Transformers 3 (2011)

První film = klasika, druhý film = chyby, nepřehledná akce, třetí film = Kamera konečně za něco stojí, stejně jako scény s roboty kde padají bezvadné hlášky a odkazy na TF universe. ILM odvedlo opravdu skvělou práci to bezpochyby. Nový scéárista nyní prokazuje že je opravdový fanda TF a něco o tom ví, protože film si prakticky bere děj ze dvou původních G1 epizod "Megatron's Master Plan a Ultimate Doom. A dokonce mi ani některé fórky tentokrát nevadili, občas jsem se i zasmál. Jediné co by to chtělo je trochu prostříhat scény s lidmi aby to mělo rychlejší spád. Finální akce je bombastická až na závěr, kdy Bay prakticky zabije jakoukoliv možnost na nějaké pokračování.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Ten film není vysloveně špatný, jen mu chybí to co předešlím dílům a to nějaká pořádná zamotaná zápletka která by člověka překvapila a nakopla ho. Takhle to vypadá v porovnání s předchozími díly jen jako slabý odvárek. Vše zachraňuje Jack a Barbossa, kteří jsou jak obrácené strany mince člověk jim drží palce od začátku do konce.

X-Men: První třída (2011)

Výborný začátek který odkazuje na ostatní díly a ukazuje divákům jaké byli mezi jednotlivými postavami vztahy než se rozdělili na frakce, proč ten jedná tak a ne jinak a podobně. Všechno by to krásně klapalo, nebýt jedné obrovské chyby na konci filmu, která z ničeho nic prakticky likviduje to co nám bylo ukázané v předchozích filmech a tak si tento snímek tak trochu protiřečí. Nechci tu spoilerovat o co se jedná, ale fandové si toho jistě všimnuli...

Rio (2011)

Dobré to bylo. Papouchy mám rád. Takový odpočinkový film, co potěší.

Jackass 3 (2010)

Myslím že trojka je něco mezi prvním a druhým dílem, v prvním bylo hodně zajímavých nápadů a volovin a ve druhém pak hromada nechuťáren, tady je od každého trochu. Celkem překvapující že se kluci dali po tolika letech ještě dohromady a jsou schopný dělat takové voloviny - už jim přeci jen není 20 :). Už jen to si zaslouží hvězdičku navíc.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Výborný závěr téhle zelené série, rozhodně to netrpělo hluchými momenty jako třetí díl a bavil jsem se od začátku do konce. Díky bohu cz dabing jsem neslyšel.

Transformers Prime (2010) (seriál)

Výborný seriál. Hromada robotů, akce a málo lidí. Takhle měl vypadat hraný film pane Bayi!

Resident Evil: Afterlife (2010)

Konečně někomu došlo, že 3D scény jsou nejpřehlednější pokud jsou zpomalené, jinak je v tom chaos. Nicméně tohle bude fungovat ve 3D kině, ale bojím se, že až si to pustím doma, na normální TV tak u toho usnu :). Příběh nezklamal, bál jsem se, že autoři nebudou vycházet z konce posledního dílu, ale pohoda. Příběh pokračuje kde skončil, i když je tam troška nejasností (kam se poděli všechny klony Alice? Tady jich je asi tak 10, na konci třetího filmu to vypadalo tak na 50). Bohužel ve finále filmu zjistíte že jsme se prakticky moc v ději nehnuli a ano konec nasvědčuje pátému pokračování....což dělá z Resident Evil adepta na nejméně šest filmů jako má Star Wars :-)).

Mortal Kombat: Rebirth (2010) odpad!

No to je ale stupidita. Díky bohu že to má jen 8 minut. Snaha podle Nolanova Batmana udělat z MK něco realistického? Ti co znají hrení oreginál si musejí trhat vlasy! Sci-Fi prvky jsou prakticky pryč, žádné jiné realmy, z Baraky a Reptila udělají psychouše....hrůza. Laciné, trapné a z MK to má společné leda tak názvy postav.

Predátoři (2010)

Nebylo to špatné. Avšak v první půlce to mělo takové ty slabé místa kde si říkám, sakra tady bych to prostřihal, proč mám koukat jak půl hodiny lezou do Nolanovy nory, nebo se válej v pralese? V druhé půlce nastupují predátoři. Avšak ouha, nějak se nám opět začíná stmívat...od AvP:R jsem na temné scény alergický a tak se opět ptám, proč jsou sakra scény s predátory povětšinou v šeru?!! Velké plus má ovšem hudba, opravdu rozličná parta která bojuje o přežití a bojové scénky, pokaždé když jsou na scéně predátoři tak se strhne nějaká efektivní bitka.