Prometheus (2012)

Nevím co se tu někteří lidi proti tomu filmu mají. Mě se to líbilo a to hodně. Ano sice je tu pár otázek, ale většinu si fanda universa AvP dokáže domyslet nebo na ně hodit teorii. Každopádně díky tomuhle filmu už víme co jsou doopravdy vetřelci :). Teď ještě vyřešit jak se ta loď s jejich vajíčky dostala na planetu v prvním díle. Hudba byla parádní a co se týče Director's Cut, klidně bych si ho i dal i když dle mého názoru film funguje i bez toho. A pokud tu vše není řečeno na rovinu, tím lépe, strach z neznámého je to, o co tu jde.

Bitevní loď (2012)

Průměrné akční sci-fi které nepřináší nic nového. Je zde humor, velice dobrá akce, efekty a potom taky dějové klišé od začátku do konce. Každou scénu lze předpovídat 5 minut před tím než se stane. Film rozhodně není špatný, dá se zařadit mezi takové ty pohodové na dlouhé večery, ale nic převratného. Za půl roku si na něj ani nevzpomenu.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

John Carter mě mile překvapil a bavil, ano v dnešní době je to plné věcí co jsme už viděli v jiných filmech, ale člověk to musí brát s tím že je to podle staré knižní/komixové série (a kupodivu se předlohy až na pár změn drží perfektně) takže kdo vlastně koho vykrádá? :) Možná i díky tomu jsem si při filmu vybavil staré Sci-fi/fantasy snímky typu Flash Gordon, Planeta Krull, Masters of The Universe nebo původní SW trilogii. Ano přesně takovýmhle stylem je příběh točený a na mě to prostě stále funguje :).

Ghost Rider 2 (2011)

Velké zklamání a to i přes to že jsem tomu filmu dával do poslední chvíle šanci. Připadalo mi to, že autor absolutně ignoroval první díl (ptám se proč?), protože dějových nesrovnalostí a kiksů je tam hromada. Z Ghost Ridera se najednou stává jakýsi šílený anděl pomsty který Johnnyho vždy posedne a on ho nedokáže ovládat. Narozdíl od prvního dílu se tak Ghost Rider chová jako naprostý magor. Ďábel je nyní prezentován pod jiným jménem a Johhnyho upsání je zde taky jinak pojato, nemluvě o tom, že Ghost Riderovi najednou nevadí denní světlo a může se na něm vesele pohybovat.

Šmoulové (2011)

Tři hvězdičky za Gargamela s Azraelem, tahle dvojka pro mě táhla celý film :). Jinak klasický dětský/rodinný snímek, kde člověk celkem rychle odhadne jak to bude pokračovat dál.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Od začátku jsem od toho čekal zábavné Bčko a to jsem taky dostal. Rozhodně velice zajímavá kombinace western/sci-fi. Zatím co westernová část jede na jedničku u sci-fi se člověk nesmí moc hlouběji patlat v mimozemšťanech, jejich vzhledu a technologii, jinak by jste si celkem zavařili mozkové závity :). Co se triků týče, tak ILM opět odvedlo dobrou práci, z vetřelců jde celkem strach a když dojde na bitky a podobně, není ani moc cenzura - proto do teď nedokážu pochopit proč šel u nás film do kin s dabingem, protože rozhodně není žádná záležitost pro děti. Hudba taky nebyla špatná. Já osobně jsem se celkem bavil (možná to je ale taky tím že na westerny moc nekoukám, takže to prostředí pro mě nebylo zase tak ohrané).

Barbar Conan (2011)

Rozhodně nesrovnávat se starým Conanem! Momoa opravdu umí a je opravdu věrohodný barbar. S nikým se nepárá a své nepřátele si opravdu před zabitím vychutnává. Celý film je pěkně necenzurovaný, cáká krev a lítají končetiny. Ostatní herci jsou taky bezvadní, ať už se jedná o Perlmana alias Conanova otce nebo dva hlavní charismatické záporáky. Samotná Hyboria je taky úchvatná, správně "Conanová" opravdu se povedla.V čem je teda problém? Akce by mohla být přehlednější, příběh více propracovaný, přišlo mi že autor neuměl správně zakončit film nějakým tím epickým vyvrcholením (na druhou stranu to v původním Conanovi taky nebylo). Celkově to spíš jede ve stylu starých fantazy/bojových filmů. Hudba bohužel nevýrazná, nekoná se nic tak úchvatného jako klasická melodie. Díky těmhle chybičkám film sklouzává do kategorie filmů, které nijak nevyniknou a neprorazí, rozhodně ale ani neurazí a rád se na to kouknu znovu. 6/10

Green Lantern (2011)

Akce a triky bezvadný, jenže když není akce tak Hal řeší svoje problémy se strachem a film se dostává do velice béčkových rozhovorů. Není to špatná podívaná, ale mohla být ještě lepší, kdyby byli lépe napsané dialogy.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Není to tak velkolepé jako předešlé dva díly, ale pořád se to snaží držet laťku poměrně vysoko. Kaspian je podle mě charismatičtější než v předešlém díle a myšák je k sežrání. Nejvíce mě štval asi Eustacius až do té doby než prošla jeho postava velice drastickou změnou - jako drak je opravdu sympatičtější :D. Mimochodem závěrečná potvora má bezvadný desing, co si budeme nalhávat.

Leviathan (1989)

Mix The Thing a Vetřelce. Na to že je to staré to má dobrou atmosféru a triky. Velice bezvadné ztvárnění obludy.