Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Čekal jsem propadák a ono nic. Samozřejmě, o něco slabší než jednička, avšak ve výsledku jde o průměrné a koukatelné dílo. Více záběrů s Pyramid Headem potěšilo. ;o) 3*-

Prvek zločinu (1984)

Trierova prvotina. Náročnější neonoir s tíživou atmosférou, který od začátku zaujme. Velmi dobře zpracované prostředí věčně deštivého města, kamera a celkově vyladěný vizuál. Water, water everywhere, but not a drop to drink.

Lupiči paní domácí (2004)

Oddychová coenovka plná černého humoru, u které jsem se fakticky zasmál. Hanks i ostatní zahráli své role dobře, hlavně se ovšem nesmí zapomenout na kocoura, který celý film neskutečně oživoval! ;o) I can't really play the buttsack.

Crash (2004)

Slabší (ačkoli nikterak špatný) klon výtečné Andersonovy Magnolie. Je zde pár zajímavých momentů, skvělá atmosféra netradičně zimního LA; avšak na moc dlouho se Crash do hlavy prostě nezaryje. Yo, Osama, plan a jihad on your own time. What do you want?

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Námět zajímavý, provedení už je horší. Zprvu to vypadalo fakt dobře, v průběhu děje už ale film občas nudí. Být lepší režisér a kratší stopáž, dalo by se to zvládnout přeci jen lépe.

Osvícení (1980)

Znepokojující, napínavý horor který má opravdu co nabídnout. Atmosféra tak hutná, že by se dala krájet. Režie a herecké výkony na jedničku, zejména Nicholson zahrál psychouše vskutku dokonale. Heeere's Johnny!

Lost River (2014)

Artovka s podmanivou hudbou a skvělou kamerou, dějově však nic extra. Například trochu obdobné Enter the Void mě bavilo více. Na režijní debut ale film ujde, ne že ne. ;o)

Palmetto (1998)

Málo známý a trošku podhodnocený thriller s hutnou atmosférou, který rozhodně nenudí. Herci dobří, líbil se mi příběh plný zvratů. Lehce béčková vizáž absolutně nevadila, ba i v něčem prospěla. ;o)

Léto 84 (2018)

Summer of 84 je podařené retro ve stylu osmdesátek. Hlavní představitelé zahráni dobře, výborný synth-wave soundtrack a nikterak komplikovaný příběh, což v tomto případě vůbec nevadilo. Jediné, čeho jsem čekal trochu více, byly hororové scénky. Ve výsledku jde ale o velmi zdařilé dílo, kterému toto lze odpustit. Určitě jeden z nejlepších letošních filmů. Even serial killers live next door to somebody.

Hranice života (2005)

Zdařilý mysteriózní snímek, trošku obdobný výbornému Jakubovu žebříku. Skvělé herecké výkony, režie, atmosféra a zajímavě udělané střihy.