Patrola (2012)

Perfektní, reálně působící ukázka policejní práce, k čemuž přispělo užití formy tzv. found footage u řady scének. Patrola je napínavý a drsný film se skvělou atmosférou, určitě jeden z nejlepších policejních snímků. I hope they enjoy our police service!

Děsivé dědictví (2018)

Z trailerů jsem to čekal přeci jen o něco lepší, prospělo by jako v řadě jiných případů film zkrátit tak o půlhodinu. Jinak jde rozhodně o nadprůměrnou znepokojivou duchařinu, která v dnešní záplavě nekvalitních filmů stojí za zkouknutí. 3*+

Ambulance (1990)

Povedený béčkový akční thriller s jistou dávkou humoru. Sympatický hlavní hrdina (a i další postavy), zrežírované dobře. Příběh není kdovíjak složitý, což v tomto případě vůbec nevadí. Při sledování jsem se nikterak nenudil, Ambulance je taková super oddychová záležitost.

Motel smrti (2007)

Napínavý a skvěle zahraný thriller s rozumnou stopáží odehrávající se v zapadlém motelu. Dá se i říct, že je děj poměrně originální a atmosféra celého díla je též povedená. Opět nechápu zdejší nízké hodnocení, za mě podařené.

Vrah Rosemary (1981)

Průměrný slasher. Zabiják s vidlemi byl fajn, jinak film ničím v podstatě neoslní. Třeba svým způsobem obdobný Halloween je (dle mého názoru) lépe zpracovaný.

Apokalypsa (1979)

Apokalypsa je doslova mistrovské dílo, které místy snad i toho Kmotra (ač též výborný autorův film) překonává. Spousta výborných scén, hereckých výkonů, a i přes úctyhodnou délku se zde nenajdou žádná hluchá místa. Za zmínku stojí skvělý soundtrack a všemu vévodí samozřejmě perfektní Coppolova režie. I love the smell of napalm in the morning.

Pojistka smrti (1944)

Naprostá klasika, jeden z nejlepších noirů. Skvěle zrežírované, napsané a zahrané. Netřeba více psát, jednoduše nutno vidět. They say all native Californians come from Iowa.

Bouřlivá cesta (1967)

K filmu jsem se v podstatě dostal skrz skladbu Riot In Thunder Alley, kterou použil Tarantino v Autu zabiják. :) Jedná se o drama z prostředí automobilových závodů šedesátých let. Příběh není nikterak oslnivý, jde spíše o samotné závody a samozřejmě bouračky, kterých je zde požehnaně. Vidět to přímo v době uvedení, šel bych s hodnocením asi výše, dnes už to přeci jen působí trošku zastarale.

Po přečtení spalte (2008)

Trošku slabší, avšak samozřejmě koukatelná "špionážní" coenovka. Našlo se pár vyloženě podařených scének, zbytek ale nijak extra oslnivý. S tímto obsazením jsem čekal o něco lepší výsledek. PC or MAC?

Hra bez pravidel (1967)

Jeden z mála našich noirů (navíc nepříliš známý) a musím říci, že velmi povedený. Dobře vymyšlený příběh, temná noirová hudba se k filmu skvěle hodí a hlavně je zde spousta výborných hereckých výkonů (Matyáš, Adamíra, Kryzánek, Menšík).