Blade Runner 2049 (2017)

Nový Blade Runner s hutnou atmosférou, pěkným vizuálem, pasující hudbou a skvělým Goslingovým hereckým výkonem. Villeneuve se režie zhostil obstojně. BR 2049 se vydařil, rozhodně solidní pokračování původního filmu.

Wind River (2017)

Wind River, mrazivý thriller s úžasnou atmosférou, se opravdu vydařil, určitě letos jeden z nejlepších filmů. Sheridan má velmi slušně našlápnuto, napsané i zrežírované na výbornou.

Blood Drive (2017) (seriál)

Povedená krvavá jízda inspirovaná béčkovými grindhousy. Skvělé herecké výkony, příjemně překvapila poměrně neznámá Christina Ochoa a nejlepší byl snad Colin Cunningham jako šílený Slink. Chápu, že mohly někomu vadit psycho epizody (The Chopsocky Special, Scar Tissue), pro mě to naopak bylo slušné zpestření. Blood Drive se opravdu vydařilo, rozhodně skvělé oživení v záplavě současných mainstreamových seriálů.

Americký zabiják (2017)

Takový akčňák ve stylu Bourne/Bond, který neurazí, ani nenadchne. Líbil se mi slušný rozjezd, ten byl na vyšší úrovni než průměrný zbytek filmu. Potěšil závěrečný, velice efektní vodní výbuch. :D

Vejdi do prázdna (2009)

Nevšední, dlouhý a hlavně těžce stylový neon noir "trip". Opravdu to není film pro každého, ale pokud jej zvládnete sledovat, stojí to za to. 4*+

Death Note (2017)

Předlohu neznám a na film jsem narazil víceméně náhodou. Death Note má slušné tempo, soundtrack, začátek je obzvlášť super, ale v průběhu filmu to jde dolů a místy dost kolísá. I tak nechápu zdejší odpadování.

Američtí bohové (2017) (seriál)

Jak je letošní rok slabý na filmy, tak o seriálech to až tak neplatí. American Gods - nevšední seriál s vykreslenýma postavama a úžasným audiovizuálem, který mě zkrátka zaujal. Místy pomalu jak od Lynche. :)

Dunkerk (2017)

Dunkerk je precizně zrežírovaný, jak je u Nolana zvykem. Vizuál též dobrý, Zimmerův soundtrack také padne a skvěle doplňuje atmosféru. Na Nolana netypický žánr, kterého se zhostil po svém a výsledek rozhodně nebyl špatný, i když jeho předchozím dílům (zejména Mementu, Počátku a Interstellaru) se Dunkerk nevyrovnal.

To (2017)

Asi jsem od It čekal moc. Nezáživný děj, nepříjemné postavy a horor to není ani omylem. Nechápu, proč je film v červených číslech. ;o)

Temná věž (2017)

Z trailerů se mi Temná věž zamlouvala, recenze a komentáře naopak odrazovaly a výsledek? Nebylo to opravdu tak zlé, jak se zde říká. Za mě rozhodně to lepší z fantasy žánru. Asi jsem trochu ovlivněn tím, že jsem nečetl knižní předlohu, avšak po tomto jsem dostal ještě víc chuť si ji přečíst a porovnat.