Suspiria (2018)

Artový snímek s horovým nádechem. Líbila se mi skvěle udělaná atmosféra Berlína sedmdesátých let, vůbec celý vizuál filmu je zdařilý. 152 minut není málo, vyloženě hluchá místa naštěstí nebyla. Dakota Johnson a Tilda Swinton vynikající.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Asi nejlepší český popřevratový seriál. Brněnská pátračka má skvělé genuis loci, ono celé meziválečné období je zde velmi dobře zpracované. Též spousta skvělých postav, hlášek a samozřejmě výborná režie. Arazím, Arazím, vejdu do tmy narazím. :)

Živí mrtví (2010) (seriál)

První série troufnu si říct téměř dokonalá, super duo Lincoln x Bernthal, napínavé a akční díly, výborné postavy. S dalšími sériemi se seriál několikrát dost změnil, byly k vidění například čistě mluvící, survival nebo i trošku "haluz" epizody. Ač je tedy nyní WD dosti jiným seriálem, než v začátcích, koukám pořád dál - jelikož kvalita tam stále (aspoň trochu) je.

Hodiny zoufalství (1955)

Hodiny zoufalství jsou napínavý film-noir s hutnou atmosférou, leckdy si člověk říká, že to je předloha pro pozdější filmy styl Funny Games, jak už bylo mnohdy zmíněno. ;o) Dobře zrežírované a zahrané, zejména výborný Humphrey Bogart coby záporák neměl chybu, též Frederic March jako odvážný „pán domu“ super.

Hell Fest: Park hrůzy (2018)

Novodobý slasher s magorem v masce, který silně připomíná kultovního Michaela Myerse a likviduje nepochopitelně se chovající postavy, jak je pro žánr zvykem. Rekvizity strašidelného parku udělány dobře, herecké výkony a režie průměr. Od filmu jsem nic nečekal, tak jsem nebyl ani potěšen, ani zklamán. Čistý (pod)průměr, který se jednou vidět dá.

Město bohů (2002)

Drsný náhled do divokého Ria od šedesátých do začátku osmdesátých let, který mi přijde přeci jen trošku nadhodnocený. Úvodní sekvence opravdu super, zbytek filmu je též zajímavý, ale není to už úplně ono. Co mi vadilo byla přestřelené délka a nelineárně vyprávěný příběh, který byl lehce chaotický a nefungoval zde zdaleka tak, jako např. u geniálního Pulp Fiction.

Ghost Stories (2017)

Inteligentní napínavý horor, o kterém toho bez spoilerů nelze mnoho napsat. Na dnešní dobu dobře zvládnuté, líbil se mi styl v lecčem podobný výbornému filmu Jakubův žebřík. Během sledování jsem se nenudil a navíc skvělý Martin Freeman.

Ant-Man a Wasp (2018)

První Ant-Man se mi líbil, druhý ještě nepatrně víc. Vtipná nenáročná marvelovka, která se nebere nijak vážně. Dobrý nápad s angličákama.;o) 3*+ I'll call you Ant-tonio Banderas. You're a badass!

V nitru Llewyna Davise (2013)

Coeny mám velmi rád, toto dílo se podle mě moc nepovedlo. V podstatě bez dějové linky, navíc nesympatický hlavní hrdina. Dobrá byla píseň Please Mr. Kennedy a pár vtipných scének s kocourem, podruhé bych už ale na Llewyna Davise nekoukal.

Horalka (1960)

Moraviovu knižní předlohu jsem četl a přišla mi samozřejmě lepší než filmová verze. Nejedná se o nijak špatný film, Sophia Loren zahrála svéráznou Cesiru výborně, Belmondo též nebyl špatný. Neznat knihu, tak bych hodnotil určitě výše. :)