Rychle a zběsile 6 (2013)

Musím říct že film je naprostá bomba. Koukám že režisér uhodil na hlavičku a je mu jasné že když dá dva nejnasvalenější akční herce dnešní doby dohromady (Vin Diesela a Dwayne Johnsona) je o úspěch postaráno. Navíc se mi líbí že v posledních dvou dílech nejde pouze o závody a je to solidní akční biják. A že se jedná o poslední díl? Velké lejno, závěr mě opravdu natěšil na sedmičku!!

Iron Man 3 (2013)

Iron Man 3 je naprostá bomba! Všem vřele doporučuji, máte se na co těšit. Jsou tam dosti temné a vážné pasáže, ale Tonyho humor to neztratilo, ten se tam podařilo vměstnat taky a vše to kupodivu opravdu šlape. Dokonce bych řekl, že změna režiséra jen prospěla. V momentálním rozpoložení bych řekl, že je to i nejlepší film z celé trilogie, ale musím si to nechat uležet. :)

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

O dost lepší než první díl. Jon Chu splnil svoje sliby a druhý film se opravdu nese v duchu seriálů a komiksů. Hodně se mi líbilo úvodní seznámení s jednotlivými postavami, tak aby příběhu rozuměl i ten co nezná tento universe. Opravdu se povedli postavy Fireflye (výborný charismatický herec) a Cobry Commandera, Zartan byl též skvěle napsaný. Co se týče G.I. Joe, tak mi ani nescházela abstence starých hrdinů, Roadblock byl super, Rock si ho opravdu dával, Flint je sympaťák stejně tak Lady Jaye, která předčí i Scarlett. Hudba nebyla nijak výrazná, ale sedla velice dobře k filmu a nevadila, rozhodně si na ní nemůžu stěžovat. Některé akční scény sice svým rychlím střihem na plátně zanikají, ale na DVD nebo Blu Ray už to snad tak hrozné nebude. To by bylo snad jediné mínus, pokud opomenu pár nevysvětlených věcí, které doufám budou vyjasněné ve třetím díle (doufám že se ho dočkáme!).

Hellsing - Hellsing X (2012) (epizoda)

Tak je to tady, po tolika letech jsem se dočkal a mám tu závěr jedné úžasné série. Bohužel celá první část tohoto posledního dílu se neskutečně táhne a je ukecaná. Přitom mi připadá, že některé dialogy jsou dosti zbytečné a jedná se jen o natahované myšlenkové pochody Majora, který mně navíc ani moc nezajímá. Ten člověk dokáže rozpitvávat každou blbost 20 minut a ve finále se kolikrát stane že divákovi celá podstata toho co chtěl říct unikne. Všechno zachraňuje jeden výborný souboj, závěrečné dialogy jednotlivých postav, kdy se člověk dozví o co jim ve skutečnosti šlo a samozřejmě naprosto dokonalý dojemný epilog. Mimochodem před epilogem jsou opět ty rádoby japonsky jednoduše naanimované vtípky, které pro mně spíše vyznívají dosti trapně a kazí celou atmosféru. Když to shrnu, mohlo to být lepší a epičtější, předešlé díly byli...možná to ale bude tím, že se na to dívám jako na jednotlivé filmy a ne jako na celek. Přeci jen je to spíš rozkouskovaný příběh a pokud si ho člověk pustí najednou (což plánuji) možná z toho posledního dílu bude mít nakonec úplně jiný dojem.

Rallye smrti 2 (2010)

Nebylo to zase tak špatné. Čekal jsem od toho slabší odvar jedničky (taky to šlo rovnou na DVD) a to jsem dostal. Navíc s parádním Dannym Trejem, který si zase po Machette alespoň pořádně zahrál. Rozhodně bych film zařadil mezi odpočinková béčka i když kvalit prvního dílu samozřejmě nedosahuje.

Afro Samurai: Resurrection (2009) (TV film)

Velice kvalitní podívaná, která navazuje na události z prvního dílu avšak jeho kvalit nedosahuje. Dle mého názoru například konec postrádá gradaci která byla v původním Afrovi - na místo souboje s finálním bossem tu máme pouze zpomalený záběr a zbělení obrazu. Navíc mi některé postavy přišli násilně vecpané, například Jinnova sestra, o které v prvním díle není ani zmínka (smrdí to nastavovanou kaší). Na druhou stranu mi tu Ninja Ninja nepřišel už tak otravný a občas byl i zábavný :).

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Expendables 2 vřele doporučuji! Opravdu jsem se takhle od Avengers nebavil. Hromada hlášek a bezvadných scén, navíc s takovými ikonickými charismatickými postavami! A je vidět že i herci si to pořádně užívali :). Koho zajímá že to nemá žádný pořádný děj, tady jde přece úplně o něco jiného! O dost lepší než první díl.

Samurai Champloo (2004) (seriál)

Tak si můžu přidat na konto zhlédnutých (pořádných) anime seriálu další zářez. Musím říct že "Samurai Champloo" který mi byl doporučen nezklamal, není to sice taková akčňárna jako Hellsing, nebo něco hlubokomyslného jako Ghost in the Shell, ale o zábavu rozhodně není nouze. Nemluvě o bezvadně propracovaných (sympatických) hlavních postavách. Navíc každý díl je podaný trochu jinak a tak se člověk u jednoho zasměje a u dalšího ho čeká třeba hromada napínavých situací.

Total Recall (2012)

Dávám dvě hvězdičky za celkem bezvadnou akci (která ke konci bohužel poleví) a za výborné odkazy na původní film, kterými je snímek celý prošpikovaný. Nový Recall jinak kopíruje příběhovou linii původního filmu, akorát vyměnil prostředí Marsu za postapokaliptickou Zemi a hlavní zápletku s mimozemským artefaktem za béčkové vyhlazení lidstva roboty. Člověk se tedy celkem nudí, protože ví, jak bude příběh pokračovat - koho teď zabijí, jak se která postava zachová atd... Tenhle film je takovým odpočinkovým akčňákem na jedno shlédnutí, člověk ale nemá potřebu se k němu znovu vracet a za pár dní si na něj vůbec nevzpomene.

Amazing Spider-Man (2012)

The Amazing Spider-Man má vše co mi u Raimyho verze chybělo. Parker už není Mirek Dušín který každý díl uzavírá pózováním před vlajkou USA a v civilu vypadá jako ko***. Všichni hlavní hrdinové jsou sympaťáci a záporák je už konečně pořádný a žadný týpek navlečený v zelené kombinéze, který jako by utekl z Power Rangers (ups ty má vlastně taky na svědomí Raimy), nemluvě o tom že Lizarda jsem chtěl vidět v akci už dávno. Příběh se navíc celkem drží komiksové předlohy a tak jsou vypuštěny i ptákoviny typu střílející pavučina přímo z ruky a je tu i první Parkerova láska Gwen (a ne že mu hned hodili Mary Jane). Konečně bylo také vypuštěno nesmyslné zabíjení padouchů na konci každého filmu (doteď vrtím hlavou nad zbytečnou smrtí Octopuse a Venoma). A navíc tu taky máme pořádné akční scény a ne jako u předchozích Spider-Manů, kde jich bylo jen pár krátkých na úkor love story. Novému Spideymu držím palce ať si střihne alespoň trilogii, protože já jsem tentokrát odcházel z kina spokojen a ne znechucen jako u Raimyho výtvoru.