• Mysteriózní

U2 3D (2007) (koncert)

Neměla jsem slov už při počátečních titulkách...ale čelist mi spadla hned u "New Year's Day" (a to snad až k podrážkám). Skutečně velkolepý zážitek. Natočit koncert v 3D byl vážně skvělý tah (s přihlédnutím na to, že U2 mají prostě dobré songy, alespoň většinu). Oceňuji zároveň jejich výdrž na takovém projektu.

Vášeň a cit (2007)

Myslím si, že "tíhu" celého filmu se snaží dopředu táhnout jenom J. McAvoy... bohužel to je sakra málo (už jen proto, že tam má celkem málo prostoru) a film tak propadá, a to dost slušně a rychle do hlubin kýče (zvlášť díky slečně Hathawayové...že. Historický part jí prostě nesedí). Takže něco mezi 2 až 3*, nakonec dávám 3 - ano, pro McAvoye a za to, že Hathawayová "užila" britský akcent (pravděpodobně dabované verzi bych dala ty 2).

Hrdost a sláva (2008)

Za plný počet to sice není, ale do šrotu rozhodně nedávat. Obzvlášť gradující závěr. Farrellovo závěrečné obětování tomu přisypalo (něco), co tomu trochu chybělo většinu filmu. Bohužel jsem se těšila na dobrou podívanou Farrell vs. Norton, avšak v závěru z toho zůstal jen ten Norton... Farrell tak nějak "pokulhával" 2/3 snímku. Ale ta jejich konečná rvačka byla 'koukatelná'.

Červený drak (2002)

Dr. Lecter tu je tak trochu "odsunut" do pozadí... neb se na scéně objevuje jiný deviant, Fiennes. Těžko říct, jestli mě teď nebude pronásledovat "obrázek" jeho narušeného psychopata v jiných snímcích... jelikož výkon byl slušně přesvědčivý. No ale 4* dávám za Nortona, opět mě přesvědčil.

Až na krev (2007)

Danielu Day-Lewisovi leží tento film u nohou. Tímto smekám před jeho výkonem. D.Lewis je znám svojí zanícenou přípravou před každou svou rolí a tohle zvládl víc než s přehledem. Jeho "pomalu-odkapávající" zdravý rozum a nevyhnutelná paranoia je tak uvěřitelná, až je zřetelně vidno jak se může přehnaná samota kontra peníze vyvinout.

Svěrací kazajka (2005)

Vskutku zajímavý příběh. A ty herecké výkony vážně stojí za to. Ostatně Brody je, jako obvykle, skvělý. Sice jsem nečekala, že by to mohlo být lepší než průměr, ale opak je pravdou. Ono ostatně příběhy z prostředí psycho léčebny stále táhnou, i když Přelet přes kukač.hnízdo a Narušení to nejsou, stojí za shlédnutí.

Rob Roy (1995)

I když výkony Neesona, Rotha, Coxe jsou nadprůměrné, samotný film má náběh do nevonící průměrné šachty.

O Schmidtovi (2002)

Spíše lepší průměr, ale bohužel jen v některých scénách..

Šest uprchlíků (1970) (TV film)

Parádně jsem se pobavila, hlavně u scénky v parku Filipovský-Brodský coby strážník a panička v růžovém.