidět to v tmavém sále na plátně asi bych si ukousla kus prstu přinejmenším. A (nečekaný) závěr mi vyrazil dech. Přesné hodnocení lepší 4* - horší 5*, přesto mi to nedá nedat plný počet.