Nebezpečná laskavost (2018)

Další z filmů, na které jsem se díky trailerům těšil a říkal si, že to nemůže dopadnout špatně. Ve výsledku to bylo přeci jen ve spoustě ohledech zklamání. Divný mišmaš všech možných žánrů, průměrné herecké výkony a režie. Zbytečně dlouhá stopáž, i když nevím, jestli zrovna zkrácení by bylo k něčemu dobré. Dokoukat se to dalo, to jo, film se v žádném případě úplně odsoudit nedá. Znovu bych na Nebezpečnou laskavost už ale nekoukal.

Saw: Hra o přežití (2004)

Poutavý kvalitní hororový thriller lehce inspirovaný výborným Fincherovým filmem Se7en. Děj utíkal rychle, líbil se mi styl jakým byl příběh vyprávěn, tzn. vše do sebe postupně zapadá. Závěrečný zvrat překvapil, opravdu jsem ho v tomto případě nečekal.

Kamioňák (2008) (TV film)

Místy sice dosti nelogický, avšak docela zábavný a vtipný akčňák s Markem Kellerem známým z Kobry 11. ;o) I zde je to samá honička a akční scéna. Žádný promakaný příběh, herecké výkony průměrné. Jako nenáročný film na odreagování ale bohatě postačí.

Evropa (1991)

Důstojné završení evropské trilogie. Příběh je o mladém Američanovi, který začne pracovat pro železniční společnost. Děj se odehrává v poválečném Německu, jehož atmosféra je výborně vykreslena, jak je u Triera zvykem. Stejně tak typický styl vyprávění. 4*+

Epidemie (1987)

Částečně nahlédnutí do toho, jak asi vznikají Trierovy filmy. Řada velmi podařených a zvláštních scének, jako třeba zubní pasta, úžasné záběry na německé dálnice a zakončení s pořádným zvratem. Místy jsem se bohužel oproti ostatním autorovým filmům nudil, být celý film lépe pospojovaný, tak by to bylo bez výhrad.

Úniková hra (2019)

Další z řady filmů týkajících se únikových místností, kterých je poslední dobou kopa. Některé místnosti zajímavě vymyšlené, zejména bar vzhůru nohama skvěle podbarvený písní Downtown, to vytvořilo skvělou atmosféru. Herecké výkony z mého pohledu pro film dostačující. Trošku škoda zbytečně překombinovaného konce, jinak ujde. 3*+

Jack staví dům (2018)

Silně ujetá trierovina o vrahovi s červenou dodávkou, která rozhodně není pro každého. Zajímavý způsob vyprávění a spousta různých uměleckých, politických i mytologických odkazů, celkově náročný snímek. Matt Dillon zahrál psychopata perfektně. Akorát stopáž přeci jen drobně přepísknutá, ačkoli film nikde výrazně nenudí. If you feel like screaming, I definitely think that you should.

No Escape Room (2018) (TV film)

Není to zdaleka taková tragédie, jak jsem se obával. Navíc když se vezme v potaz, že se jedná o televizní film. Ano, místy dost nelogické, konec přinejmenším zvláštní. Je zde ale i řada dobrých scének a dle mého názoru vyšla už řada horších filmů na toto téma.

Dívka v pavoučí síti (2018)

Alvarezova Dívka v pavoučí síti je oproti předchozím filmům s hlavní hrdinkou Lisbeth jiným dílem. Je zde více akce, za to bohužel hůře vykreslená skandinávská atmosféra. Fincherovo dílo s Craigem se mi líbilo přece jen víc, avšak ani zde jsem se nikterak nenudil. Send him back to Disneyland.

Mladí zabijáci (2018)

Na Mladé zabijáky jsem se velmi těšil, z trailerů to vypadalo na zajímavou podívanou. Výsledek byl už nepatrně horší. Pomalejší začátek, situace se ale rapidně zlepšuje zhruba od půlky filmu, kdy se to začne lehce podobat Očistě. Herecké výkony průměrné, režie též, ač snaha vidět byla. Vizuál laděný lehce do retra povedený a skvěle padnoucí.