Očista (2013)

Zprvu to vypadalo opravdu nadějně až jsem si říkal, že jde o další silně podhodnocený snímek, kterých je zde požehnaně. :o) Jenomže postupem děje film už nenabídl v podstatě nic extra. Atmosféra dobrá, nápad s očistou též, avšak zamrzelo dost nepochopitelné chování hlavních postav. Jako thriller na jedno kouknutí Očista bohatě dostačuje.

Gotham (2014) (seriál)

Zdařilý seriálový prequel k příběhu Batmana, který představuje charaktery a celkovou situaci v Gothamu po vraždě Wayneových. Město a celková atmosféra jsou nejpodobnější Nolanovým Batmanům, kteří jsou dle mne rozhodně nejlepší adaptací slavného komiksu. Postavy zahrány skvěle, zejména křivák Cobblepot je skutečně bezchybný. ;o) 4*+

Nancy (2018)

Často se stává, že z trailerů člověk očekává úplně jiný film, než jaký je pak v reálu. Nancy je bohužel ten případ. Vidět se to pro jednou dalo, herecké výkony Riseborough/Buscemi parádní, příběh mě ale sám o sobě moc nebavil.

Záhada Silver Lake (2018)

Dobrá noirová atmosféra, popkulturní odkazy potěšily a Garfield svou roli zahrál dobře. Záhada Silver Lake má netradiční a hodně zvláštní děj, přesto tolikrát zmiňovanou podobnost s Lynchem jsem v tom příliš nezaznamenal. Stopáž přehnaná, zkrácení by bodlo.

Halloween (2018)

Michaelův návrat nedopadl nejhůř, i když z trailerů to vypadalo na větší řežbu. Najde se zde řada super scének, ale mezitím jsou bohužel hluchá místa. Ve výsledku nelituji, že jsem se na remake podíval, pokud vás původní film aspoň trochu zaujal, tak se na to kouknout vyplatí. What are we going to do, cancel Halloween?

Třinácté patro (1999)

Napínavá noirově stylizovaná sci-fi, která je hojně srovnávaná s Matrixem. Ano, základ tu je stejný, nicméně o žádnou vykrádačku se nejedná. Ba naopak, jde o takové rozvinutí myšlenky. :) Též potěšili nepříliš známí herci, kteří však své role zahráli obstojně. Just because I don't remember it doesn't mean I didn't do it.

Slídil (2014)

Taková Patrola z reportérského prostředí. Gyllenhaal zahrál magora s kamerou výtečně, zrežírované a napsané též dobře. Atmosféra nočního L.A., které brázdí psychouš s červeným Challengerem vypadá úchvatně, akorát jsem čekal trošku silnější konec. 4*- What if I were to say that it's not that I don't understand people, but that I don't like them?

Za borovicovým hájem (2012)

V podstatě "tři v jednom", část s Goslingem asi nejlepší. ;o) Líbilo se mi celkové originální zpracování, i přes sto čtyřiceti minutovou stopáž jsem se nenudil. Čekal jsem původně něco úplně jiného, avšak jsem příjemně překvapen.

Mandy - Kult pomsty (2018)

První polovina nudná a nezajímavá, až jsem měl nutkání film vypnout. ;o) Druhá ale vše zachránila, nastoupila parádní grindhousová "osmdesátková" řežba. That was my favorite shirt!

District 9 (2009)

Zdařilé, celkem inteligentní sci-fi, které má super tempo a děj v podstatě bez hluchých míst. Skvěle zvládnuté je použití formy found footage v některých částech, které dodává divákovi pocit reality a celkově filmu parádní atmosféru. Líbilo se mi též použití prostředí jihoafrického Johannesburgu, což je pro zdejšího diváka poměrně neokoukané prostředí. JOU BLIKSEM!